Ķeizargrieziens un traheālie noskalojumi produktīvajiem dzīvniekiem.

 • Turpinot apmācību sēriju lielo un jaukto prakšu veterinārārstiem ķirurģijā ar lektori S. Skuju, piedāvājam apmeklēt semināru un praktiskos darbus nelielā grupā!
   
  ķeizargrieziens. Traheālie noskalojumi.

  Laiks: 2018. gada 19. janvāris (piektdiena), seminārs 9:30-15:00; praktiskie darbi 15:00-17:30
  Vieta: VMF LLU, Jelgava
  Lektors: Veterinārārste Santa Skuja, Mag. Med. Vet.
  Reģistrācija: Saite šeit (pazemināta maksa līdz 14.01.18.); vietu skaits uz praktisko nodarbību ierobežots!
  Programma: Pdf fails šeit.

  Ķeizargriezienu kā neatliekamu operāciju lauksaimniecības dzīvniekiem ir iespējams veikt gan klīnikās, gan arī uz vietas saimniecībās. Apgrūtinātās dzemdībās šī operācija var būt kā vienīgais iespējamais variants, kas varētu izglābt dzīvību gan dzīvniekam dzemdētājām, gan auglim. Zinot nianses par šo operāciju, spējam ātri pieņemt pareizo lēmumu, ko darīt. Lai gan operācija prasa lielas izmaksas un iznākumu ir grūti paredzēt, tomēr laicīgi un prasmīgi sniegta palīdzība ir izškiroša!
   
  Traheālie noskalojumi. Veidojoties lielajām piena lopu un gaļas lopu saimniecībām, strauji izplatās dažāda veida slimības, kuru ierosinātājus nav tik viegli klīniski vai hematoloģiski noteikt. Vajag iesaistīt arī bakterioloģiskos vai arī citoloģiskos izmeklējumus. Viena no šīm lielajām slimību grupām ir plaušu slimības. Ja ganāmpulkā kāda no dzīvnieku grupām regulāri klepo un pat ir pietiekoši daudz nobeigšanās gadījumi un hematoloģiskie izmeklējumi nav devuši atbildi, kāpēc dzīvnieki slimo un nobeidzas, tad ir īstais brīdis iegūt traheālos noskalojumus, lai uzzinātu ierosinātājus. Iegūstot traheālos noskalojumus, mēs iegūstam informāciju ne tikai par ierosinātāju, bet varam veikt arī antibiogrammu, lai noskaidrotu efektīvāko antibakteriālo līdzekli. Traheālo noskalojumu iegūšanas procedūra ir ātra un efektīva metode, kas manā prakses laikā ir palīdzējusi vairākos ganāmpulkos.​

  Lektore: Mg.med.vet. Santa Skuja

  Absolvējusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultāti 1998.gadā. 2006.gadā ieguvusi maģistra grādu veterinārmedicīnā. Stažējusies ASV, Aijovas štata universitātē, Veterinārmedicīnas koledžā, lielo dzīvnieku apmācības klīnikā internatūrā lielo dzīvnieku medicīnā. Kopš 2000.gada strādā Veterinārā privātpraksē lielo dzīvnieku medicīnā. Kopš 2006. gada ir LLU Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskā institūta vieslektore, vada studiju kursus un praktiskās nodarbības Lielo dzīvnieku ķirurģijā I un II.

   
  9:00 – 09:30 Dalībnieku reģistrācija
  09:30 - 11:30 Ķeizargrieziens govīm, aitām, kazām un cūkām; dažādu metožu pielietojums, plusi un mīnusi. Kļūdas, kā tās nepieļaut, kā no tām izvairīties. 1.daļa.
  11:30 – 12:00 Kafijas pauze
  12:00 – 13:30 Ķeizargrieziens govīm, aitām, kazām un cūkām; dažādu metožu pielietojums, plusi un mīnusi. Kļūdas, kā tās nepieļaut, kā no tām izvairīties. 2.daļa.
  13:30 – 14:15 Pusdienas, kafija
  14:15 – 15:00 Traheālie noskalojumi, lekcija
  15:00 – 17:30 Traheālie noskalojumi - praktiskie darbi. (Vietu skaits ierobežots)
   
  Pieteikšanās: Lūdzam pieteikties semināram, aizpildot reģistrācijas formu, kas atrodama šeit un veicot apmaksu par semināru līdz 14.janvārim.
   

  Dalības maksas
   
  Reģistrējoties un veicot apmaksu Lekciju daļa
  (līdz 15:00)
  Lekciju un praktiskā daļa (vietu skaits ļoti ierobežots!)
  Veterinārārsti Līdz 14.01.2018. € 40 € 59
    pēc 14.01.2018. € 65 70
  LLU VMF p.l. studenti, mācībspēki līdz 14.01.2018. € 20 42
    pēc 14.01.2018. € 45  
   
  Dalības maksā iekļauti: dalība seminārā, sertifikāts, kafijas pauze, pusdienas, izdales materiāli, praktisko darbu materiāli.
   

