Veterinārais Žurnāls


VŽ 2017. gada ziemas numurā (#4) redaktora slejā LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža sveic veterinārārstus Jaunajā - Suņa gadā, vēlot rast risinājumus problēmām šajā gadā suniski draudzīgā veidā, bez zobiem. Šajā numurā varam lasīt Dr. G. Mičules FVE rudens Ģenerālās asamblejas norises atspoguļojumu.  Dr.  L. Dindone uzrunā mazo dzīvnieku veterinārārstus, vēršot uzmanību uz relatīvi biežāku leptospirozes gadījumu skaitu suņiem Dzīvnieku Veselības centrā  pagājušā gada pēdējos mēnešos.  Veterinārārsts Dainis Arbidāns piedāvā praktisku rakstu par problēmām slaucamajām govīm pēcdzemdību periodā, bet veterinārais dermatologs Dr. Sebastian Viaud iepazīstina latviešu veterinārārstus ar antibakteriālajiem peptīdiem.  Šo numuru papildina vēsturisks pieskāriens - atgādinājums par veterinārmedicīnas profesoru Eiženu Zemmeru, kura vārds un piemiņa tika godināti novembrī notikušajā VMF konferencē. 


VŽ 2017 (4) SATURA RĀDĪTĀJS

(viss VŽ elektroniski pieejams šeit)

▶ PROFESIJAS DZĪVE

 • GUNDEGA MIČULE, VALDA SĒJĀNE Eiropas Veterinārārstu federācijas 2017. gada rudens Ģenerālajā asamblejā
▶ ZINĀTNE UN PRAKSE
 • LIENE DINDONE. Leptospiroze – aizmirsta slimības nozīmība vai jauns slimības uzliesmojums?
 • INGA BIRNE, NIKOLAJS OBORINS. Zoodārzu un savvaļas dzīvnieku ķīmiskās immobilizācijas kursi Rīgā
 • JURIJS BRENTE, LAIMA LIEPA. Sakarības starp slaucamo govju ruminācijas laiku, laktāciju, produktivitātes un veselības rādītājiem
 • DAINIS ARBIDĀNS. Problēmas slaucamajām govīm pēcdzemdību periodā
 • SÉBASTIEN VIAUD. Antibakteriālie peptīdi – ko jūs par tiem zināt?
 • SANITA STRAUME. Īsi par hipertensiju kaķiem
 • REKLĀMA. Liellopu respiratorās slimības komplekss
 • REKLĀMA. Liekais svars suņiem un kaķiem
▶ MUMS RAKSTA
 • MELITA PARČINSKA. Veterinārmedicīnas profesors Eižens Zemmers par cilvēces kultūru, senprūšu, leišu un latviešu senvēsturi
▶ VETERINĀRMEDICĪNAS FAKULTĀTĒ
 • MĀRA VIDUŽA. Atklāta piemiņas plāksne mikrobiologam Eiženam Zemmeram  
▶ LVB SEKCIJĀS UN KOMISIJĀS
 • Sertifikācijas komisijas lēmumi
 • Paziņojums
▶ LĪDZJŪTĪBA
▶ SVEICAM

Aptauja

Kāds ir Jūsu viedoklis par LVB mītnes optimālo atrašanās vietu?


Sludinājumi

 • Darba piedāvājums veterinārārstam
  Veterinārā  klīnika  "LION’’ aicina darbā sertificētu veterinārārstu darbam ar maziem un eksotiskiem dzīvniekiem. Mūsu klīnikas filiāles atrodas lielākajos Rīgas rajonos – Pļavniekos, Zolitūdē un Purvciemā (www.lionvet.lv). Interesentiem sūtīt CV uz mūsu  e-pastu: lion.vet@inbox.lv.  Pieteikšanās līdz 01.06.18.
  [Apskatīt]

 • Vakances: veterinārās aptiekas vadītājs un veterinārās aptiekas pārdevējs-konsultants
  SIA "Pet City" aicina darbā veterinārās aptiekas vadītāju un veterinārās aptiekas pārdevēju-konsultantu. Pieteikties: magnum@magnumvet.lv

  Pilns sludinājuma teksts
   
  [Apskatīt]

 • PVD izsludina konkursu uz vakanci: veterinārās uzraudzības departamenta Veterināro zāļu reģistrācijas daļas vecākais eksperts

  Pārtikas un veterinārais dienests izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – veterinārās uzraudzības departamenta Veterināro zāļu reģistrācijas daļas vecākais eksperts(viena amata vieta uz nenoteiktu laiku).  Darba vieta: Peldu iela 30, Rīga.
  Pieteikšanās līdz  2018. gada 02. maijam.
  Pilns sludinājuma teksts. 

  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2017

2017. gada ziema (#4)   (10.03 MB) 
Veterinārārste Liene Dindone vērš uzmanību uz biežāku leptospirozes gadījumu skaitu suņiem pēdējā laikā.  Veterinārārsts Dainis Arbidāns piedāvā praktisku rakstu par problēmām slaucamajām govīm, bet veterinārais dermatologs Dr. Sebastian Viaud iepazīstina ar antibakteriālajiem peptīdiem.  
2017. gada rudens (#3)   (17.70 MB) 
Vienas pasaules - vienas medicīnas gaisotnē VŽ atrodamas 2 publikācijas: analītisks raksts par antimikrobiālo līdzekļu izlietojumu un rezistenci Eiropā no 2013.-2015. g. un pašmāju autoru kolektīva raksts par sarkocistozi cilvēkiem.  Numuru papildina fotomirkļi no vasaras sporta svētkiem hipijiskā gaisotnē. 
2017. gada vasara (#2)   (7.18 MB) 
VŽ informē par aktuālajiem notikumiem ar starptautisku skanējumu, t. sk. par Pasaules Veterinārās asociācijas Dr. Renee Carlson vizīti jūnija sākumā.  Šajā numura atradīsiet K. Kovaļenko rakstu par antibiotikām un D. Arbidāņa ieteikumus veselīgu teļu izaudzēšanai.    
2017. gada pavasaris (#1)   (11.86 MB) 
VŽ uzsāk rakstu sēriju par govīm - no atražošanas līdz rūpēm par teļu veselību.  Mazo dzīvnieku veterinārārstiem klīniskais gadījums par svešķermeni bronhā un par mazo dzīvnieku ādas parazitozēm.  Smaidam stāstu iz dzīves par čigāna zirgu piedāvā Māris Lācis.  

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2018