Veterinārais Žurnāls


VŽ 2017. gada rudens numurā (#3) redaktora slejā LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža dalās pārdomās, kā risināt problēmsituācijas: par nepieciešamību atjaunot liellopu kaušanu ārpus kautuvēm un par samilzušo konfliktu starp VMF fakultātes mācībspēkiem un LLU administrāciju.  Vienas pasaules - vienas medicīnas gaisotnē VŽ atrodamas 2 publikācijas: viens analītisks raksts, kurā sniegti dati par antimikrobiālo līdzekļu izlietojumu un rezistenci Eiropā no 2013. līdz 2015. gadam; un otrs -- pašmāju autoru kolektīva raksts par sarkocistozi cilvēkiem.  Šo numuru papildina klīnisko gadījumu apraksti un arī fotomirkļi no šīs vasaras sporta svētkiem, kas tika aizvadīti hipijiskā gaisotnē. 


VŽ 2017 (3) SATURA RĀDĪTĀJS

(viss VŽ elektroniski pieejams šeit)

▶ PROFESIJAS DZĪVE

 • EIROPAS SLIMĪBU PROFILAKSES UN KONTROLES CENTRS (ECDC), EIROPAS PĀRTIKAS NEKAITĪGUMA IESTĀDE (EFSA), EIROPAS ZĀĻU AĢENTŪRA (EMA). ECDC/EFSA/EMA otrais kopīgais ziņojums par integrētu analīzi par antibakteriālo līdzekļu patēriņu un antibakteriālās rezistences rašanos cilvēka un produktīvo dzīvnieku baktērijās
▶ ZINĀTNE UN PRAKSE
 • INESE JAHUNDOVIČA, ANGELIKA KRŪMIŅA, MUZA KIRJUŠINA, OLGA VALCIŅA, ILZE RUBENIŅA. Sarkocistoze un tās ierosinātāji Latvijā (POPULĀRZINĀTNISKĀ PUBLIKĀCIJA)
 • DAINIS ARBIDĀNS. Teļu veselība – investīcija nākotnei
 • REKLĀMA. Parazītu kontroles programma piena un gaļas šķirņu govju ganāmpulkiem
 • JEĻENA ALEKSEJEVA, JEVGĒNIJA KONDRATJEVA. Kaķu idiopātiskais (intersticiālais) cistīts
 • ĢIRTS STRELĒVICS, ANDRIS STRELĒVICS. Artroskopiska OCD ārstēšana
 • REKLĀMA. Osteoartrīts suņiem
 • REKLĀMA. Leptospiroze = zoonoze
▶ LVB SEKCIJĀS UN KOMISIJĀS
 • VALDIS ŠMĒLIŅŠ. Būs jau labi! Jeb Latvijas veterinārārstu pieredzes apmaiņas brauciens uz Poliju
 • DITA STALTE. FECAVA kongress Kopenhāgenā
 • KRISTAPS REĶIS, MĀRA VIDUŽA. Veterinārārsti svin Sporta svētkus muižā zem ozoliem
 • ILMĀRS DŪRĪTIS. VMF konference jau klāt! 54 Sertifikācijas komisijas lēmumi
▶ SVEICAM
▶ LĪDZJŪTĪBA
 

Aptauja

Kāds ir Jūsu viedoklis par LVB mītnes optimālo atrašanās vietu?


Sludinājumi

 • PVD piedāvā darbu Ziemeļkurzemes pārvaldes inspektoram veterinārās uzraudzības jomā
  LR PVD izsludina konkursu uz vakanci Ziemeļkurzemes pārvaldes inspektors/-e veterinārās uzraudzības jomā. Darba vieta: Daģu iela 2, Talsi. Pieteikšanās līdz 2017. gada 12. novembrim. Pilns sludinājuma teksts
  [Apskatīt]

 • PVD aicina darbā veterinārārstu Ziemeļlatgales pārvaldē
  PVD izsludina konkursu uz vakanto amatu — veterinārārsts Ziemeļlatgales pārvaldē. Pieteikties līdz 2017. gada 12. novembrim. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

 • PVD aicina darbā veterinārārstu Ziemeļvidzemes pārvaldē
  PVD izsludina konkursu uz amatu — veterinārārsts Ziemeļvidzemes pārvaldē. Pieteikties līdz 2017. gada 12. novembrim. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2017

2017. gada rudens (#3)   (17.70 MB) 
Vienas pasaules - vienas medicīnas gaisotnē VŽ atrodamas 2 publikācijas: analītisks raksts par antimikrobiālo līdzekļu izlietojumu un rezistenci Eiropā no 2013.-2015. g. un pašmāju autoru kolektīva raksts par sarkocistozi cilvēkiem.  Numuru papildina fotomirkļi no vasaras sporta svētkiem hipijiskā gaisotnē. 
2017. gada vasara (#2)   (7.18 MB) 
VŽ informē par aktuālajiem notikumiem ar starptautisku skanējumu, t. sk. par Pasaules Veterinārās asociācijas Dr. Renee Carlson vizīti jūnija sākumā.  Šajā numura atradīsiet K. Kovaļenko rakstu par antibiotikām un D. Arbidāņa ieteikumus veselīgu teļu izaudzēšanai.    
2017. gada pavasaris (#1)   (11.86 MB) 
VŽ uzsāk rakstu sēriju par govīm - no atražošanas līdz rūpēm par teļu veselību.  Mazo dzīvnieku veterinārārstiem klīniskais gadījums par svešķermeni bronhā un par mazo dzīvnieku ādas parazitozēm.  Smaidam stāstu iz dzīves par čigāna zirgu piedāvā Māris Lācis.  

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2017