Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Informē valdes priekšsēdētājs

Straujiem soļiem tuvojas pavasaris. Dārzā jau plaukst sniegpulkstenītes, diena jau par stundu ir kļuvusi garāka un nav aiz kalniem brīdis, kad mājās atgriezīsies gājputni. Gaidot gājputnu atgriešanos, Pārtikas un veterinārais dienests atgādina par biodrošību mājputnu novietnēs.

Saņemot aizvien jaunu informāciju par augsti patogēnās putnu gripas izplatību Eiropā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina mājputnu turētājus stingri ievērot biodrošību un citus noteikumus, lai nepieļautu putnu gripas un citu slimību ievazāšanu novietnē. Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kam raksturīga augsta mirstība. Vīrusa rezervuāri un izplatītāji dabā ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm. Mājputni var inficēties, nonākot kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem. Tāpat putnus var inficēt ar piesārņotu ūdeni, barību vai priekšmetiem (apaviem, apģērbu, inventāru), uz kuriem nonācis vīruss. Vairāk par biodrošību mājputnu novietnēs lasīt ŠEIT.( informācija pārpublicēta no https://www.pvd.gov.lv/lv/jaunums/pvd-aicina-majputnu-turetajus-neaizmirst-par-biodrosibu)

13.02. ZM rīko sanāksmi par dalību projektā BALTHOP, kas ir turpinājums LATAHOP projektam.

13.02. es kopā ar LVB direktori Daci Upenieci lasīsim lekciju VMF 5.kursa studentiem Veterinārā darba organizācijā.

Noslēgusies janvāra mēneša aptauja, kurā bija jāatbild uz jautājumu Kas izraisa pārmērīgu stresu Jūsu ikdienas darbā? 35% aptaujas dalībnieku norāda, ka darba apjoms izraisa pārmērīgu stresu ikdienas darbā. Normatīvo regulējumu prasību izpilde 27% izraisa pārmērīgu stresu. Neapmierināti klienti stresu izraisa 22% aptaujas dalībnieku. 15% stresu izraisa zāļu trūkums.

Sākusies reģistrācija LVB konferencei “Inovācijas un jaunākās atziņas veterinārmedicīnā”, kura notiks 28.aprīlī. Dienas pirmajā pusē notiks LVB kopsapulce, kurā dalība ir bez maksas, bet no pl.14:30 sāksies konference četrās sekcijās: Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijā, Zirgu veterinārārstu sekcijā, L/s dzīvnieku un Pārtikas un higiēnas veterinārārstu sekcijā un Eksotisko dzīvnieku veterinārārstu sekcijā. Dalība konferencē ir par maksu. Informācija par dienas kārtību pieejama šeit:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1k-hN7hpF_fpdjcgE_F6aEsJAPB1mPiyAJk08qpbSGzk/edit?usp=sharing

Reģistrēties kopsapulcei – konferencei var šeit: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd1qrDKFG_zFrrCB-j2geu6L8Kk3BNIG2Y9iw9btTbKnXymyg/viewform?usp=sf_link

Valdis Šmēliņš

LVB valdes priekšsēdētājs

0 Komentāri

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com