MK noraida LVB ieteikumus patversmes dzīvnieku reģistrēšanai bez maksas

 • Ministru kabinets ignorē Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšlikumu, tāpēc patversmēm, lai reģistrētu savus suņus būs jāšķiras no prāvām summām. Tikmēr vismaz daži tūkstoši suņu dzīvos patversmēs nereģistrēti.

  Veterinārārstu kā profesionāļu, kuri vislabāk izprot suņu reģistrācijas sistēmas nepilnības un tās pilnveidošanas iespējas Latvijā, viedoklis kārtējo reizi tika ignorēts, nožēlu pauž LVB priekšsēdētāja Māra Viduža.

  Vakar Ministru kabinetā pieņemtie MK noteikumu Nr.880 grozījumi no reģistrācijas maksas atbrīvos tikai konkrētu personu, kas suni adoptē, tāpēc patversmes, kuras no 2017.gada 1.janvāra drīkstēs turēt tikai LDC reģistrētus suņus, būs spiestas šobrīd patversmē dzīvojošos suņus reģistrēt par pilnu maksu.  ZM vadība šim nolūkam ir paredzējusi no valsts budžeta tērēt 8750 eiro gadā.  LVB ieteica šos līdzekļus izmanotot racionālāk: atlaidi piemērot tieši patversmēs mītošo suņu reģistrācijai.  Tādējādi nekavējoties bija iespēja reģistrēt LDC vismaz 2500 patversmēs mītošos suņus, kuru adoptētāji jebkurā gadījuma suņus iegūtu bez reģistrācijas maksas!   
    
  Ja būtu uzklausīta LVB un tiktu pieņemta norma, ka no LDC maksas atbrīvo "dzīvnieku patversmes suni, kas tiek turēts dzīvnieku patversmē ilgāk par 14 dienām”, tad būtu ieguvējs gan patversme, gan adoptētājs.

  Adoptējot patversmē reģistrētu suni jebkurā gadījumā suņa jaunajam īpašniekam nav jāmaksā, jo par suņa pārreģistrāciju uz citu personu LDC cenrādī maksa nav paredzēta. LVB ieskatā patversmes “Ulubele” vadītājas I.Džonsones un patversmes “Mežvairogi D.Priedes, kuras 04.10. MK sēdē bija lielākās pretinieces suņu reģistrēšanai patversmēs, argumenti neiztur kritiku. Arī daudzi viena īpašnieka suņi ir veci, arī viņus varbūt jau pēc nedēļas vajadzēs eitanazēt, taču tas saimnieku neatbrīvo no pienākuma reģistrēt savu suni. Šāda dubulta morāle nedrīkst tik kultivēta sabiedrībā un kur nu vēl atbalstīta ar valsts amatpersonu lēmumiem.

  Veterinārārstiem nepamatoti tiek pārmests, ka suņu reģistrācijas temps valstī nav pietiekoši ātrs, taču 04.10. pieņemtie grozījumi kārtējo reizi diemžēl nespēra soli reģistrācijas efektivitātes palielināšanā. LVB ir skeptiska arī par to, ka vairāk nekā divkārt samazinātā LDC suņa reģistrācijas maksa varētu ko mainīt reģistrācijas tempā.  Kamēr suņu īpašnieki nebūs pārliecināti, ka valsts ir spējīga uz efektīvu uzraudzības un kontroles mehānismu, tikmēr suņu reģistrāciju veiks tikai sabiedrības atbildīgākā daļa. Protams, tuvojoties 1.janvārim temps kāps, taču pēc LVB prognozēm tas nepārsniegs to suņu reģistrācijas līmeni LDC kāds tas bija vasaras sākumā pirms ZM radītā haosa suņu reģistrācijas jautājumos, uzskata biedrība.

  05.10.16
  Sagatavoja: Lita Konopore


Jaunākās ziņas

 • LVB konference 2018 -- pēdējā brīža informācija!
  Jau šo piektdien gaidīsim Jūs uz LVB konferenci!
   
  Norises vieta - Bulduru dārzkopīgas vidusskola, Viestura iela 6, JūrmalaAicinām ierasties laicīgi, reģistrācija tiks uzsākta jau no plkst. 8:30
   
  Atcerieties, ka iebraucot Jūrmalā no 1.aprīļa jāmaksā nodeva EUR 2 apmērā. 
   
  Tuvojoties norises vietai, sekojiet norādēm uz stāvvietām, tās būs bezmaksas. 
   
  [vairāk]
 • Sudraba skalpeļa saņēmēji - 2018
  Pēc dažām dienām LVB konferencē Bulduru dārzkopības vidusskolā sveiksim savus kolēģus - Sudarba skalpeļa saņēmējus.

  Apbalvojuma par mūža ieguldījumu veterinārmmedicīnā saņemšanai izvirzīti: ​Rudīte Benta, ​Modris Čukurs, ​Marija Baltiņa,  Sergejs Fedotovs, ​Irēna Gintere, ​Leontīns Kampāns, ​Daina Liepa un ​Smaidīte Kemte.
   
  Paldies, kolēģiem, par viņu ieguldījumu!

  Uz tikšanos konferencē!   
   
  [vairāk]
 • LVB valdes kandidātu uzrunas
  Šogad LVB kopsapulcē savu redzējumu darbam valdē un LVB attīstībai sniedza 6 LVB valdes locekļu kandidāti, kas kandidēja uz 3 LVB valdes locekļu vietām.  Kopsapulces dalībnieki ievēlēja sekojošus veterinārārstus darbam LVB valdē uz 3 gadiem: Ingu Birni, Kristapu Reķi un Valdi Šmēliņu.  

  Šeit varat noskatīties visu valdes locekļu kandidātu uzrunas: [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018