LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

 • Lai gan LR likumdošana nosaka, ka kopš šā gada 1. janvāra visiem Latvijā dzīvojošiem suņiem - gan šķirnes, gan bezšķirnes dzīvniekiem pēc 6 mēnešu vecuma ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā - Lauksaimniecības datu centrā (LDC), tomēr visās Latvijas 29 patversmēs kopā uz 10. martu bija reģistrēti tikai 140 suņi, pie tam 47 no tiem reģistrēti vienā patversmē – “Labās mājas”. Šāda statistika rada pamatu bažām, ka dzīvnieku patversmes ignorē likumā noteikto, obligāto suņu čipēšanas nosacījumu.

  Jāuzsver, ka atsevišķu dzīvnieku patversmju vadītāju izvairīšanās no likumā noteiktās suņu reģistrācijas notiek neskatoties uz to, ka patversmēs ievietoto suņu apzīmēšanai vērienīgi tika vākti ziedojumi un to, ka valsts pretīmnākoši, uz citu nodokļu maksātāju rēķina ir atbrīvojusi dzīvnieku patversmju īpašniekus no reģistrācijas maksas par patversmē mītošiem suņiem.  Kamēr personīgo suņu īpašnieki par saviem līdzekļiem ir reģistrējuši, teju, 91 tūkstoti suņu, patversmes  meklē arvien absurdākas atrunas, kāpēc to vēl nav izdarījušas: neredzot jēgu, neesot sapratuši, tehniski neparocīgi. 

  "Savādāk kā par iedzīvošanās kāri un likumdošanas klaju ignorēšanu situāciju nosaukt nevar", izsakās LVB priekšsēdētāja M.Viduža.

  Bez tā, ka pašvaldības patversmēm maksā par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un uzturēšanu, daudzām no šīm parversmēm ir sabiedriskā labuma statuss, kas nozīmē vērienīgas nodokļu atlaides.  Kamēr visu patversmju suņi nav vienotajā reģistrā, nav iespējams izsekot un sabiedrība nevar būt droša, ka nodokļu maksātāju nauda netiek izkrāpta, maksājot par vieniem un tiem pašiem suņiem  no dažādiem finanšu avotiem, tai skaitā, no vairāku pašvaldību budžeta vienlaikus.

  Lai pārtrauktu klajo likuma normu ignorēšanu, LVB ir aicinājusi Pārtikas un Veterināro dienestu (PVD) un Latvijas pašvaldību savienību (LPS) pievērst uzmanību šai situācijai un nekavējoties jautājumu risināt pēc būtības. LPS padomniece Sniedze Sproģe jau ir solījusi rīkoties, kamēr PVD lēmums sabiedrībai nav zināms.


  Preses relīzi sagatavojusi Latvijas Veterinārārstu biedrība, 
  kontakti saziņai Konopore 
  29213373
  14.03.17.


Jaunākās ziņas

 • Starpdisciplināra konference "Viena pasaule - viena veselība"
  Turpinot labās tradīcijas, Latvijas Ārstu biedrība sadarbībā ar Latvijas Veterinārārstu biedrību 8. Latvijas Ārstu kongresa ietvaros organizē starpdisciplināru konferenci “Viena pasaule, viena veselība”. 

  Esat laipni aicināti piedalīties, klausīties kolēģu lekcijas par visiem mums interesējošām kopējām tēmām, kā arī diskutēt par sadarbības jautājumiem. Pieteikšanās līdz 20.09.17. [vairāk]
 • "Dogo" un "Ņau-ņau" dzīvnieku barības izņemšana no tirgus ir paviršas izejvielu kontroles rezultāts
  LVB uzskata, ka AS "Tukuma Straume" ražotās sausās suņu barības "Dogo" un kaķu barības "Ņau-ņau" piespiedu izņemšana no tirgus ir paviršas izejvielu kontroles likumsakarīgs rezultāts.
   
  Jau pirms gada LVB informēja atbildīgās valsts institūcijas, medijus un sabiedrību par AS "Tukuma Straume" ražotajā sausajā suņu barībā atrastajām vielām, kuru daudzums barībā pārsniedz pieļaujamo normu vai nedrīkst tajā būt vispār. To vidū pētnieki ziņoja arī par karbamīda jeb urīnvielas klātbūtni sausajā suņu barībā "Dogo", ko tagad apstiprina arī Pārtikas un veterinārā dienesta vienā no vadošajām Eiropas laboratorijām - Dānijas Veterinārajā un pārtikas laboratorijā veiktie barības un atsevišķu izejvielu izmeklējumi. [vairāk]
 • PVD atrod karbamīdu vēl četrās "Dogo" partijās un vienā "Ņau-ņau" partijā
  Šodien PVD informēja par plašākiem AS "Tukuma Straumes" produktu izmeklējumiem, kas veikti Dānijas valsts Veterinārajā un pārtikas laboratorijā.  Saskaņā ar šiem rezultātiem neatļautā viela karbamīds (urīnviela) ir konstatēta arī citās AS “Tukuma straumes” suņu un kaķu sausās barības  partjās, kā arī ražošanā izmantotajās izejvielās -- no Polijas iepirktajā alus raugā un putnu gaļas miltos (pilna informācija šeit).  

  17. augustā PVD informēja par suņu barībā neatļautas vielas, karbamīda (jeb urīnviela) klātbūtni vienā sausās barības "Dogo" partijā.  Pēc tam PVD veica plašāku paraugu un izejvielu izmeklēšanu ražotnē "Tukuma Straume".    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2017