Veterinārārsti neatbalsta ministrijas ierosinājumu atlikt lolojumdzīvnieku apzīmēšanu ar mikročipiem

 • Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) neatbalstīs Zemkopības ministrijas ierosinājumu uz sešiem mēnešiem atlikt prasības par lolojumdzīvnieku obligāto mikročipēšanu stāšanos spēkā. Jautājums par dzīvnieku mikročipēšanu beidzot jārisina pēc būtības, uzskata LVB. Vienotas mājdzīvnieku identifikācijas sistēmas neesamība rada zaudējumus lopkopībā un mežsaimniecībā, neļaujot efektīvi identificēt klaiņojošos suņus, apgrūtina pazudušu vai agresīvu dzīvnieku īpašnieku noskaidrošanu un rada finansiālu un administratīvu slogu gan patversmēs, gan pašvaldībām, kam jāuztur dzīvnieku patversmes, gan uzņēmējiem un valstij kopumā.

  Ministrijas pārmetumi par dzīvnieka apzīmēšanas pārlieko dārdzību ir nepamatoti. LVB ir veikusi aptauju, kuras rezultātā noskaidrots: praktiski visās Latvijas veterinārajās klīnikās mikročipēšanas cena, ieskaitot veterinārārsta konsultāciju un paša mikročipa cenu un PVN, ir robežās no 15 līdz 20 eiro. Personas, kas publiski izplata informāciju par mikročipēšanu, kas it kā maksā 45eur vai pat dārgāk, izplata melus. Ne noteikumu spēkā stāšanās termiņa pārcelšana par pusgadu, ne tik absurdas darbības kā personu bez veterinārmedicīniskās izglītības apmācīšana veikt procedūru, kas var izsaukt asiņošanu, sāpju šoku vai agresiju, klaiņojošo un pazudušo dzīvnieku problēmu nerisinās.

  LVB nav saņēmusi nevienu sūdzību, kas būtu saistīta ar dzīvnieku īpašnieku neapmierinātību ar mikročipēšanas izmaksām. Atsevišķās Latvijas klīnikās mikročipēšanas cena nepārsniedz pat 10 eiro, vairākās aptaujātajās klīnikās cenā iekļauta arī dzīvnieka datu ievadīšana LDC un / vai ES pases izsniegšana.

  Pakalpojumu sadārdzina divi apstākļi - prasība izsniegt mikročipētajam dzīvniekam ES pasi neatkarīgi no tā, vai šis dzīvnieks plāno šķērsot valsts robežu vai piedalīties izstādē, kā arī fakts, ka dzīvnieku īpašniekiem nav iespējas reģistrēt dzīvniekus pašiem, izmantojot tiešsaisti un autorizāciju caur, piemēram, internetbanku. Tāpēc dzīvnieku īpašnieki ir spiesti maksāt arī par šiem ar mikročipēšanu sasaistītiem pakalpojumiem, kas ietver sevī daudz vairāk pakalpojus nekā tikai dzīvnieka apzīmēšana ar mikročipu.


  Relīzi sagatavoja Latvijas Veterinārārstu biedrība

  Kontaktpersona Lita Konopore 29213373Jaunākās ziņas

 • VIC sveic veterinārārstus, visiem vēlot IZAUGSMI!
  Ar laba vēlējumiem Jaunajā 2018. gadā, ​VIC aicina uz semināru lielo un jaukto prakšu veterinārārstus, studentus!

  Jau 19. janvārī (piektdienā) -- seminārs un praktiskie darbi Produktīvo dzīvnieku medicīnā, ko vadīs veterinārārste Santa Skuja.
  Tēma: Ķeizargrieziens. Traheālie noskalojumi.

    [vairāk]
 • LVB sveic veterinārārstus un sadarbības partnerus!
  Lai silta vasara, lai ziemā sniegs
  lai darbs, lai draugi un pareizei prieks....
  Lai dvēsele var baltu domu tīt,
  Lai atnāk tas, ko gribas sagaidīt! 
      ​    ​    ​    ​    ​/Ā. Elksne/

  Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu Jauno gadu!

    [vairāk]
 • LVB: par Latvijas suņu reģistra datu ticamību jārūpējas šodien

  Kopš 2017.gada 1.janvāra, kad stājās spēkā obligātās suņu reģistrēšanas prasības, Lauksaimniecības datu centra datu bāzē ir reģistrēti jau vairāk nekā 109 000 suņi. Veterinārārstu kolēģi ārvalstīs Latvijas suņu reģistrēšanas rezultātus vērtē ļoti atzinīgi, tomēr aicina ņemt vērā citu valstu pieredzi, kad neatjaunojot datu bāzes datus, tās vērtība mazinās. Tā kā reģistrācijas rezultāti Latvijā ir sasniegti īsā laika periodā, šobrīd ziņas LDC vēl varam vērtēt kā ticamas.

  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018