LVB kategoriski noraida ZM pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

 • Latvijas Veterinārarstu biedrība kategoriski noraida Zemkopības ministrijas pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

  Reģistrācijas maksa, par kuras dārdzību veterinārārstiem pārmet Zemkopības ministrija, pilda pašas ministrijas pakļautības iestādes – Lauksaimniecības datu centra kasi. Iekasētā summa pie valstī reģistrētā suņu skaita šobrīd varētu būt pārsniegusi 300 000 EUR  robežu, atklāj biedrība.

  Lai gan suņa īpašnieks pats var reģistrēt suni, neiesaistot veterinārārstu, acīmredzot izkropļotas informācijas pasniegšana ir ZM pārdomāta taktika, kā maldināt sabiedrību, lai attaisnotu nevajadzīgā likmprojekta izstrādi šauras grupas interešu realizācijas nolūkā.

  Prasītos 7,11EUR suņa īpašnieks var pats ar pārskaitījumu samaksāt LDC norādītajā kontā. Pēc tam viņš personīgi var doties reģistrēt savu suni Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centros (ZM KAC) (04.11.2013. ZM Rīkojums Nr.178 un 11.07.2012. ZM Rīkojums “Par vienotu nozares klientu apkalpošanas ieviešanu”), Lauksaimniecības datu centrā, piesakoties uz konsultāciju laiku (MK noteikumi Nr.491, 4. sadaļa) vai vietējā pašvaldībā (saskaņā ar tās saistošajiem noteikumiem un ja tai ir noslēgts līgums ar Datu centru par tiesībām ievadīt datus par dzīvnieku, var reģistrēt datubāzē mājas (istabas) dzīvniekus, kam implantēta mikroshēma. (MK noteikumi Nr.491, 3. sadaļa).

  Suņa īpašnieks, kurš vēlas komfortu, visu augstākminēto var uzticēt veikt veterinārārstam. Pēc LVB aplēsēm šāds pakalpojums veterinārajās klīnikās izmaksā no 2 līdz 5 EUR , taču jāņem vērā, ka cenu regulē brīvais tirgus, tāpēc tā var atšķirties. Jāņem arī vērā, ka gandrīz visi veterinārārsti ir PVN maksātāji, tāpēc par pakalpojumu būs valstij jāmaksā arī nodoklis.

  Vairāk informācijas, kā bez maksas suņa īpašniekam reģistrēt suni valsts vai pašvaldības iestādēs, atrodama šeit:
  http://www.ldc.gov.lv/lv/majas_dzivnieku_registresanas_kartiba/informacija_par_registresanu/

  Latvijas Veterinārārstu biedrība jau informēja, ka, ņemot vērā Konkurences padomes un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, kā arī Tieslietu un Finanšu ministriju sniegtos atzinumus, ir aicinājusi Zemkopības ministriju atsaukt apšaubāmos grozījumus Veterinārmedicīnas likumā.

  05.08.16.

  LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža

  Papildu informācija -
  Lita Konopore 29213373
   


Jaunākās ziņas

 • Sēru vēsts: mirusi veterinārārste Iveta Branta (Broliša)
  Ar skumjām paziņojam, ka mūžībā aizgājusi veterinārārste Iveta Branta (Broliša). LLA VMF (1986-1991)
  Izvadīšana 18.10.2018 plkst.14:00 no Rugāju pagasta Bolupes kapiem.
  Izsakām visdziļāko līdzjūtību un skumju brīdī esam kopā ar tuviniekiem.

  LVB Madonas nodaļas veterinārārsti
    [vairāk]
 • LVB valde informē: valdes sēdes, konference 2019 un Statūtu grozījumi
  4.10. notikušajā valdes sēdē tika skatīti jautājumi par LVB statūtu grozījumiem, kas tagad ir atvērti LVB biedriem priekšlikumu iesniegšanai.  Ar citiem valdes sēdes sēdē skatītajiem jautājumiem un valdes sēdes protokola izrakstu var iepazīties šeit.

  Nākošā valdes sēde notiks 8.11.18.  Jelgavā, VMF telpās.  Laiks un dienas kārtības jautājumi tiks paziņoti 2 nedēļas pirms sēdes.

  LVB valde ir apstiprinājusi LVB 2019. gada konferences norises laiku - 2019. gada 15. marts un vietu - Jelgava, LLU Aula. Konference notiks kopā ar LVB pilnsapulci.  

    [vairāk]
 • Aicinājums iesniegt priekšlikumus LVB statūtu grozījumiem
  Informācija LVB biedriem - aicinājums iesaistīties!

  2018. gada septembra un oktobra LVB valdes sēdēs ir notikušas diskusijas par grozījumu izdarīšanu LVB statūtos. Pašlaik valde ir apzinājusi situāciju, vienojusies par procesa sadalīšanu vairākos posmos un uzsākusi priekšlikumu izstrādi. 

  Katrs LVB biedrs, kas ir ieinteresēts, var iesūtīt savus priekšlikumus uz e-pasta adresi lvb@lvb.lv līdz 31.12.2018

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018