Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Informē valdes priekšsēdētājs

Katra diena nāk ar jaunu cenu kāpumu gan pārtikai, gan citām ikdienā vajadzīgām lietām. Tas sadārdzina arī dažādus pakalpojumus, t.sk., veterināros. Valdība meklē dažādus instrumentus kā kompensēt vai piebremzēt straujo cenu kāpumu. Eiropas Veterinārārstu federācija vēlas panākt PVN atcelšanu veterinārmedicīnas pakalpojumiem visā ES. Maija mēneša aptaujā vēlējamies uzzināt, ko par to domā veterinārārsti Latvijā. Aptauja rāda, ka 55% atbalsta šādu iniciatīvu, 11% neatbalsta, 16% tas nav aktuāli, bet 18% no aptaujas dalībniekiem nepraktizē veterinārmedicīnā.

Turpinās darbs pie e-veterinārijas izveides, kur tās izstrādātāji saskaņo iespējamās datu bāzes gan par veterinārārstu sertificēšanu, gan dažādas privātprakšu uzskaites . Savstarpējās diskusijās vienojās, ka sākotnēji privātpraktizējošiem veterinārārstiem izstrādās darba uzskaites sistēmu tiem, kuri strādā ar produktīviem dzīvniekiem. Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcija uzskata, ka viņiem šāda datu uzskaite šobrīd nav aktuāla.

LVB valdes sēdē tika izskatīts Mazo dzīvnieku veterinārārstu iesniegums par Labas veterinārmedicīnas prakses vadlīnijām. LVB valde nolēma, ka jūlija valdes sēdē tiks organizēts klātienē publiska vadlīniju redakcijas apspriešana, kurā piedalīsies visu profesionālo sekciju , LVB nodaļu, VMF un ZM pārstāvji.

1-2.jūlijā Bauskas novada Valles pagastā atpūtas kompleksā “Mašķernieku paradīze” norisināsies pirmais Vetu vasaras fests, kas aizstās ierastās sporta spēles. Precīzāka informācija būs jūnija e-vēstulē “Vēstule veterinārārstam”. Dalības maksa pasākumā 7,- euro no cilvēka.

Valdis Šmēliņš

LVB valdes priekšsēdētājs

0 Komentāri