LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

 • Lai gan LR likumdošana nosaka, ka kopš šā gada 1. janvāra visiem Latvijā dzīvojošiem suņiem - gan šķirnes, gan bezšķirnes dzīvniekiem pēc 6 mēnešu vecuma ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā - Lauksaimniecības datu centrā (LDC), tomēr visās Latvijas 29 patversmēs kopā uz 10. martu bija reģistrēti tikai 140 suņi, pie tam 47 no tiem reģistrēti vienā patversmē – “Labās mājas”. Šāda statistika rada pamatu bažām, ka dzīvnieku patversmes ignorē likumā noteikto, obligāto suņu čipēšanas nosacījumu.

  Jāuzsver, ka atsevišķu dzīvnieku patversmju vadītāju izvairīšanās no likumā noteiktās suņu reģistrācijas notiek neskatoties uz to, ka patversmēs ievietoto suņu apzīmēšanai vērienīgi tika vākti ziedojumi un to, ka valsts pretīmnākoši, uz citu nodokļu maksātāju rēķina ir atbrīvojusi dzīvnieku patversmju īpašniekus no reģistrācijas maksas par patversmē mītošiem suņiem.  Kamēr personīgo suņu īpašnieki par saviem līdzekļiem ir reģistrējuši, teju, 91 tūkstoti suņu, patversmes  meklē arvien absurdākas atrunas, kāpēc to vēl nav izdarījušas: neredzot jēgu, neesot sapratuši, tehniski neparocīgi. 

  "Savādāk kā par iedzīvošanās kāri un likumdošanas klaju ignorēšanu situāciju nosaukt nevar", izsakās LVB priekšsēdētāja M.Viduža.

  Bez tā, ka pašvaldības patversmēm maksā par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un uzturēšanu, daudzām no šīm parversmēm ir sabiedriskā labuma statuss, kas nozīmē vērienīgas nodokļu atlaides.  Kamēr visu patversmju suņi nav vienotajā reģistrā, nav iespējams izsekot un sabiedrība nevar būt droša, ka nodokļu maksātāju nauda netiek izkrāpta, maksājot par vieniem un tiem pašiem suņiem  no dažādiem finanšu avotiem, tai skaitā, no vairāku pašvaldību budžeta vienlaikus.

  Lai pārtrauktu klajo likuma normu ignorēšanu, LVB ir aicinājusi Pārtikas un Veterināro dienestu (PVD) un Latvijas pašvaldību savienību (LPS) pievērst uzmanību šai situācijai un nekavējoties jautājumu risināt pēc būtības. LPS padomniece Sniedze Sproģe jau ir solījusi rīkoties, kamēr PVD lēmums sabiedrībai nav zināms.


  Preses relīzi sagatavojusi Latvijas Veterinārārstu biedrība, 
  kontakti saziņai Konopore 
  29213373
  14.03.17.


Jaunākās ziņas

 • LVB konferencei - divas daļas, divi datumi!
  Ik gadus tradicionāli pavasarī notiek Latvijas Veterinārārstu biedrības lielie pasākumi. Šogad tādi būs divi.

  16. martā Veterinārmedicīnas fakultātes telpās Jelgavā notiks biedru pilnsapulce, kura tiks sasaukta pēc delegātu principa.

  27. aprīlī Bulduru dārzkopības vidusskolā notiks profesionāli izglītojošā daļa -- konference ar izglītojošām lekcijām, savstarpējām diskusijām, veterināro zāļu un iekārtu izstādi.  [vairāk]
 • LVB aptauja par veterināro zāļu pieejamību veterinārārstiem
  Zāļu esamība vai neesamība diktē mūsu spēju dzīvnieku sekmīgi izārstēt un tas garantē arī apmierinātu klientu. Tāpēc ir svarīgi zināt mūsu veterinārārstu viedokli, lai varētu atrast labvēlīgāko risinājumu zāļu piejamības saglabāšanai vai pat palielināšanai.

  Lai varētu formulēt kopējo LVB viedokli šajā jomā, lūdzam visus veterinārārstus paust savu viedokli LVB valdes izstrādātajā anonīmajā aptaujā līdz 1. martam.

  APTAUJA ATVERAMA ŠEIT! [vairāk]
 • VIC sveic veterinārārstus, visiem vēlot IZAUGSMI!
  Ar laba vēlējumiem Jaunajā 2018. gadā, ​VIC aicina uz semināru lielo un jaukto prakšu veterinārārstus, studentus!

  Jau 19. janvārī (piektdienā) -- seminārs un praktiskie darbi Produktīvo dzīvnieku medicīnā, ko vadīs veterinārārste Santa Skuja.
  Tēma: Ķeizargrieziens. Traheālie noskalojumi.

    [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018