LVB kategoriski noraida ZM pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

 • Latvijas Veterinārarstu biedrība kategoriski noraida Zemkopības ministrijas pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

  Reģistrācijas maksa, par kuras dārdzību veterinārārstiem pārmet Zemkopības ministrija, pilda pašas ministrijas pakļautības iestādes – Lauksaimniecības datu centra kasi. Iekasētā summa pie valstī reģistrētā suņu skaita šobrīd varētu būt pārsniegusi 300 000 EUR  robežu, atklāj biedrība.

  Lai gan suņa īpašnieks pats var reģistrēt suni, neiesaistot veterinārārstu, acīmredzot izkropļotas informācijas pasniegšana ir ZM pārdomāta taktika, kā maldināt sabiedrību, lai attaisnotu nevajadzīgā likmprojekta izstrādi šauras grupas interešu realizācijas nolūkā.

  Prasītos 7,11EUR suņa īpašnieks var pats ar pārskaitījumu samaksāt LDC norādītajā kontā. Pēc tam viņš personīgi var doties reģistrēt savu suni Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centros (ZM KAC) (04.11.2013. ZM Rīkojums Nr.178 un 11.07.2012. ZM Rīkojums “Par vienotu nozares klientu apkalpošanas ieviešanu”), Lauksaimniecības datu centrā, piesakoties uz konsultāciju laiku (MK noteikumi Nr.491, 4. sadaļa) vai vietējā pašvaldībā (saskaņā ar tās saistošajiem noteikumiem un ja tai ir noslēgts līgums ar Datu centru par tiesībām ievadīt datus par dzīvnieku, var reģistrēt datubāzē mājas (istabas) dzīvniekus, kam implantēta mikroshēma. (MK noteikumi Nr.491, 3. sadaļa).

  Suņa īpašnieks, kurš vēlas komfortu, visu augstākminēto var uzticēt veikt veterinārārstam. Pēc LVB aplēsēm šāds pakalpojums veterinārajās klīnikās izmaksā no 2 līdz 5 EUR , taču jāņem vērā, ka cenu regulē brīvais tirgus, tāpēc tā var atšķirties. Jāņem arī vērā, ka gandrīz visi veterinārārsti ir PVN maksātāji, tāpēc par pakalpojumu būs valstij jāmaksā arī nodoklis.

  Vairāk informācijas, kā bez maksas suņa īpašniekam reģistrēt suni valsts vai pašvaldības iestādēs, atrodama šeit:
  http://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivnieku_registresanas_kartiba/informacija_par_registresanu/

  Latvijas Veterinārārstu biedrība jau informēja, ka, ņemot vērā Konkurences padomes un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, kā arī Tieslietu un Finanšu ministriju sniegtos atzinumus, ir aicinājusi Zemkopības ministriju atsaukt apšaubāmos grozījumus Veterinārmedicīnas likumā.

  05.08.16.

  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža

  Papildu informācija -
  Lita Konopore 29213373
   


Jaunākās ziņas

 • VIC sveic veterinārārstus, visiem vēlot IZAUGSMI!
  Ar laba vēlējumiem Jaunajā 2018. gadā, ​VIC aicina uz semināru lielo un jaukto prakšu veterinārārstus, studentus!

  Jau 19. janvārī (piektdienā) -- seminārs un praktiskie darbi Produktīvo dzīvnieku medicīnā, ko vadīs veterinārārste Santa Skuja.
  Tēma: Ķeizargrieziens. Traheālie noskalojumi.

    [vairāk]
 • LVB sveic veterinārārstus un sadarbības partnerus!
  Lai silta vasara, lai ziemā sniegs
  lai darbs, lai draugi un pareizei prieks....
  Lai dvēsele var baltu domu tīt,
  Lai atnāk tas, ko gribas sagaidīt! 
      ​    ​    ​    ​    ​/Ā. Elksne/

  Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu Jauno gadu!

    [vairāk]
 • LVB: par Latvijas suņu reģistra datu ticamību jārūpējas šodien

  Kopš 2017.gada 1.janvāra, kad stājās spēkā obligātās suņu reģistrēšanas prasības, Lauksaimniecības datu centra datu bāzē ir reģistrēti jau vairāk nekā 109 000 suņi. Veterinārārstu kolēģi ārvalstīs Latvijas suņu reģistrēšanas rezultātus vērtē ļoti atzinīgi, tomēr aicina ņemt vērā citu valstu pieredzi, kad neatjaunojot datu bāzes datus, tās vērtība mazinās. Tā kā reģistrācijas rezultāti Latvijā ir sasniegti īsā laika periodā, šobrīd ziņas LDC vēl varam vērtēt kā ticamas.

  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018