Jauns megaesophagus uzliesmojuma precedents suņiem - šoreiz Austrālijā

 • Austrālijā ir uzliesmojusi suņu megaesophagus (ME) saslimšana, kas  iespējams ir saistīta ar vienas noteiktas sausās suņu barības lietošanu. Pirmie saistību pamanīja Austrālijas policijas kinologi, bet drīz vien satraukti par saslimšanu ziņoja arī  citi ar megaesophagus slimo suņu saimnieki. 

  Lai gan līdz šim ražotāja veiktās analīzes nav pierādījušas barības saikni suņu saslimšanai ar megaesophagus, tomēr Mars kompānija ir pieņēmusi lēmumu brīvprātīgi atsaukt barību. Mars Petcare Australia paziņojusi, ka izņem barību no plauktiem vairāk nekā 500 veikalos un atgriež naudu visiem, kas jau iegādājušies Advance Dermocare barību. 

  2018.gada 24.martā zīmols Advance nācis klajā ar paziņojumu par to, ka Advance Dermocare barība Austrālijā tiek brīvprātīgi atsaukta. Paziņojumu publicēja Mars Petcare Australia un to izplata pasaules mediji. Kompānija ir uzsvērusi, ka turpinās izpēti, lai noskaidrotu saslimšanas cēloni. Viņi aicina suņu īpašniekus informēt par saslimšanu veterinārārstus vai kompāniju pa speciāli šim mērķim norādītu tālruni.

  Latvijas zinātnieki, kas iepriekš veikuši ar barību saistītā megaesophagus uzliesmojuma izpēti Latvijas suņiem, ir pauduši gatavību sadarboties ar Austrālijas kolēģiem, lai palīdzētu ME uzliesmojuma izpētē. “Austrālijā tiek veidota ekspertu komanda, kas veiks izpēti, lai noskaidrotu ME uzliesmojuma cēloņus.  Šobrīd vēl nav zināms, kura no Austrālijas iestādēm būs vadošā pētījumā, bet esmu gatava dalīties ar savu  pieredzi un zināšanām”, sacīja profesore Ilze Matīse - Vanhoutana.

   Šobrīd nav ziņu, vai atsauktā barība ir pieejama tikai Austrālijā, tāpēc LVB aicina Latvijas dienestus būt modriem un pārliecināties, ka aizdomīgā barība nav pieejama Latvijas suņiem. https://www.advancepet.com.au/#

  Latvijas Veterinārārstu biedrība aicinās Zemkopības ministrijas atbildīgos dienestus palīdzēt Austrālijas policijas un citu suņu megaesophagus saslimšanas izmeklēšanā.  "Ceram, ka arī valsts zinātniskais institūts BIOR un Pārtikas veterinārais dienests sadarbosies ar Austrālijas speciālistiem, ja šāds lūgums tiks saņemts”, viedokli pauž LVB priekšsēdētāja.

  Avots:
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5541783/Family-pets-beginning-fall-ill-mystery-disease-killed-police-dog.html
  http://www.news.com.au/national/victoria/police-dog-dead-eight-more-sick-due-to-rare-cluster-illness/news-story/6de1452b70c7adb63b1d276460268c53


Jaunākās ziņas

 • LVB konference 2018 -- pēdējā brīža informācija!
  Jau šo piektdien gaidīsim Jūs uz LVB konferenci!
   
  Norises vieta - Bulduru dārzkopīgas vidusskola, Viestura iela 6, JūrmalaAicinām ierasties laicīgi, reģistrācija tiks uzsākta jau no plkst. 8:30
   
  Atcerieties, ka iebraucot Jūrmalā no 1.aprīļa jāmaksā nodeva EUR 2 apmērā. 
   
  Tuvojoties norises vietai, sekojiet norādēm uz stāvvietām, tās būs bezmaksas. 
   
  [vairāk]
 • Sudraba skalpeļa saņēmēji - 2018
  Pēc dažām dienām LVB konferencē Bulduru dārzkopības vidusskolā sveiksim savus kolēģus - Sudarba skalpeļa saņēmējus.

  Apbalvojuma par mūža ieguldījumu veterinārmmedicīnā saņemšanai izvirzīti: ​Rudīte Benta, ​Modris Čukurs, ​Marija Baltiņa,  Sergejs Fedotovs, ​Irēna Gintere, ​Leontīns Kampāns, ​Daina Liepa un ​Smaidīte Kemte.
   
  Paldies, kolēģiem, par viņu ieguldījumu!

  Uz tikšanos konferencē!   
   
  [vairāk]
 • LVB valdes kandidātu uzrunas
  Šogad LVB kopsapulcē savu redzējumu darbam valdē un LVB attīstībai sniedza 6 LVB valdes locekļu kandidāti, kas kandidēja uz 3 LVB valdes locekļu vietām.  Kopsapulces dalībnieki ievēlēja sekojošus veterinārārstus darbam LVB valdē uz 3 gadiem: Ingu Birni, Kristapu Reķi un Valdi Šmēliņu.  

  Šeit varat noskatīties visu valdes locekļu kandidātu uzrunas: [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018