“Veterinārmedicīnas zinātnes un prakses aktualitātes 2019”! un Veterinārmedicīnas fakultātes 100 gadu jubileja

 • Reģistrācija Konferencei turpinās! 
  Reģistrācija par pamatmaksu tiek pagarināta līdz 23.oktobrim, ieskaitot! 
  Sakarā ar tehniskiem sarežģījumiem, no 19.- 21.09. reģistrācija nedarbojās, tāpēc, ja reģistrējāties, bet epastā apstiprinājumu/rēķinu nesaņēmāt, lūdzam noteikti reģistrēties atkārtoti! Ja neatceraties, vai piereģistrējāties, rakstiet vai zvaniet, pārbaudīsim!
   
  Atgādinām, ka konference norisināsies no š.g. 21.-23. Novembrim LLU un VMF!
  Ceturtdien -  iespēja izvēlēties sev noderīgas praktiskas apmācības mazo, lauksaimniecības, savvaļas un zirgu medicīnas sekcijās!
  Piektdien - piedalīties svētku plenārsēdē, baudīt LNSO Klaviertrio koncertu, atkalsatikties salidojumā un atpūsties banketā ar grupu "Almost Famous band"! 
  Sestdien - vairāk kā 40 dažādu lekciju 7 dažādās sekcijās visas dienas garumā un plašākā veterinārās jomas izstāde šogad! (info pielikumā)
  Reģistrējoties lūdzam rūpīgi izlasīt visu informāciju un attiecīgi izvēlēties sev interesējošo apmeklējuma veidu! 
   
   
             
             
             
       
   
       
           
   
     
             
             
             
       
   
       
           
   
   


 • Komentēšanas iespējas ir slēgtas!

Jaunākās ziņas

 • Kā novērst nākotnes pandēmijas?
  Laikā, kad cīnāmies ar pasauli pārņēmušo COVID-19 pandēmiju, arvien biežāk un uzsvērtāk runājam par principu Viena veselība. Jau no medicīnas pirmsākumiem humānā un veterinārā medicīna attīstījusies paralēli viena otrai, bieži apvienojoties vienā veselā. Tomēr sabiedrībā šīs divas nozares, ko apvieno zinātnes termins – medicīna, pietiekami strikti tiek nodalītas. Humānās medicīnas un veterinārās medicīnas zinātnes iet roku rokā, pussolīti priekšā atrodoties veterinārmedicīnai. Spilgts piemērs ir pētījumi pagājušā gadsimta sākumā, ko veica Tērbatas Veterinārā institūta  Ievērojamie mikrobiologu zinātnieki veterinārārsti — latvieši E. Zemmers un K. Helmanis, kuri  pētīja liesas sērgasienāšutrakumsērgas un tuberkulozes ierosinātājus. Šobrīd epidemiologi piemin pandēmijas sakarā jēdzienu pūļa imunitāte, ko var iegūt dabīgā ceļā pārslimojot pietiekami lielam procentam populācijas infekcijas slimību, vai vakcinējoties. Tieši no veterinārmedicīnas humānā medicīna pārņēmusi šo principu un īsteno ierobežojot vai apturot dažādas infekcijas slimības. Manu uzmanību piesaistīja Starptautiskās lopkopības pētījumu institūta ziņojums. [vairāk]
 • Informē LVB valdes priekšsēdētājs
  Laikā, kad mums rekomendē dzīvot katram savā sociālā burbulī, aktivizējas jautājums par telemedicīnu. Lai arī veterinārijā tas nav nekas jauns, jo arī līdzšinējā veterinārajā praksē katrs veterinārārsts ir izmantojis telefona sakarus savā darbā. Tomēr telemedicīnas jēdziens nav definēts nevienā likumdošanas aktā un nav reglamentēts cik tālu gan medicīnā, gan veterinārmedicīnā var tikt izmantota.  [vairāk]
 • LVB Goda biedram Eiženam Lūsim-115
  Dzimis 1905. gada 23. novembrī Zurnabadas Pretmēra stacijas vadītāja veterinārārsta Jāņa Lūša ģimenē Gandžā, Jelizavetpoles guberņā.
  Studējis LU Dabaszinātņu fakultātē (1926–1929), LU VMF (1929–1941). Sastāvējis korporācijā Latvija, aizsargu organizācijā. [vairāk]
Lasīt vairāk

Sludinājumi

 • VETERINĀRĀS APTIEKAS VADĪTĀJS VAI PĀRDEVĒJs KONSULTANTS IKŠĶILĒ
  SIA "BERTAS NAMS" izsludina vakanci - VETERINĀRĀS APTIEKAS VADĪTĀJS VAI PĀRDEVĒJS KONSULTANTS IKŠĶILĒ.

  Vairāk par vakanci, šeit.
  [Apskatīt]

 • Veterināro preču pārdošanas menedžeris
  SIA Kalnabeite aicina darbā veterināro preču pārdošanas menedžeri.
  Vairāk informācija par vakanci, šeit.
  [Apskatīt]

 • AICINĀM DARBĀ VETERINĀRĀS APTIEKAS VADĪTĀJU UN PĀRDEVĒJU KONSULTANTU SMILTENĒ
  Prasības pretendentam skatīt šeit.
  CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: liga.abolina@vetaptiekas.lv
  Tālrunis informācijai: 28454354
  www.vetaptiekas.lv

   
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2020