Veterinārais Žurnāls - 2018. gada pavasaris

 • VŽ 2018. gada pavasara numurā (#1) redaktora slejā LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža ieskicē numura lielāko rakstu -- par veterināro zāļu blakusparādībām un farmakovigilanci.  FVE speciālisti pirms kāda laika veikuši dalībvalstu kolēģu aptauju.  No Latvijas ziņojumu par zāļu blaknēm nav, bet frančiem ir lielākais ziņojumu skaits Eiropā. Jautājums, vai Latvijā lietotās zāles tik ļoti atšķiras no Francijā lietotajām.  Bet iespējams, ka blaknes ir, bet kaut kādu sev vien zināmu iemeslu dēļ izpaliek ziņojumi no Latvijas veterinārārstiem.

  Citās reizēs pavasara žurnāls top pēc konferences. Šoreiz konference vēl priekšā, bet pilnsapulce jau ir notikusi. Sīkāk par tās norisi lasiet tieši šī žurnāla slejās.


Jaunākās ziņas

 • Dermatoloģijas semināri Igaunijā
  Igaunijas kolēģe, veterinārā dermatoloģe Dr. Svetlana Belova ielūdz Latvijas veterinārārstus uz 2 dermatoloģijas izglītības pasākumiem krievu valodā šovasar:
  • 17-19. jūnijā - Tallinā: seminārs ZUDANET ar igauņu un ārzemju lektoriem (reģistrācija par pazeminātu maksu līdz 15.05.18.)
  • 8.-11. jūlijā - Tartu: dermatoloģijas skola 

  Vairāk informācija: šeit un Dr. Belovas mājas lapā.

    [vairāk]
 • Piedalies ērču pārnēsāto infekcijas slimību izpētē!
  Veterinārārste Maija Selezņova un BMC aicina veterinārārstus piedalīties ērču pārnēsāto infekcijas slimību izpētē visā Latvijā!

  2017. gadā iesāktais projekts turpinās arī šī gada ērču sezonas laikā. 

  Veterinārārsti var iesūtīt paraugus no suņiem un kaķiem, kuriem ir babeziozes, anaplazmozes vai boreliozes simptomi vai kuriem ir bijis kontakts ar ērcēm. Iesūtot asins un ērču (ja tādas ir) paraugus no šiem dzīvniekiem, centrs tos bez maksas izmeklēs uz šo patogēnu klātbūtni. ​

  Vairāk informāciju varat atrast LVB mājas lapā (saite šeit).  

    [vairāk]
 • Aizritējusi 2018. gada LVB konference!
  LVB konferencē pirmajā dienas daļā visi kopā klausījāmies iedvesmojošas un aizraujošas vieslekcijas -- par kritisko domāšanu (Mārtiņš Daugulis) un pirmo palīdzību cilvēkiem (Roberts Fūrmanis).  Dienas otrajā daļā konferences dalībnieki varēja izvēlēties sev interesantākās tēmas 5 dažādās sekcijās, klausoties gan pašmāju, gan citu valstu kolēģus. 

  Lai novērtētu Konferences kvalitāti, lūdzu piedalieties īsā, anonīmā anketā!  

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018