LVB kategoriski noraida ZM pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

 • Latvijas Veterinārarstu biedrība kategoriski noraida Zemkopības ministrijas pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

  Reģistrācijas maksa, par kuras dārdzību veterinārārstiem pārmet Zemkopības ministrija, pilda pašas ministrijas pakļautības iestādes – Lauksaimniecības datu centra kasi. Iekasētā summa pie valstī reģistrētā suņu skaita šobrīd varētu būt pārsniegusi 300 000 EUR  robežu, atklāj biedrība.

  Lai gan suņa īpašnieks pats var reģistrēt suni, neiesaistot veterinārārstu, acīmredzot izkropļotas informācijas pasniegšana ir ZM pārdomāta taktika, kā maldināt sabiedrību, lai attaisnotu nevajadzīgā likmprojekta izstrādi šauras grupas interešu realizācijas nolūkā.

  Prasītos 7,11EUR suņa īpašnieks var pats ar pārskaitījumu samaksāt LDC norādītajā kontā. Pēc tam viņš personīgi var doties reģistrēt savu suni Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centros (ZM KAC) (04.11.2013. ZM Rīkojums Nr.178 un 11.07.2012. ZM Rīkojums “Par vienotu nozares klientu apkalpošanas ieviešanu”), Lauksaimniecības datu centrā, piesakoties uz konsultāciju laiku (MK noteikumi Nr.491, 4. sadaļa) vai vietējā pašvaldībā (saskaņā ar tās saistošajiem noteikumiem un ja tai ir noslēgts līgums ar Datu centru par tiesībām ievadīt datus par dzīvnieku, var reģistrēt datubāzē mājas (istabas) dzīvniekus, kam implantēta mikroshēma. (MK noteikumi Nr.491, 3. sadaļa).

  Suņa īpašnieks, kurš vēlas komfortu, visu augstākminēto var uzticēt veikt veterinārārstam. Pēc LVB aplēsēm šāds pakalpojums veterinārajās klīnikās izmaksā no 2 līdz 5 EUR , taču jāņem vērā, ka cenu regulē brīvais tirgus, tāpēc tā var atšķirties. Jāņem arī vērā, ka gandrīz visi veterinārārsti ir PVN maksātāji, tāpēc par pakalpojumu būs valstij jāmaksā arī nodoklis.

  Vairāk informācijas, kā bez maksas suņa īpašniekam reģistrēt suni valsts vai pašvaldības iestādēs, atrodama šeit:
  http://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivnieku_registresanas_kartiba/informacija_par_registresanu/

  Latvijas Veterinārārstu biedrība jau informēja, ka, ņemot vērā Konkurences padomes un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, kā arī Tieslietu un Finanšu ministriju sniegtos atzinumus, ir aicinājusi Zemkopības ministriju atsaukt apšaubāmos grozījumus Veterinārmedicīnas likumā.

  05.08.16.

  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža

  Papildu informācija -
  Lita Konopore 29213373
   


Jaunākās ziņas

 • K. Helmaņa atjaunotā pieminekļa atklāšana
  Jau šonedēļ, 1.06.18., plkst 13:00 notiks K. Helmaņa, latviešu veterinārārsta un mikrobiologa, atjaunotā pieminekļa atklāšana Tērvetes novada Kalnu muižas kapsētā.

  1938. gadā Tērvetes novada Kalna muižas kapos toreizējā Latvijas Vetārstu biedrība uzstādīja pieminekli K. Helmanim.  2011. gadā LVB uzsāka ziedojumu vākšanu pieminekļa atjaunošanai, bet 2016. gadā pievienojās Tērvetes novada dome.  Ar Kultūrkapitāla fonda palīdzību ir izdevies darbus novadīt līdz galam, lai atzīmētu K. Helmaņa 170. dzimšanas dienu

  Paldies ziedotājiem!   [vairāk]
 • Aktuāls seminārs: Vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešana veterinārajā praksē!
  VIC aicina uz ​uz īpaši mūsu nozarei pielāgotu semināru "Vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešana veterinārajā praksē!"

  Laiks: 7.06.2018. (ceturtdiena); 8:30-17:00
  Vieta: BA Turība, Graudu iela 68, Rīga
  Lektore: ​Inga Mortona, ​privāti praktizējošā juriste, sertificēta datu aizsardzības speciāliste
  Programmapdf fails šeit
  Reģistrācijašeit (par pazeminātu maksu līdz 31.05.18.)

  Vairāk informācijas par semināru šeit.

    [vairāk]
 • Dermatoloģijas semināri Igaunijā
  Igaunijas kolēģe, veterinārā dermatoloģe Dr. Svetlana Belova ielūdz Latvijas veterinārārstus uz 2 dermatoloģijas izglītības pasākumiem krievu valodā šovasar:
  • 17-19. jūnijā - Tallinā: seminārs ZUDANET ar igauņu un ārzemju lektoriem (reģistrācija par pazeminātu maksu līdz 15.05.18.)
  • 8.-11. jūlijā - Tartu: dermatoloģijas skola 

  Vairāk informācija: šeit un Dr. Belovas mājas lapā.

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018