Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Informē valdes priekšsēdētājs

Pēc Polijas Ziemeļaustrumu veterinārārstu kameras uzaicinājuma 3.septembrī viesojos Polijā Augustovā, kur neformālā atmosfērā tikos ar kolēģiem no Polijas un Lietuvas. Savstarpējās sarunās apmainījāmies ar aktuālo informāciju mūsu organizācijās un veterinārmedicīnas jomā. Tikšanās laikā Polijas Ziemeļaustrumu veterinārārstu kameras prezidentam Marekam Visockim pasniedzu Latvijas Veterinārārstu biedrības Goda biedra apbalvojumu.

            Tikšanās laikā Polijas kolēģi pastāstīja, ka Polijā ļoti trūkst darbinieku valsts sektorā. Viņu organizācijā valsts darbā strādājošo un privātpraktizējošo veterinārārstu skaits ir proporcionāli līdzīgs. Valsts darbā strādājošie veterinārārsti uzskata, ka ir goda lieta sastāvēt veterinārārstu kamerā. Polijā privātpraktizējošiem veterinārārstiem licences prakses veikšanai tiek piešķirtas uz mūžu, bet var tikt atņemtas, ja ir izdarīti būtiski pārkāpumi vai arī veterinārārsts neveic nekādu pēcdiploma kvalifikāciju. Tomēr īstas kontroles par pēcdiploma kvalifikāciju netiek veiktas. Šobrīd veterinārārstu kamerā notiek diskusijas par pēcdiploma specializāciju.

            Lietuvas kolēģi pastāstīja, ka Lietuvā arī praktizējošiem veterinārārstiem sertifikāts tiek piešķirts uz mūžu jeb prakses laiku, bet Lietuvā ir regulēta pēcdiploma kvalifikācija. Lietuvā praktizējošam veterinārārstam divu gadu laikā jāapmeklē kvalifikācijas pasākumi, noklausoties kopā 30 stundas. Ja to veterinārārsts nav izdarījis, viņam var tikt atņemts jeb anulēts sertifikāts. Šobrīd asociācijā norit diskusijas par algotiem veterinārārstiem saimniecībās. Viņiem ir vēlme šādu prakses veidu aizliegt, jo tas neatbilst veterinārārsta neatkarības principiem.

            Es pastāstīju kolēģiem par sertifikācijas un kvalifikācijas kārtību Latvijā. Informēju, ka mums trūkst veterinārārstu darbam ar lauksaimniecības dzīvniekiem un veterinārārsti dzīvnieku kautuvēs.

Valdis Šmēliņš

LVB valdes priekšsēdētājs

0 Komentāri

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com