Piedalies ērču pārnēsāto infekcijas slimību izpētē!

 • Aicinām veterinārārstus piedalīties ērču pārnēsāto infekcijas slimību izpētē no visas Latvijas!

  2017. gadā Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra (BMC) zinātnieki sadarbībā ar veterinārārstiem no gandrīz 30 veterinārajām klīnikām Latvijā veica izpēti par tādu ērču pārnēsāto patogēnu kā babēziju, borēliju un anaplazmu sastopamību Latvijā. Šajā laikā ir ievākti un ar molekulārajām metodēm izmeklēti ap 130 asins paraugi no suņiem un kaķiem un 315 iesūtītās ērces, savukārt no biotopiem dažādās Latvijas vietās izmeklēšanai ievāktas ap 2000 ērču.

  Šogad visas ērču sezonas laikā projekts tiek turpināts. Pētījuma objekti ir suņi un kaķi, kuriem ir babeziozes, anaplazmozes vai boreliozes simptomi vai kuriem ir bijis kontakts ar ērcēm. Iesūtot asins un ērču (ja tādas ir) paraugus no šiem dzīvniekiem, centrs tos bez maksas izmeklēs uz šo patogēnu klātbūtni.

  Iesūtāmie paraugi:
  • Slima dzīvnieka asinis (EDTA) + piesūkušās ērces, ja tādas ir;
  • Vesela dzīvnieka asinis (EDTA) + ērces (ja tādas ir) aizdomu gadījumā.
  Dalībai projektā var pieteikt klīniku un tiks izsniegti speciāli komplekti paraugu sagatavošanai un nosūtīšanai, taču paraugus var iesūtīt arī  individuāli aizdomu gadījumā gan veterinārārsts, gan dzīvnieka īpašnieks.
   
  PAPILDUS INFORMĀCIJA PAR DALĪBU PROJEKTĀ:
  • veterinārārste Maija Selezņova, tel.nr. 29406144 vai 28794953; e-pasts: babeziju.izpete@gmail.com
  • LVB mājaslapā -> Veterinārārstiem -> Ērču pārnēsāto infekcijas slimību izpētes projekts.


Jaunākās ziņas

 • Dermatoloģijas semināri Igaunijā
  Igaunijas kolēģe, veterinārā dermatoloģe Dr. Svetlana Belova ielūdz Latvijas veterinārārstus uz 2 dermatoloģijas izglītības pasākumiem krievu valodā šovasar:
  • 17-19. jūnijā - Tallinā: seminārs ZUDANET ar igauņu un ārzemju lektoriem (reģistrācija par pazeminātu maksu līdz 15.05.18.)
  • 8.-11. jūlijā - Tartu: dermatoloģijas skola 

  Vairāk informācija: šeit un Dr. Belovas mājas lapā.

    [vairāk]
 • Piedalies ērču pārnēsāto infekcijas slimību izpētē!
  Veterinārārste Maija Selezņova un BMC aicina veterinārārstus piedalīties ērču pārnēsāto infekcijas slimību izpētē visā Latvijā!

  2017. gadā iesāktais projekts turpinās arī šī gada ērču sezonas laikā. 

  Veterinārārsti var iesūtīt paraugus no suņiem un kaķiem, kuriem ir babeziozes, anaplazmozes vai boreliozes simptomi vai kuriem ir bijis kontakts ar ērcēm. Iesūtot asins un ērču (ja tādas ir) paraugus no šiem dzīvniekiem, centrs tos bez maksas izmeklēs uz šo patogēnu klātbūtni. ​

  Vairāk informāciju varat atrast LVB mājas lapā (saite šeit).  

    [vairāk]
 • Aizritējusi 2018. gada LVB konference!
  LVB konferencē pirmajā dienas daļā visi kopā klausījāmies iedvesmojošas un aizraujošas vieslekcijas -- par kritisko domāšanu (Mārtiņš Daugulis) un pirmo palīdzību cilvēkiem (Roberts Fūrmanis).  Dienas otrajā daļā konferences dalībnieki varēja izvēlēties sev interesantākās tēmas 5 dažādās sekcijās, klausoties gan pašmāju, gan citu valstu kolēģus. 

  Lai novērtētu Konferences kvalitāti, lūdzu piedalieties īsā, anonīmā anketā!  

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018