LVB: suņu turēšanas atbildības veicināšanu sāks ar kucēna īpašniekiem

 • Ja vēlamies uzlabot suņu turēšanas kultūru Latvijā, tad ir jāsāk ar kucēniem, ar atzinību Latvijas Veterinārārstu biedrība vērtē Zemkopības ministrijas izstrādātos priekšlikumus "Veterinārmedicīnas likumā", kuri paredz, ka kucēnu Lauksaimniecības datu centra datu bāzē turpmāk būs jāreģistrē pirms tas sasniedzis 3 mēnešu vecumu, nevis, kā līdz šim līdz 6 mēnešu vecumam.

  Kopā ar reģistrāciju kucēns saņems ES lolojumdzīvnieku pasi, kura arī būs jāreģistrē LDC. Trīs mēnešu vecums ir tas brīdis, kurā kucēnam veic vakcināciju pret trakumsērgu un šajā laikā visi īpašnieki ar savu mīluli dodas pie veterinārārsta, tāpēc šis ir pats ērtākais laiks, kad saimniekam sakārtot visus ar sava suņa veselību un īpašumtiesībām saistītos jautājumus.

  Ja jau suņa iegādes brīdī persona būs atteikusies izpildīt valstī noteiktās prasības, tas būs indikators, ka darbs ir kontrolējošām iestādēm, uzsver LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža. Suņu pases un vakcinācijas apliecības cenu starpība ir tikai daži desmiti eirocentu, tāpēc šis vērtīgais ieguvums, ko nodrošinās ceļošanai derīgas pases saņemšana, izmaksas suņu īpašniekiem nepalielinās.

  Tas ir ļoti pozitīvi, ka nu arī Latvija būs izpildījusi ES dalībvalstu profesionālo organizāciju un sociālo partneru aicinājumu identificēt dzīvniekus pēc iespējas agrīnā vecumā un izsniegt vienu vienotu dokumentu – ES lolojumdzīvnieka pasi uz mūžu.

  Visi līdz šim izsniegtie dokumenti būs derīgi līdz suņa mūža beigām un tie nebūs jāmaina, jaunā kārtība attieksies tikai uz jaundzimušajiem kucēniem, skaidro LVB vadītāja.

  LVB Valdes priekšsēdētāja Māra Viduža


Jaunākās ziņas

 • VIC sveic veterinārārstus, visiem vēlot IZAUGSMI!
  Ar laba vēlējumiem Jaunajā 2018. gadā, ​VIC aicina uz semināru lielo un jaukto prakšu veterinārārstus, studentus!

  Jau 19. janvārī (piektdienā) -- seminārs un praktiskie darbi Produktīvo dzīvnieku medicīnā, ko vadīs veterinārārste Santa Skuja.
  Tēma: Ķeizargrieziens. Traheālie noskalojumi.

    [vairāk]
 • LVB sveic veterinārārstus un sadarbības partnerus!
  Lai silta vasara, lai ziemā sniegs
  lai darbs, lai draugi un pareizei prieks....
  Lai dvēsele var baltu domu tīt,
  Lai atnāk tas, ko gribas sagaidīt! 
      ​    ​    ​    ​    ​/Ā. Elksne/

  Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu Jauno gadu!

    [vairāk]
 • LVB: par Latvijas suņu reģistra datu ticamību jārūpējas šodien

  Kopš 2017.gada 1.janvāra, kad stājās spēkā obligātās suņu reģistrēšanas prasības, Lauksaimniecības datu centra datu bāzē ir reģistrēti jau vairāk nekā 109 000 suņi. Veterinārārstu kolēģi ārvalstīs Latvijas suņu reģistrēšanas rezultātus vērtē ļoti atzinīgi, tomēr aicina ņemt vērā citu valstu pieredzi, kad neatjaunojot datu bāzes datus, tās vērtība mazinās. Tā kā reģistrācijas rezultāti Latvijā ir sasniegti īsā laika periodā, šobrīd ziņas LDC vēl varam vērtēt kā ticamas.

  [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018