MK noraida LVB ieteikumus patversmes dzīvnieku reģistrēšanai bez maksas

 • Ministru kabinets ignorē Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšlikumu, tāpēc patversmēm, lai reģistrētu savus suņus būs jāšķiras no prāvām summām. Tikmēr vismaz daži tūkstoši suņu dzīvos patversmēs nereģistrēti.

  Veterinārārstu kā profesionāļu, kuri vislabāk izprot suņu reģistrācijas sistēmas nepilnības un tās pilnveidošanas iespējas Latvijā, viedoklis kārtējo reizi tika ignorēts, nožēlu pauž LVB priekšsēdētāja Māra Viduža.

  Vakar Ministru kabinetā pieņemtie MK noteikumu Nr.880 grozījumi no reģistrācijas maksas atbrīvos tikai konkrētu personu, kas suni adoptē, tāpēc patversmes, kuras no 2017.gada 1.janvāra drīkstēs turēt tikai LDC reģistrētus suņus, būs spiestas šobrīd patversmē dzīvojošos suņus reģistrēt par pilnu maksu.  ZM vadība šim nolūkam ir paredzējusi no valsts budžeta tērēt 8750 eiro gadā.  LVB ieteica šos līdzekļus izmanotot racionālāk: atlaidi piemērot tieši patversmēs mītošo suņu reģistrācijai.  Tādējādi nekavējoties bija iespēja reģistrēt LDC vismaz 2500 patversmēs mītošos suņus, kuru adoptētāji jebkurā gadījuma suņus iegūtu bez reģistrācijas maksas!   
    
  Ja būtu uzklausīta LVB un tiktu pieņemta norma, ka no LDC maksas atbrīvo "dzīvnieku patversmes suni, kas tiek turēts dzīvnieku patversmē ilgāk par 14 dienām”, tad būtu ieguvējs gan patversme, gan adoptētājs.

  Adoptējot patversmē reģistrētu suni jebkurā gadījumā suņa jaunajam īpašniekam nav jāmaksā, jo par suņa pārreģistrāciju uz citu personu LDC cenrādī maksa nav paredzēta. LVB ieskatā patversmes “Ulubele” vadītājas I.Džonsones un patversmes “Mežvairogi D.Priedes, kuras 04.10. MK sēdē bija lielākās pretinieces suņu reģistrēšanai patversmēs, argumenti neiztur kritiku. Arī daudzi viena īpašnieka suņi ir veci, arī viņus varbūt jau pēc nedēļas vajadzēs eitanazēt, taču tas saimnieku neatbrīvo no pienākuma reģistrēt savu suni. Šāda dubulta morāle nedrīkst tik kultivēta sabiedrībā un kur nu vēl atbalstīta ar valsts amatpersonu lēmumiem.

  Veterinārārstiem nepamatoti tiek pārmests, ka suņu reģistrācijas temps valstī nav pietiekoši ātrs, taču 04.10. pieņemtie grozījumi kārtējo reizi diemžēl nespēra soli reģistrācijas efektivitātes palielināšanā. LVB ir skeptiska arī par to, ka vairāk nekā divkārt samazinātā LDC suņa reģistrācijas maksa varētu ko mainīt reģistrācijas tempā.  Kamēr suņu īpašnieki nebūs pārliecināti, ka valsts ir spējīga uz efektīvu uzraudzības un kontroles mehānismu, tikmēr suņu reģistrāciju veiks tikai sabiedrības atbildīgākā daļa. Protams, tuvojoties 1.janvārim temps kāps, taču pēc LVB prognozēm tas nepārsniegs to suņu reģistrācijas līmeni LDC kāds tas bija vasaras sākumā pirms ZM radītā haosa suņu reģistrācijas jautājumos, uzskata biedrība.

  05.10.16
  Sagatavoja: Lita Konopore


Jaunākās ziņas

 • Sēru vēsts: mirusi veterinārārste Iveta Branta (Broliša)
  Ar skumjām paziņojam, ka mūžībā aizgājusi veterinārārste Iveta Branta (Broliša). LLA VMF (1986-1991)
  Izvadīšana 18.10.2018 plkst.14:00 no Rugāju pagasta Bolupes kapiem.
  Izsakām visdziļāko līdzjūtību un skumju brīdī esam kopā ar tuviniekiem.

  LVB Madonas nodaļas veterinārārsti
    [vairāk]
 • LVB valde informē: valdes sēdes, konference 2019 un Statūtu grozījumi
  4.10. notikušajā valdes sēdē tika skatīti jautājumi par LVB statūtu grozījumiem, kas tagad ir atvērti LVB biedriem priekšlikumu iesniegšanai.  Ar citiem valdes sēdes sēdē skatītajiem jautājumiem un valdes sēdes protokola izrakstu var iepazīties šeit.

  Nākošā valdes sēde notiks 8.11.18.  Jelgavā, VMF telpās.  Laiks un dienas kārtības jautājumi tiks paziņoti 2 nedēļas pirms sēdes.

  LVB valde ir apstiprinājusi LVB 2019. gada konferences norises laiku - 2019. gada 15. marts un vietu - Jelgava, LLU Aula. Konference notiks kopā ar LVB pilnsapulci.  

    [vairāk]
 • Aicinājums iesniegt priekšlikumus LVB statūtu grozījumiem
  Informācija LVB biedriem - aicinājums iesaistīties!

  2018. gada septembra un oktobra LVB valdes sēdēs ir notikušas diskusijas par grozījumu izdarīšanu LVB statūtos. Pašlaik valde ir apzinājusi situāciju, vienojusies par procesa sadalīšanu vairākos posmos un uzsākusi priekšlikumu izstrādi. 

  Katrs LVB biedrs, kas ir ieinteresēts, var iesūtīt savus priekšlikumus uz e-pasta adresi lvb@lvb.lv līdz 31.12.2018

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018