  Samaksu lūdzam veikt uz norādīto kontu:
  Veterinārmedicīnas Izglītības Centrs SIA 40003409467        
  K.Helmaņa iela 8, Jelgava LV – 3004
  SEB banka UNLALV2X
  LV63UNLA0008000467036
   
  Maksājuma uzdevumā lūdzam norādīt: Seminārs 19.01.2018. Vārds, Uzvārds
   
  Seminārs pieteikts LVB kā kvalifikācijas celšanas pasākums.  Sertifikātu par dalību seminārā dalībnieki saņems personīgi.
   
  Atsaucot dalību seminārā līdz 2018.gada 14.janvārim, dalības maksa tiek atmaksāta pilnībā, pēc 14.janvāra atmaksā 50% no iemaksātās summas. Pēc 17.janvāra summa nav atmaksājama.

  Jautājumu gadījumā lūdzam rakstīt vicpasts@gmail.com vai zvanīt 29449939 (Sandra)


   


Jaunākās ziņas

 • LVB konference 2018 - Bulduri, 27. aprīlis!
  LVB gadskārtējā konference šogad norisināsies Pasaules Veterinārajā dienā -- 27.aprīlī, Bulduru dārzkopības vidusskolā!

  No rīta visi konferences dalībnieki aicināti uz kopīgu LVB tikšanos, "Sudraba skalpeļu" saņēmēju godināšanu un divām aizraujošām un noderīgām vieslekcijām

  Pēc pusdienām darbs sekcijās. Kā ierasts, arī šogad konferencē piedāvājam vairākas paralēlas izglītojošas veterinārmedicīnas jomu sekcijas – mazo dzīvnieku (pēcpusdienā 2 paralēli), lauksaimniecības un zirgu, eksotisko dzīvnieku, homeopātijas un higiēnas sekcijas. Jums atliek izvēlēties sev visnoderīgāko!

  Programma:  šeit
  Reģistrācija:  šeit
   
  [vairāk]
 • LVB kopsapulcē ievēl jaunus valdes, Profesionālās ētikas un Revīzijas komisijas locekļus
  16.03.18. LVB kopsapulcē klausījāmies ievesmojošas un informatīvas lekcijas, un ievēlējām jaunus pārstāvjus LVB valdē un komisijās.

  Valdē uz 3 gadiem tika ievēlēti: Kristaps Reķis, Inga Birne un Valdis Šmēliņš.  
  Profesionālās Ētikas komisijā uz 3 gadiem tika ievēlēti: Ilze Pētersone, Ilmārs Dūrītis, Liene Dindonis, Lija Sirmā un Inga Bauģe.
  Revīzijas komisijā uz 1 gadu tika ievēlēti: Ieva Meiere, Haralds Gailišs un Sarmīte Freimane. 

    [vairāk]
 • Kā uzlabot LVB darbu? Vārds LVB valdes locekļu kandidātiem!
  LVB valdes locekļu kandidāti - Aivars Alksnis, Inga Birne, Kristaps Reķis, Aldis Rimeicāns, Santa Skuja un Valdis Šmēliņš atbild uz jautājumu: 

   "Ko Jūs kā valdes loceklis darīsiet, lai uzlabotu valdes un LVB darbu?"

  Atbildes atradīsiet šeit.

    [vairāk]
Lasīt vairāk

Sludinājumi

 • Vajadzīgs klientu speciālists veterinārajā segmentā
  EUGESTA Latvia aicina pieteikties uz amata vakanci "klientu speciālists" darbam veterinārajā segmentā. Pieteikties pa tālruni: 27499999.
  Pilns sludinājuma teksts.

   
  [Apskatīt]

 • PVD izsludina konkursu uz vakanci: inspektors veterinārās uzraudzības jomā
  Pārtikas un veterinārais dienests izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Robežkontroles departamentakontroles punkta “Pāternieki” inspektors veterinārās uzraudzības jomā (viena amata vieta uz noteiktu laiku līdz 2020. gada 31. decembrim). Darba vieta: KP “Pāternieki”, Piedrujas pagasts, Krāslavas novads. Pieteikšanās līdz 2018. gada 23. martam. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

 • PVD izsludina konkursu uz vakanci: inspektors veterinārās uzraudzības jomā
  Pārtikas un veterinārais dienests izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Robežkontroles departamenta kontroles punkta “Terehova” inspektors veterinārās uzraudzības jomā (viena amata vieta uz noteiktu laiku). Darba vieta: KP “Terehova”, Zilupes novads. Pieteikšanās līdz  2018. gada 23. martam. Pilns sludinājuma teksts. 
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk
CMS © RixtelLab 2014 - 2018