LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

 • Lai gan LR likumdošana nosaka, ka kopš šā gada 1. janvāra visiem Latvijā dzīvojošiem suņiem - gan šķirnes, gan bezšķirnes dzīvniekiem pēc 6 mēnešu vecuma ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā - Lauksaimniecības datu centrā (LDC), tomēr visās Latvijas 29 patversmēs kopā uz 10. martu bija reģistrēti tikai 140 suņi, pie tam 47 no tiem reģistrēti vienā patversmē – “Labās mājas”. Šāda statistika rada pamatu bažām, ka dzīvnieku patversmes ignorē likumā noteikto, obligāto suņu čipēšanas nosacījumu.

  Jāuzsver, ka atsevišķu dzīvnieku patversmju vadītāju izvairīšanās no likumā noteiktās suņu reģistrācijas notiek neskatoties uz to, ka patversmēs ievietoto suņu apzīmēšanai vērienīgi tika vākti ziedojumi un to, ka valsts pretīmnākoši, uz citu nodokļu maksātāju rēķina ir atbrīvojusi dzīvnieku patversmju īpašniekus no reģistrācijas maksas par patversmē mītošiem suņiem.  Kamēr personīgo suņu īpašnieki par saviem līdzekļiem ir reģistrējuši, teju, 91 tūkstoti suņu, patversmes  meklē arvien absurdākas atrunas, kāpēc to vēl nav izdarījušas: neredzot jēgu, neesot sapratuši, tehniski neparocīgi. 

  "Savādāk kā par iedzīvošanās kāri un likumdošanas klaju ignorēšanu situāciju nosaukt nevar", izsakās LVB priekšsēdētāja M.Viduža.

  Bez tā, ka pašvaldības patversmēm maksā par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un uzturēšanu, daudzām no šīm parversmēm ir sabiedriskā labuma statuss, kas nozīmē vērienīgas nodokļu atlaides.  Kamēr visu patversmju suņi nav vienotajā reģistrā, nav iespējams izsekot un sabiedrība nevar būt droša, ka nodokļu maksātāju nauda netiek izkrāpta, maksājot par vieniem un tiem pašiem suņiem  no dažādiem finanšu avotiem, tai skaitā, no vairāku pašvaldību budžeta vienlaikus.

  Lai pārtrauktu klajo likuma normu ignorēšanu, LVB ir aicinājusi Pārtikas un Veterināro dienestu (PVD) un Latvijas pašvaldību savienību (LPS) pievērst uzmanību šai situācijai un nekavējoties jautājumu risināt pēc būtības. LPS padomniece Sniedze Sproģe jau ir solījusi rīkoties, kamēr PVD lēmums sabiedrībai nav zināms.


  Preses relīzi sagatavojusi Latvijas Veterinārārstu biedrība, 
  kontakti saziņai Konopore 
  29213373
  14.03.17.


Jaunākās ziņas

 • LVB: par Latvijas suņu reģistra datu ticamību jārūpējas šodien

  Kopš 2017.gada 1.janvāra, kad stājās spēkā obligātās suņu reģistrēšanas prasības, Lauksaimniecības datu centra datu bāzē ir reģistrēti jau vairāk nekā 109 000 suņi. Veterinārārstu kolēģi ārvalstīs Latvijas suņu reģistrēšanas rezultātus vērtē ļoti atzinīgi, tomēr aicina ņemt vērā citu valstu pieredzi, kad neatjaunojot datu bāzes datus, tās vērtība mazinās. Tā kā reģistrācijas rezultāti Latvijā ir sasniegti īsā laika periodā, šobrīd ziņas LDC vēl varam vērtēt kā ticamas.

  [vairāk]
 • LVB: suņu turēšanas atbildības veicināšanu sāks ar kucēna īpašniekiem
  Ja vēlamies uzlabot suņu turēšanas kultūru Latvijā, tad ir jāsāk ar kucēniem, LVB ar atzinību vērtē ZM izstrādātos priekšlikumus "Veterinārmedicīnas likumā", kuri paredz, ka kucēnu LDC datu bāzē turpmāk būs jāreģistrē pirms tas sasniedzis 3 mēnešu vecumu, nevis, kā līdz šim līdz 6 mēnešu vecumam. 

    [vairāk]
 • LVB aicina Zemkopības ministru pārtraukt konfliktu starp LLU vadību un VMF mācībspēkiem
  Latvijas Veterinārārstu biedrība  aicina Zemkopības ministriju (ZM) iesaistīties LLU vadības un Veterinārmedicīnas fakultātes mācībspēku konflikta atrisināšanā.

  Neziņa par studiju nākotni Latvijā un LLU vadības liktie šķēršļi kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai, radījuši satraukumu studentos.

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2017