LVB kategoriski noraida ZM pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

 • Latvijas Veterinārarstu biedrība kategoriski noraida Zemkopības ministrijas pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

  Reģistrācijas maksa, par kuras dārdzību veterinārārstiem pārmet Zemkopības ministrija, pilda pašas ministrijas pakļautības iestādes – Lauksaimniecības datu centra kasi. Iekasētā summa pie valstī reģistrētā suņu skaita šobrīd varētu būt pārsniegusi 300 000 EUR  robežu, atklāj biedrība.

  Lai gan suņa īpašnieks pats var reģistrēt suni, neiesaistot veterinārārstu, acīmredzot izkropļotas informācijas pasniegšana ir ZM pārdomāta taktika, kā maldināt sabiedrību, lai attaisnotu nevajadzīgā likmprojekta izstrādi šauras grupas interešu realizācijas nolūkā.

  Prasītos 7,11EUR suņa īpašnieks var pats ar pārskaitījumu samaksāt LDC norādītajā kontā. Pēc tam viņš personīgi var doties reģistrēt savu suni Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centros (ZM KAC) (04.11.2013. ZM Rīkojums Nr.178 un 11.07.2012. ZM Rīkojums “Par vienotu nozares klientu apkalpošanas ieviešanu”), Lauksaimniecības datu centrā, piesakoties uz konsultāciju laiku (MK noteikumi Nr.491, 4. sadaļa) vai vietējā pašvaldībā (saskaņā ar tās saistošajiem noteikumiem un ja tai ir noslēgts līgums ar Datu centru par tiesībām ievadīt datus par dzīvnieku, var reģistrēt datubāzē mājas (istabas) dzīvniekus, kam implantēta mikroshēma. (MK noteikumi Nr.491, 3. sadaļa).

  Suņa īpašnieks, kurš vēlas komfortu, visu augstākminēto var uzticēt veikt veterinārārstam. Pēc LVB aplēsēm šāds pakalpojums veterinārajās klīnikās izmaksā no 2 līdz 5 EUR , taču jāņem vērā, ka cenu regulē brīvais tirgus, tāpēc tā var atšķirties. Jāņem arī vērā, ka gandrīz visi veterinārārsti ir PVN maksātāji, tāpēc par pakalpojumu būs valstij jāmaksā arī nodoklis.

  Vairāk informācijas, kā bez maksas suņa īpašniekam reģistrēt suni valsts vai pašvaldības iestādēs, atrodama šeit:
  http://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivnieku_registresanas_kartiba/informacija_par_registresanu/

  Latvijas Veterinārārstu biedrība jau informēja, ka, ņemot vērā Konkurences padomes un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, kā arī Tieslietu un Finanšu ministriju sniegtos atzinumus, ir aicinājusi Zemkopības ministriju atsaukt apšaubāmos grozījumus Veterinārmedicīnas likumā.

  05.08.16.

  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža

  Papildu informācija -
  Lita Konopore 29213373
   


Jaunākās ziņas

 • LVB konference 2018 -- pēdējā brīža informācija!
  Jau šo piektdien gaidīsim Jūs uz LVB konferenci!
   
  Norises vieta - Bulduru dārzkopīgas vidusskola, Viestura iela 6, JūrmalaAicinām ierasties laicīgi, reģistrācija tiks uzsākta jau no plkst. 8:30
   
  Atcerieties, ka iebraucot Jūrmalā no 1.aprīļa jāmaksā nodeva EUR 2 apmērā. 
   
  Tuvojoties norises vietai, sekojiet norādēm uz stāvvietām, tās būs bezmaksas. 
   
  [vairāk]
 • Sudraba skalpeļa saņēmēji - 2018
  Pēc dažām dienām LVB konferencē Bulduru dārzkopības vidusskolā sveiksim savus kolēģus - Sudarba skalpeļa saņēmējus.

  Apbalvojuma par mūža ieguldījumu veterinārmmedicīnā saņemšanai izvirzīti: ​Rudīte Benta, ​Modris Čukurs, ​Marija Baltiņa,  Sergejs Fedotovs, ​Irēna Gintere, ​Leontīns Kampāns, ​Daina Liepa un ​Smaidīte Kemte.
   
  Paldies, kolēģiem, par viņu ieguldījumu!

  Uz tikšanos konferencē!   
   
  [vairāk]
 • LVB valdes kandidātu uzrunas
  Šogad LVB kopsapulcē savu redzējumu darbam valdē un LVB attīstībai sniedza 6 LVB valdes locekļu kandidāti, kas kandidēja uz 3 LVB valdes locekļu vietām.  Kopsapulces dalībnieki ievēlēja sekojošus veterinārārstus darbam LVB valdē uz 3 gadiem: Ingu Birni, Kristapu Reķi un Valdi Šmēliņu.  

  Šeit varat noskatīties visu valdes locekļu kandidātu uzrunas: [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018