Megaesophagus suņiem un dzīvnieku barības regulējuma stiprināšana

 • LVB sniegusi savus priekšlikumus Austrālijas Senātam, kas pēc Austrālijā uzliesmojušās suņu saslimšanas ar megaesophagus un saiknes konstatēšanas starp suņu barību un saslimšanu, un nāvēm no šīs slimības, šā gada vasaras vidū paziņoja par izmeklēšanas uzsākšanu mīļdzīvnieku barības nozarē.
   
  Ņemot vērā, ka Latvijas veterinārārstiem pēc šīs slimības uzliesmojuma Latvijā pirms dažiem gadiem ir uzkrāta vērtīga, starptautiskajā profesionāļu vidē augsti novērtēta unikāla pieredze, kā arī to, ka priekšlikumus varēja iesniegt ikviens interesents, Latvijas Veterinārārstu biedrība pieņēma lēmumu par priekšlikumu sniegšanu. “Problēmas ir līdzīgas, dzīvnieku barības jomā regulējums joprojām nav pienācīgs, tāpēc veterinārārstiem visā pasaulē ir jāliek kopā galvas, lai panāktu dzīvnieku interesēm atbilstošas izmaiņas,” uzskata LVB priekšsēdētāja Māra Viduža.
   
  Svarīgi, ka izmaiņas vispār notiek un ka mainās likumdevēju un sabiedrības izpratne par atbildīgu rīcību un normatīvo regulējumu mīļdzīvnieku barības jomā visā pasaulē, jo īpaši gadījumos, kad runa ir par ārkārtas situācijām, uzskata LVB. 

  Latvijā veterinārārstu iniciatīva stingrākam mīļdzīvnieku barības aprites regulējumam palikusi bez virzības, tāpēc kopā ar citu valstu kolēģiem tiek uzrunātas atbildīgās amatpersonas citviet. Pašlaik spēkā esošais mīļdzīvnieku barības aprites normatīvais regulējums Latvijā, līdzīgi kā Austrālijā ir balstīts uz ticību ražotāja godaprātam jeb tā saukto pašregulējumu. Diemžēl, obligātas barības atsaukšanas regulējums ir nepilnīgs ne tikai Latvijā un Austrālijā, bet daudzviet pasaulē.

  LVB valdes priekšsēdētāja
  Māra Viduža
  Tālr.26455373


Jaunākās ziņas

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018