Veterinārārsti neatbalsta ministrijas ierosinājumu atlikt lolojumdzīvnieku apzīmēšanu ar mikročipiem

 • Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) neatbalstīs Zemkopības ministrijas ierosinājumu uz sešiem mēnešiem atlikt prasības par lolojumdzīvnieku obligāto mikročipēšanu stāšanos spēkā. Jautājums par dzīvnieku mikročipēšanu beidzot jārisina pēc būtības, uzskata LVB. Vienotas mājdzīvnieku identifikācijas sistēmas neesamība rada zaudējumus lopkopībā un mežsaimniecībā, neļaujot efektīvi identificēt klaiņojošos suņus, apgrūtina pazudušu vai agresīvu dzīvnieku īpašnieku noskaidrošanu un rada finansiālu un administratīvu slogu gan patversmēs, gan pašvaldībām, kam jāuztur dzīvnieku patversmes, gan uzņēmējiem un valstij kopumā.

  Ministrijas pārmetumi par dzīvnieka apzīmēšanas pārlieko dārdzību ir nepamatoti. LVB ir veikusi aptauju, kuras rezultātā noskaidrots: praktiski visās Latvijas veterinārajās klīnikās mikročipēšanas cena, ieskaitot veterinārārsta konsultāciju un paša mikročipa cenu un PVN, ir robežās no 15 līdz 20 eiro. Personas, kas publiski izplata informāciju par mikročipēšanu, kas it kā maksā 45eur vai pat dārgāk, izplata melus. Ne noteikumu spēkā stāšanās termiņa pārcelšana par pusgadu, ne tik absurdas darbības kā personu bez veterinārmedicīniskās izglītības apmācīšana veikt procedūru, kas var izsaukt asiņošanu, sāpju šoku vai agresiju, klaiņojošo un pazudušo dzīvnieku problēmu nerisinās.

  LVB nav saņēmusi nevienu sūdzību, kas būtu saistīta ar dzīvnieku īpašnieku neapmierinātību ar mikročipēšanas izmaksām. Atsevišķās Latvijas klīnikās mikročipēšanas cena nepārsniedz pat 10 eiro, vairākās aptaujātajās klīnikās cenā iekļauta arī dzīvnieka datu ievadīšana LDC un / vai ES pases izsniegšana.

  Pakalpojumu sadārdzina divi apstākļi - prasība izsniegt mikročipētajam dzīvniekam ES pasi neatkarīgi no tā, vai šis dzīvnieks plāno šķērsot valsts robežu vai piedalīties izstādē, kā arī fakts, ka dzīvnieku īpašniekiem nav iespējas reģistrēt dzīvniekus pašiem, izmantojot tiešsaisti un autorizāciju caur, piemēram, internetbanku. Tāpēc dzīvnieku īpašnieki ir spiesti maksāt arī par šiem ar mikročipēšanu sasaistītiem pakalpojumiem, kas ietver sevī daudz vairāk pakalpojus nekā tikai dzīvnieka apzīmēšana ar mikročipu.


  Relīzi sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība

  Kontaktpersona Lita Konopore 29213373Jaunākās ziņas

 • Sēru vēsts: mirusi veterinārārste Iveta Branta (Broliša)
  Ar skumjām paziņojam, ka mūžībā aizgājusi veterinārārste Iveta Branta (Broliša). LLA VMF (1986-1991)
  Izvadīšana 18.10.2018 plkst.14:00 no Rugāju pagasta Bolupes kapiem.
  Izsakām visdziļāko līdzjūtību un skumju brīdī esam kopā ar tuviniekiem.

  LVB Madonas nodaļas veterinārārsti
    [vairāk]
 • LVB valde informē: valdes sēdes, konference 2019 un Statūtu grozījumi
  4.10. notikušajā valdes sēdē tika skatīti jautājumi par LVB statūtu grozījumiem, kas tagad ir atvērti LVB biedriem priekšlikumu iesniegšanai.  Ar citiem valdes sēdes sēdē skatītajiem jautājumiem un valdes sēdes protokola izrakstu var iepazīties šeit.

  Nākošā valdes sēde notiks 8.11.18.  Jelgavā, VMF telpās.  Laiks un dienas kārtības jautājumi tiks paziņoti 2 nedēļas pirms sēdes.

  LVB valde ir apstiprinājusi LVB 2019. gada konferences norises laiku - 2019. gada 15. marts un vietu - Jelgava, LLU Aula. Konference notiks kopā ar LVB pilnsapulci.  

    [vairāk]
 • Aicinājums iesniegt priekšlikumus LVB statūtu grozījumiem
  Informācija LVB biedriem - aicinājums iesaistīties!

  2018. gada septembra un oktobra LVB valdes sēdēs ir notikušas diskusijas par grozījumu izdarīšanu LVB statūtos. Pašlaik valde ir apzinājusi situāciju, vienojusies par procesa sadalīšanu vairākos posmos un uzsākusi priekšlikumu izstrādi. 

  Katrs LVB biedrs, kas ir ieinteresēts, var iesūtīt savus priekšlikumus uz e-pasta adresi lvb@lvb.lv līdz 31.12.2018

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018