Veterinārārsti neatbalsta ministrijas ierosinājumu atlikt lolojumdzīvnieku apzīmēšanu ar mikročipiem

 • Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) neatbalstīs Zemkopības ministrijas ierosinājumu uz sešiem mēnešiem atlikt prasības par lolojumdzīvnieku obligāto mikročipēšanu stāšanos spēkā. Jautājums par dzīvnieku mikročipēšanu beidzot jārisina pēc būtības, uzskata LVB. Vienotas mājdzīvnieku identifikācijas sistēmas neesamība rada zaudējumus lopkopībā un mežsaimniecībā, neļaujot efektīvi identificēt klaiņojošos suņus, apgrūtina pazudušu vai agresīvu dzīvnieku īpašnieku noskaidrošanu un rada finansiālu un administratīvu slogu gan patversmēs, gan pašvaldībām, kam jāuztur dzīvnieku patversmes, gan uzņēmējiem un valstij kopumā.

  Ministrijas pārmetumi par dzīvnieka apzīmēšanas pārlieko dārdzību ir nepamatoti. LVB ir veikusi aptauju, kuras rezultātā noskaidrots: praktiski visās Latvijas veterinārajās klīnikās mikročipēšanas cena, ieskaitot veterinārārsta konsultāciju un paša mikročipa cenu un PVN, ir robežās no 15 līdz 20 eiro. Personas, kas publiski izplata informāciju par mikročipēšanu, kas it kā maksā 45eur vai pat dārgāk, izplata melus. Ne noteikumu spēkā stāšanās termiņa pārcelšana par pusgadu, ne tik absurdas darbības kā personu bez veterinārmedicīniskās izglītības apmācīšana veikt procedūru, kas var izsaukt asiņošanu, sāpju šoku vai agresiju, klaiņojošo un pazudušo dzīvnieku problēmu nerisinās.

  LVB nav saņēmusi nevienu sūdzību, kas būtu saistīta ar dzīvnieku īpašnieku neapmierinātību ar mikročipēšanas izmaksām. Atsevišķās Latvijas klīnikās mikročipēšanas cena nepārsniedz pat 10 eiro, vairākās aptaujātajās klīnikās cenā iekļauta arī dzīvnieka datu ievadīšana LDC un / vai ES pases izsniegšana.

  Pakalpojumu sadārdzina divi apstākļi - prasība izsniegt mikročipētajam dzīvniekam ES pasi neatkarīgi no tā, vai šis dzīvnieks plāno šķērsot valsts robežu vai piedalīties izstādē, kā arī fakts, ka dzīvnieku īpašniekiem nav iespējas reģistrēt dzīvniekus pašiem, izmantojot tiešsaisti un autorizāciju caur, piemēram, internetbanku. Tāpēc dzīvnieku īpašnieki ir spiesti maksāt arī par šiem ar mikročipēšanu sasaistītiem pakalpojumiem, kas ietver sevī daudz vairāk pakalpojus nekā tikai dzīvnieka apzīmēšana ar mikročipu.


  Relīzi sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība

  Kontaktpersona Lita Konopore 29213373Jaunākās ziņas

 • LVB konference 2018 -- pēdējā brīža informācija!
  Jau šo piektdien gaidīsim Jūs uz LVB konferenci!
   
  Norises vieta - Bulduru dārzkopīgas vidusskola, Viestura iela 6, JūrmalaAicinām ierasties laicīgi, reģistrācija tiks uzsākta jau no plkst. 8:30
   
  Atcerieties, ka iebraucot Jūrmalā no 1.aprīļa jāmaksā nodeva EUR 2 apmērā. 
   
  Tuvojoties norises vietai, sekojiet norādēm uz stāvvietām, tās būs bezmaksas. 
   
  [vairāk]
 • Sudraba skalpeļa saņēmēji - 2018
  Pēc dažām dienām LVB konferencē Bulduru dārzkopības vidusskolā sveiksim savus kolēģus - Sudarba skalpeļa saņēmējus.

  Apbalvojuma par mūža ieguldījumu veterinārmmedicīnā saņemšanai izvirzīti: ​Rudīte Benta, ​Modris Čukurs, ​Marija Baltiņa,  Sergejs Fedotovs, ​Irēna Gintere, ​Leontīns Kampāns, ​Daina Liepa un ​Smaidīte Kemte.
   
  Paldies, kolēģiem, par viņu ieguldījumu!

  Uz tikšanos konferencē!   
   
  [vairāk]
 • LVB valdes kandidātu uzrunas
  Šogad LVB kopsapulcē savu redzējumu darbam valdē un LVB attīstībai sniedza 6 LVB valdes locekļu kandidāti, kas kandidēja uz 3 LVB valdes locekļu vietām.  Kopsapulces dalībnieki ievēlēja sekojošus veterinārārstus darbam LVB valdē uz 3 gadiem: Ingu Birni, Kristapu Reķi un Valdi Šmēliņu.  

  Šeit varat noskatīties visu valdes locekļu kandidātu uzrunas: [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018