LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

 • Lai gan LR likumdošana nosaka, ka kopš šā gada 1. janvāra visiem Latvijā dzīvojošiem suņiem - gan šķirnes, gan bezšķirnes dzīvniekiem pēc 6 mēnešu vecuma ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā - Lauksaimniecības datu centrā (LDC), tomēr visās Latvijas 29 patversmēs kopā uz 10. martu bija reģistrēti tikai 140 suņi, pie tam 47 no tiem reģistrēti vienā patversmē – “Labās mājas”. Šāda statistika rada pamatu bažām, ka dzīvnieku patversmes ignorē likumā noteikto, obligāto suņu čipēšanas nosacījumu.

  Jāuzsver, ka atsevišķu dzīvnieku patversmju vadītāju izvairīšanās no likumā noteiktās suņu reģistrācijas notiek neskatoties uz to, ka patversmēs ievietoto suņu apzīmēšanai vērienīgi tika vākti ziedojumi un to, ka valsts pretīmnākoši, uz citu nodokļu maksātāju rēķina ir atbrīvojusi dzīvnieku patversmju īpašniekus no reģistrācijas maksas par patversmē mītošiem suņiem.  Kamēr personīgo suņu īpašnieki par saviem līdzekļiem ir reģistrējuši, teju, 91 tūkstoti suņu, patversmes  meklē arvien absurdākas atrunas, kāpēc to vēl nav izdarījušas: neredzot jēgu, neesot sapratuši, tehniski neparocīgi. 

  "Savādāk kā par iedzīvošanās kāri un likumdošanas klaju ignorēšanu situāciju nosaukt nevar", izsakās LVB priekšsēdētāja M.Viduža.

  Bez tā, ka pašvaldības patversmēm maksā par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un uzturēšanu, daudzām no šīm parversmēm ir sabiedriskā labuma statuss, kas nozīmē vērienīgas nodokļu atlaides.  Kamēr visu patversmju suņi nav vienotajā reģistrā, nav iespējams izsekot un sabiedrība nevar būt droša, ka nodokļu maksātāju nauda netiek izkrāpta, maksājot par vieniem un tiem pašiem suņiem  no dažādiem finanšu avotiem, tai skaitā, no vairāku pašvaldību budžeta vienlaikus.

  Lai pārtrauktu klajo likuma normu ignorēšanu, LVB ir aicinājusi Pārtikas un Veterināro dienestu (PVD) un Latvijas pašvaldību savienību (LPS) pievērst uzmanību šai situācijai un nekavējoties jautājumu risināt pēc būtības. LPS padomniece Sniedze Sproģe jau ir solījusi rīkoties, kamēr PVD lēmums sabiedrībai nav zināms.


  Preses relīzi sagatavojusi Latvijas Veterinārārstu biedrība, 
  kontakti saziņai Konopore 
  29213373
  14.03.17.


Jaunākās ziņas

 • LVB atpūtas un sporta svētki -- 21.-23. jūlijā, Ozolmuižā, Alojas novadā
  LVB un Ziemeļpierīgas komanda LORA aicina visus veterinārārstus, PVD un BIOR darbiniekus ar ģimenēm apmeklēt un kopīgi izbaudīt pozitīvas emocijas komandas garā, ko var gūt tikai Jaunajā „Veterinārārstu Vudstokā”. 

  Pasākums notiks Brīvzemnieku pagasta Ozolmuižā, Alojas novadā no 21.-23. jūlijam.

  Reģistrācija un samazināta dalības maksa līdz 10.07.17.

  Informācija par programmu: skat. šeit.
  Informācija par reģistrāciju un sacensību vērtēšanu: skat. šeit

    [vairāk]
 • Ieteikumi antimikrobiālās rezistences mazināšanai
  Viena no nopietnākajām mūsdienu pasaules veselības problēmām ir smagas infekcijas, kas ir rezistentas pret parasti lietotajām antibiotikām. Antibiotiku neatbilstoša lietošana slimnīcās, kā arī produktīviem dzīvniekiem pārtikas ķēdē un mīļdzīvniekiem ir galvenie rezistences izplatīšanās cēloņi.  Rezistentie baktēriju celmi tiek pārnesti no dzīvniekiem uz cilvēkiem (arī ar pārtiku) un otrādi, piesārņo vidi!!!

  Ar LVB izstrādāto informatīvo bukletu atbildīgai antibiotiku lietošanai varat iepazīties šeit. [vairāk]
 • Par godu Pasaules veterinārajai dienai trūcīgo un mazturīgo Latvijas iedzīvotāju suņu čipēšanai un reģistrācijai zemas cenas
  Pasaules veterinārās dienas svinību ietvarā trūcīgiem un mazturīgiem suņu turētājiem maija mēnesī visā Latvijas teritorijā veterinārārsti nodrošinās zemas cenas suņa apzīmēšanai un reģistrācijai LDC.

  Klīnikas, kas piedalās akcijā atrodamas šeit. [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2017