LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

 • Lai gan LR likumdošana nosaka, ka kopš šā gada 1. janvāra visiem Latvijā dzīvojošiem suņiem - gan šķirnes, gan bezšķirnes dzīvniekiem pēc 6 mēnešu vecuma ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā - Lauksaimniecības datu centrā (LDC), tomēr visās Latvijas 29 patversmēs kopā uz 10. martu bija reģistrēti tikai 140 suņi, pie tam 47 no tiem reģistrēti vienā patversmē – “Labās mājas”. Šāda statistika rada pamatu bažām, ka dzīvnieku patversmes ignorē likumā noteikto, obligāto suņu čipēšanas nosacījumu.

  Jāuzsver, ka atsevišķu dzīvnieku patversmju vadītāju izvairīšanās no likumā noteiktās suņu reģistrācijas notiek neskatoties uz to, ka patversmēs ievietoto suņu apzīmēšanai vērienīgi tika vākti ziedojumi un to, ka valsts pretīmnākoši, uz citu nodokļu maksātāju rēķina ir atbrīvojusi dzīvnieku patversmju īpašniekus no reģistrācijas maksas par patversmē mītošiem suņiem.  Kamēr personīgo suņu īpašnieki par saviem līdzekļiem ir reģistrējuši, teju, 91 tūkstoti suņu, patversmes  meklē arvien absurdākas atrunas, kāpēc to vēl nav izdarījušas: neredzot jēgu, neesot sapratuši, tehniski neparocīgi. 

  "Savādāk kā par iedzīvošanās kāri un likumdošanas klaju ignorēšanu situāciju nosaukt nevar", izsakās LVB priekšsēdētāja M.Viduža.

  Bez tā, ka pašvaldības patversmēm maksā par klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un uzturēšanu, daudzām no šīm parversmēm ir sabiedriskā labuma statuss, kas nozīmē vērienīgas nodokļu atlaides.  Kamēr visu patversmju suņi nav vienotajā reģistrā, nav iespējams izsekot un sabiedrība nevar būt droša, ka nodokļu maksātāju nauda netiek izkrāpta, maksājot par vieniem un tiem pašiem suņiem  no dažādiem finanšu avotiem, tai skaitā, no vairāku pašvaldību budžeta vienlaikus.

  Lai pārtrauktu klajo likuma normu ignorēšanu, LVB ir aicinājusi Pārtikas un Veterināro dienestu (PVD) un Latvijas pašvaldību savienību (LPS) pievērst uzmanību šai situācijai un nekavējoties jautājumu risināt pēc būtības. LPS padomniece Sniedze Sproģe jau ir solījusi rīkoties, kamēr PVD lēmums sabiedrībai nav zināms.


  Preses relīzi sagatavojusi Latvijas Veterinārārstu biedrība, 
  kontakti saziņai Konopore 
  29213373
  14.03.17.


Jaunākās ziņas

 • LVB konference 2018 -- pēdējā brīža informācija!
  Jau šo piektdien gaidīsim Jūs uz LVB konferenci!
   
  Norises vieta - Bulduru dārzkopīgas vidusskola, Viestura iela 6, JūrmalaAicinām ierasties laicīgi, reģistrācija tiks uzsākta jau no plkst. 8:30
   
  Atcerieties, ka iebraucot Jūrmalā no 1.aprīļa jāmaksā nodeva EUR 2 apmērā. 
   
  Tuvojoties norises vietai, sekojiet norādēm uz stāvvietām, tās būs bezmaksas. 
   
  [vairāk]
 • Sudraba skalpeļa saņēmēji - 2018
  Pēc dažām dienām LVB konferencē Bulduru dārzkopības vidusskolā sveiksim savus kolēģus - Sudarba skalpeļa saņēmējus.

  Apbalvojuma par mūža ieguldījumu veterinārmmedicīnā saņemšanai izvirzīti: ​Rudīte Benta, ​Modris Čukurs, ​Marija Baltiņa,  Sergejs Fedotovs, ​Irēna Gintere, ​Leontīns Kampāns, ​Daina Liepa un ​Smaidīte Kemte.
   
  Paldies, kolēģiem, par viņu ieguldījumu!

  Uz tikšanos konferencē!   
   
  [vairāk]
 • LVB valdes kandidātu uzrunas
  Šogad LVB kopsapulcē savu redzējumu darbam valdē un LVB attīstībai sniedza 6 LVB valdes locekļu kandidāti, kas kandidēja uz 3 LVB valdes locekļu vietām.  Kopsapulces dalībnieki ievēlēja sekojošus veterinārārstus darbam LVB valdē uz 3 gadiem: Ingu Birni, Kristapu Reķi un Valdi Šmēliņu.  

  Šeit varat noskatīties visu valdes locekļu kandidātu uzrunas: [vairāk]
Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018