Jauns megaesophagus uzliesmojuma precedents suņiem - šoreiz Austrālijā

 • Austrālijā ir uzliesmojusi suņu megaesophagus (ME) saslimšana, kas  iespējams ir saistīta ar vienas noteiktas sausās suņu barības lietošanu. Pirmie saistību pamanīja Austrālijas policijas kinologi, bet drīz vien satraukti par saslimšanu ziņoja arī  citi ar megaesophagus slimo suņu saimnieki. 

  Lai gan līdz šim ražotāja veiktās analīzes nav pierādījušas barības saikni suņu saslimšanai ar megaesophagus, tomēr Mars kompānija ir pieņēmusi lēmumu brīvprātīgi atsaukt barību. Mars Petcare Australia paziņojusi, ka izņem barību no plauktiem vairāk nekā 500 veikalos un atgriež naudu visiem, kas jau iegādājušies Advance Dermocare barību. 

  2018.gada 24.martā zīmols Advance nācis klajā ar paziņojumu par to, ka Advance Dermocare barība Austrālijā tiek brīvprātīgi atsaukta. Paziņojumu publicēja Mars Petcare Australia un to izplata pasaules mediji. Kompānija ir uzsvērusi, ka turpinās izpēti, lai noskaidrotu saslimšanas cēloni. Viņi aicina suņu īpašniekus informēt par saslimšanu veterinārārstus vai kompāniju pa speciāli šim mērķim norādītu tālruni.

  Latvijas zinātnieki, kas iepriekš veikuši ar barību saistītā megaesophagus uzliesmojuma izpēti Latvijas suņiem, ir pauduši gatavību sadarboties ar Austrālijas kolēģiem, lai palīdzētu ME uzliesmojuma izpētē. “Austrālijā tiek veidota ekspertu komanda, kas veiks izpēti, lai noskaidrotu ME uzliesmojuma cēloņus.  Šobrīd vēl nav zināms, kura no Austrālijas iestādēm būs vadošā pētījumā, bet esmu gatava dalīties ar savu  pieredzi un zināšanām”, sacīja profesore Ilze Matīse - Vanhoutana.

   Šobrīd nav ziņu, vai atsauktā barība ir pieejama tikai Austrālijā, tāpēc LVB aicina Latvijas dienestus būt modriem un pārliecināties, ka aizdomīgā barība nav pieejama Latvijas suņiem. https://www.advancepet.com.au/#

  Latvijas Veterinārārstu biedrība aicinās Zemkopības ministrijas atbildīgos dienestus palīdzēt Austrālijas policijas un citu suņu megaesophagus saslimšanas izmeklēšanā.  "Ceram, ka arī valsts zinātniskais institūts BIOR un Pārtikas veterinārais dienests sadarbosies ar Austrālijas speciālistiem, ja šāds lūgums tiks saņemts”, viedokli pauž LVB priekšsēdētāja.

  Avots:
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-5541783/Family-pets-beginning-fall-ill-mystery-disease-killed-police-dog.html
  http://www.news.com.au/national/victoria/police-dog-dead-eight-more-sick-due-to-rare-cluster-illness/news-story/6de1452b70c7adb63b1d276460268c53


Jaunākās ziņas

 • K. Helmaņa atjaunotā pieminekļa atklāšana
  Jau šonedēļ, 1.06.18., plkst 13:00 notiks K. Helmaņa, latviešu veterinārārsta un mikrobiologa, atjaunotā pieminekļa atklāšana Tērvetes novada Kalnu muižas kapsētā.

  1938. gadā Tērvetes novada Kalna muižas kapos toreizējā Latvijas Vetārstu biedrība uzstādīja pieminekli K. Helmanim.  2011. gadā LVB uzsāka ziedojumu vākšanu pieminekļa atjaunošanai, bet 2016. gadā pievienojās Tērvetes novada dome.  Ar Kultūrkapitāla fonda palīdzību ir izdevies darbus novadīt līdz galam, lai atzīmētu K. Helmaņa 170. dzimšanas dienu

  Paldies ziedotājiem!   [vairāk]
 • Aktuāls seminārs: Vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešana veterinārajā praksē!
  VIC aicina uz ​uz īpaši mūsu nozarei pielāgotu semināru "Vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešana veterinārajā praksē!"

  Laiks: 7.06.2018. (ceturtdiena); 8:30-17:00
  Vieta: BA Turība, Graudu iela 68, Rīga
  Lektore: ​Inga Mortona, ​privāti praktizējošā juriste, sertificēta datu aizsardzības speciāliste
  Programmapdf fails šeit
  Reģistrācijašeit (par pazeminātu maksu līdz 31.05.18.)

  Vairāk informācijas par semināru šeit.

    [vairāk]
 • Dermatoloģijas semināri Igaunijā
  Igaunijas kolēģe, veterinārā dermatoloģe Dr. Svetlana Belova ielūdz Latvijas veterinārārstus uz 2 dermatoloģijas izglītības pasākumiem krievu valodā šovasar:
  • 17-19. jūnijā - Tallinā: seminārs ZUDANET ar igauņu un ārzemju lektoriem (reģistrācija par pazeminātu maksu līdz 15.05.18.)
  • 8.-11. jūlijā - Tartu: dermatoloģijas skola 

  Vairāk informācija: šeit un Dr. Belovas mājas lapā.

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018