MK noraida LVB ieteikumus patversmes dzīvnieku reģistrēšanai bez maksas

 • Ministru kabinets ignorē Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšlikumu, tāpēc patversmēm, lai reģistrētu savus suņus būs jāšķiras no prāvām summām. Tikmēr vismaz daži tūkstoši suņu dzīvos patversmēs nereģistrēti.

  Veterinārārstu kā profesionāļu, kuri vislabāk izprot suņu reģistrācijas sistēmas nepilnības un tās pilnveidošanas iespējas Latvijā, viedoklis kārtējo reizi tika ignorēts, nožēlu pauž LVB priekšsēdētāja Māra Viduža.

  Vakar Ministru kabinetā pieņemtie MK noteikumu Nr.880 grozījumi no reģistrācijas maksas atbrīvos tikai konkrētu personu, kas suni adoptē, tāpēc patversmes, kuras no 2017.gada 1.janvāra drīkstēs turēt tikai LDC reģistrētus suņus, būs spiestas šobrīd patversmē dzīvojošos suņus reģistrēt par pilnu maksu.  ZM vadība šim nolūkam ir paredzējusi no valsts budžeta tērēt 8750 eiro gadā.  LVB ieteica šos līdzekļus izmanotot racionālāk: atlaidi piemērot tieši patversmēs mītošo suņu reģistrācijai.  Tādējādi nekavējoties bija iespēja reģistrēt LDC vismaz 2500 patversmēs mītošos suņus, kuru adoptētāji jebkurā gadījuma suņus iegūtu bez reģistrācijas maksas!   
    
  Ja būtu uzklausīta LVB un tiktu pieņemta norma, ka no LDC maksas atbrīvo "dzīvnieku patversmes suni, kas tiek turēts dzīvnieku patversmē ilgāk par 14 dienām”, tad būtu ieguvējs gan patversme, gan adoptētājs.

  Adoptējot patversmē reģistrētu suni jebkurā gadījumā suņa jaunajam īpašniekam nav jāmaksā, jo par suņa pārreģistrāciju uz citu personu LDC cenrādī maksa nav paredzēta. LVB ieskatā patversmes “Ulubele” vadītājas I.Džonsones un patversmes “Mežvairogi D.Priedes, kuras 04.10. MK sēdē bija lielākās pretinieces suņu reģistrēšanai patversmēs, argumenti neiztur kritiku. Arī daudzi viena īpašnieka suņi ir veci, arī viņus varbūt jau pēc nedēļas vajadzēs eitanazēt, taču tas saimnieku neatbrīvo no pienākuma reģistrēt savu suni. Šāda dubulta morāle nedrīkst tik kultivēta sabiedrībā un kur nu vēl atbalstīta ar valsts amatpersonu lēmumiem.

  Veterinārārstiem nepamatoti tiek pārmests, ka suņu reģistrācijas temps valstī nav pietiekoši ātrs, taču 04.10. pieņemtie grozījumi kārtējo reizi diemžēl nespēra soli reģistrācijas efektivitātes palielināšanā. LVB ir skeptiska arī par to, ka vairāk nekā divkārt samazinātā LDC suņa reģistrācijas maksa varētu ko mainīt reģistrācijas tempā.  Kamēr suņu īpašnieki nebūs pārliecināti, ka valsts ir spējīga uz efektīvu uzraudzības un kontroles mehānismu, tikmēr suņu reģistrāciju veiks tikai sabiedrības atbildīgākā daļa. Protams, tuvojoties 1.janvārim temps kāps, taču pēc LVB prognozēm tas nepārsniegs to suņu reģistrācijas līmeni LDC kāds tas bija vasaras sākumā pirms ZM radītā haosa suņu reģistrācijas jautājumos, uzskata biedrība.

  05.10.16
  Sagatavoja: Lita Konopore


Jaunākās ziņas

 • VIC sveic veterinārārstus, visiem vēlot IZAUGSMI!
  Ar laba vēlējumiem Jaunajā 2018. gadā, ​VIC aicina uz semināru lielo un jaukto prakšu veterinārārstus, studentus!

  Jau 19. janvārī (piektdienā) -- seminārs un praktiskie darbi Produktīvo dzīvnieku medicīnā, ko vadīs veterinārārste Santa Skuja.
  Tēma: Ķeizargrieziens. Traheālie noskalojumi.

    [vairāk]
 • LVB sveic veterinārārstus un sadarbības partnerus!
  Lai silta vasara, lai ziemā sniegs
  lai darbs, lai draugi un pareizei prieks....
  Lai dvēsele var baltu domu tīt,
  Lai atnāk tas, ko gribas sagaidīt! 
      ​    ​    ​    ​    ​/Ā. Elksne/

  Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu Jauno gadu!

    [vairāk]
 • LVB: par Latvijas suņu reģistra datu ticamību jārūpējas šodien

  Kopš 2017.gada 1.janvāra, kad stājās spēkā obligātās suņu reģistrēšanas prasības, Lauksaimniecības datu centra datu bāzē ir reģistrēti jau vairāk nekā 109 000 suņi. Veterinārārstu kolēģi ārvalstīs Latvijas suņu reģistrēšanas rezultātus vērtē ļoti atzinīgi, tomēr aicina ņemt vērā citu valstu pieredzi, kad neatjaunojot datu bāzes datus, tās vērtība mazinās. Tā kā reģistrācijas rezultāti Latvijā ir sasniegti īsā laika periodā, šobrīd ziņas LDC vēl varam vērtēt kā ticamas.

  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018