Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Vēstule ES parlamenta deputātiem no Latvijas

Augsti godātie , no Latvijas Republikas ievēlētie Eiropas Savienības parlamenta deputāti!

Vēršam Jūsu izmanību uz faktu, ka šobrīd EP dienas kārtībā atkal nonācis jautājums par antibiotiku/antibakteriālo līdzekļu (AB) lietošanu dzīvniekiem, saistībā ar Komisijas sagatavoto ieviešanas akta projektu par “designating antimicrobials or groups of antimicrobials reserved for treatment of certain infections in humans” (D080741/01 – 2022/2693(RSP)).

Latvijas veterinārārstu biedrība ir nebažījusies par atkārtotu jautājuma eskalāciju ar mērķi vēl vairāk samazināt AB lietošanas iespējas dzīvniekiem (Komisijas priekšlikums jau  ietver AB sarakstu, kuras nebūs atļauts lietot dzīvniekiem, atbilstoši iepriekš pieņemtajam deleģētajam aktam par kritērijiem šāda saraksta izveidei).  Tas var novest pie lielākām problēmām – dzīvnieku ciešanām bez iespējām palīdzēt, bet , kas vēl svarīgāk, zoonožu (cilvēkiem un dzīvniekiem kopīgo lipīgo slimību) izplatīšanās.

Jāņem vērā arī tas, ka EMA ir sagatavojusi rekomendācijas AB lietošanai dzīvniekiem, kur minētas ne tikai tās AB, kuras vispār nevarēs lietot dzīvniekiem, bet arī citu AB izvēles prioritātes un nosacījumus to izvēlei (mikroorganismu- slimību ierosinātāju  jutības noteikšana uc.). ES veterināro zāļu regula 2019/6 jau nosaka arī citus principus zāļu t.sk. AB lietošanas efektivizēšanai – pilnveidotas kaskādes prasības, noteikts AB profilaktiskas lietošanas aizliegums, ieviests jēdziens “metafilakse” – uzdots reģistrēt datu bāzēs katru AB lietošanas faktu dzīvniekiem, statistika spar AB izplatīšanu un lietošanu dzīvniekiem analīze utml.

Latvijas veterinārārstu biedrība ir  gatava sīkāk komentēt situāciju AB lietošanā dzīvniekiem (esošo situāciju, vajadzības, bažas, iespējas) un aicina  Jūs atturēties no minētās rezolūcijas atbalstīšanas.

Cieņā

LVB valdes priekšsēdētājs

Valdis Šmēliņš

0 Komentāri

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com