LVB: suņu turēšanas atbildības veicināšanu sāks ar kucēna īpašniekiem

 • Ja vēlamies uzlabot suņu turēšanas kultūru Latvijā, tad ir jāsāk ar kucēniem, ar atzinību Latvijas Veterinārārstu biedrība vērtē Zemkopības ministrijas izstrādātos priekšlikumus "Veterinārmedicīnas likumā", kuri paredz, ka kucēnu Lauksaimniecības datu centra datu bāzē turpmāk būs jāreģistrē pirms tas sasniedzis 3 mēnešu vecumu, nevis, kā līdz šim līdz 6 mēnešu vecumam.

  Kopā ar reģistrāciju kucēns saņems ES lolojumdzīvnieku pasi, kura arī būs jāreģistrē LDC. Trīs mēnešu vecums ir tas brīdis, kurā kucēnam veic vakcināciju pret trakumsērgu un šajā laikā visi īpašnieki ar savu mīluli dodas pie veterinārārsta, tāpēc šis ir pats ērtākais laiks, kad saimniekam sakārtot visus ar sava suņa veselību un īpašumtiesībām saistītos jautājumus.

  Ja jau suņa iegādes brīdī persona būs atteikusies izpildīt valstī noteiktās prasības, tas būs indikators, ka darbs ir kontrolējošām iestādēm, uzsver LVB valdes priekšsēdētāja Māra Viduža. Suņu pases un vakcinācijas apliecības cenu starpība ir tikai daži desmiti eirocentu, tāpēc šis vērtīgais ieguvums, ko nodrošinās ceļošanai derīgas pases saņemšana, izmaksas suņu īpašniekiem nepalielinās.

  Tas ir ļoti pozitīvi, ka nu arī Latvija būs izpildījusi ES dalībvalstu profesionālo organizāciju un sociālo partneru aicinājumu identificēt dzīvniekus pēc iespējas agrīnā vecumā un izsniegt vienu vienotu dokumentu – ES lolojumdzīvnieka pasi uz mūžu.

  Visi līdz šim izsniegtie dokumenti būs derīgi līdz suņa mūža beigām un tie nebūs jāmaina, jaunā kārtība attieksies tikai uz jaundzimušajiem kucēniem, skaidro LVB vadītāja.

  LVB Valdes priekšsēdētāja Māra Viduža


Jaunākās ziņas

 • K. Helmaņa atjaunotā pieminekļa atklāšana
  Jau šonedēļ, 1.06.18., plkst 13:00 notiks K. Helmaņa, latviešu veterinārārsta un mikrobiologa, atjaunotā pieminekļa atklāšana Tērvetes novada Kalnu muižas kapsētā.

  1938. gadā Tērvetes novada Kalna muižas kapos toreizējā Latvijas Vetārstu biedrība uzstādīja pieminekli K. Helmanim.  2011. gadā LVB uzsāka ziedojumu vākšanu pieminekļa atjaunošanai, bet 2016. gadā pievienojās Tērvetes novada dome.  Ar Kultūrkapitāla fonda palīdzību ir izdevies darbus novadīt līdz galam, lai atzīmētu K. Helmaņa 170. dzimšanas dienu

  Paldies ziedotājiem!   [vairāk]
 • Aktuāls seminārs: Vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešana veterinārajā praksē!
  VIC aicina uz ​uz īpaši mūsu nozarei pielāgotu semināru "Vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešana veterinārajā praksē!"

  Laiks: 7.06.2018. (ceturtdiena); 8:30-17:00
  Vieta: BA Turība, Graudu iela 68, Rīga
  Lektore: ​Inga Mortona, ​privāti praktizējošā juriste, sertificēta datu aizsardzības speciāliste
  Programmapdf fails šeit
  Reģistrācijašeit (par pazeminātu maksu līdz 31.05.18.)

  Vairāk informācijas par semināru šeit.

    [vairāk]
 • Dermatoloģijas semināri Igaunijā
  Igaunijas kolēģe, veterinārā dermatoloģe Dr. Svetlana Belova ielūdz Latvijas veterinārārstus uz 2 dermatoloģijas izglītības pasākumiem krievu valodā šovasar:
  • 17-19. jūnijā - Tallinā: seminārs ZUDANET ar igauņu un ārzemju lektoriem (reģistrācija par pazeminātu maksu līdz 15.05.18.)
  • 8.-11. jūlijā - Tartu: dermatoloģijas skola 

  Vairāk informācija: šeit un Dr. Belovas mājas lapā.

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018