Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Informē valdes priekšsēdētājs

Šonedēļ atzīmēsim Baltā galdauta svētkus jeb 4.maija Neatkarības deklerācijas pieņemšanas dienu. Baltā krāsa nozīmē tīrību, skaidrību un patiesumu. Jo patiesāki būsim , jo vieglāk spēsim staigāt par savu brīvo un neatkarīgo Latvijas zemi.

29.aprīlī notika LVB kopsapulce, kurā tika ievēlēts jauns valdes loceklis, jo pilnvaru laiks beidzās veterinārārstam Kasparam Udrasam. Liels paldies Kasparam par veltīto laiku un ieguldīto darbu. Novēlu, lai turpmākā dzīvē izdodas un piepildās visas ieceres. Par valdes locekli uz trīs gadiem tika ievēlēts veterinārārsts Andrejs Elksniņš. Andrejam novēlu lielu enerģiju, darba sparu un vēlmi darboties profesijas labā. Kopsapulcē tika pieņemts arī lēmums, pasludināt 2022.gadu par “Atbildīgas antibiotiku lietošanas gadu.” Lēmuma pilns teksts:

Rezistentu mikrobu parādīšanās, noturība un pārnešana pret veterinārmedicīnā lietotajām zālēm ir liels drauds veterinārmedicīnas un medicīnas praksei ,un sabiedrības veselībai. Galvenokārt antimikrobiālā rezistence (AMR) ir formulēta kā jautājums par to, ka cilvēki izdara nepareizas informētības izvēles, kas beidzas ar pārmērīgu un neracionālu pretmikrobu zāļu lietošanu. Antimikrobiālo savienojumu atliekvielu pārpalikums  pārtikas sistēmās un vidē rada apstākļus tādu mikrobu atlasei, kuri ir izturīgi pret pašlaik valstī lietotajiem antibakteriālajiem līdzekļiem.  Risinājums ir samazināt neatbilstošu un tā saukto neracionālo antimikrobiālo līdzekļu lietošanu, sniedzot plašu informāciju,regulējpt zāļu lietošanu, mainot vispārpieņemtos priekšstatus un ārstēšanas izvēli un principus. 

Pēc Eiropas Zāļu aģentūras datiem, Latvijā antibiotiku patēriņš ir 30,8 mg/PCU, mazliet zem vidējā patēriņa ES. Taču bažas rada pieaugošā tendence arvien vairāk pielietot jaunās paaudzes antibiotikas gan produktīvajiem dzīvniekiem ( liellopiem un cūkām), gan lolojumdzīvniekiem. Šīs acīmredzamās tendences antibiotiku lietošanā Latvijā liek mums rīkoties, izglītojot gan veterinārārstus, gan sabiedrību,gan dzīvnieku īpašniekus, rast efektīgas slimību ārstēšanas metodes un strādāt pie slimību profilakses.

Akcentējot problemātiku, Latvijas Veterinārārstu biedrības kopsapulce nolemj:

2022.gadu pasludināt par atbildīgas antibiotiku lietošanas gadu.”

05.05. notiks ZM sanāksme par akvakultūrām.

06.05. turpināsim diskutēt par Labas veterinārmedicīnas prakses vadlīnijām.

Noslēgusies aprīļa mēneša aptauja, kurā bija jāatbild uz jautājumu “Vai savā praksē labprāt nodarbinātu Ukrainas veterinārārstu?”. 24% aptaujas dalībnieku atbildēja, ka “jā” viņi ir gatavi nodarbināt Ukrainas veterinārārstus savā praksē, 22% to darītu, bet viņu prakse nav liela. 32% aptaujas dalībnieku nav gatavi nodarbināt Ukrainas veterinārārstus, bet 22% aptaujas dalībnieku nenodarbojas ar veterinārmedicīnas praksi.

Valdis Šmēliņš

LVB valdes priekšsēdētājs

1 Komentāri

 • Pārdomas pēc kopsapulces un LVB simtgades balles.

  Šoreiz sajūtas duālas – satikšanās prieks pēc mājsēdes ar kolēģiem, kursabiedriem, domubiedriem, izcila simtgades balle. Balles vienreizīgumu pasvītroja vietas izvēle. Majestātiskā Aula un mūsu Alma mater vienmēr rada īpašas atmiņas – jaunība, studiju laiks, izlaidums, tāpēc atrašanās šeit svinībās, noteikti radīja patiesi pozitīvas emocijas + koncerts!!!+ēdiens!!!+ Karakums!!!, kā deju mūzikas izpildītājs.
  Kopsapulce. Hmmm.
  Valdi, lai tev stipra veselība, kas tikai vairojas nevis iet mazumā. Taču par sevi ir jādomā un visas nastas nešana ne pie kā laba nenoved. Visai valdei ir jābūt priekšsēdētāja drošam balstam, jebkuram valdes loceklim ir jāvar vadīt kopsapulce, valdes sēde, jāvar paust publiski savs viedoklis un varbūt ir beidzot pienācis laiks saprast, ka darba sadalījums LVB jāorganizē, meklējot vēl kādu modeli, ne tikai pašreizējo.
  Lai pagājušā kopsapulce ir mācībstunda visiem, arī tev, arī valdei un administrācijai, un arī man.

  Lai dzīvo LVB, kas vienmēr ir mainībā un nepārtrauktā attīstības ceļā.

  Pastāvēs, kas mainīsies! (J. Raiņa doma lugā Uguns un nakts).

  patiesā cieņā Māra Viduža