Jaunākās ziņas

 • Veterinārās klīnikas piedāvā suņa apzīmēšanu ar mikročipu ne dārgāk kā 10 EUR (bez PVN)

  Veterinārās klīnikas piedāvā suņa apzīmēšanu ar mikročipu ne dārgāk kā 10 EUR (bez PVN)

  Veterinārās klīnikas piedāvā suņa apzīmēšanu ar mikročipu ne dārgāk kā 10 EUR (bez PVN). Saraksts (šeit) pieejams LVB mājas lapā.  Sekojiet sarakstam, jo tas tiek regulāri papildināts.

  Veterinārārstu iniciatīva uzsākta, lai atbalstītu suņu īpašniekus, kam MK apstiprinātie noteikumi pieprasa līdz 2017. gada 1. janvārim visus suņus reģistrēt LDC datu bāzē.  Aicinājumam jau atsaukušās vairāk nekā 100 veterinārās klīnikas. Klīniku skaits turpina pieaugt.  

  Līdz pat 1. decembrim klīnikās, kuru saraksts (šeit) būs pieejams LVB mājaslapā,  mikročipēšanas cena būs būtiski samazināta. 

  Suņu īpašniekus lauku teritorijās,  mēs aicinām savstarpēji sadarboties, lai salīgtu ar konkrēto veterinārārstu izdevīgākos mājas izbraukuma vizītes nosacījumus. [vairāk]
 • Veterinārajās klīnikās par īpašu cenu var veikt suņu apzīmēšanu ar mikročipu

  Veterinārajās klīnikās par īpašu cenu var veikt suņu apzīmēšanu ar mikročipu

  Līdz 1. decembrim vismaz 50 klīnikas mikročipēšanas cenu samazinājušas par 20 – 40%.

  Veterinārārsti šādu lēmumu pieņēmuši, lai veicinātu suņu reģistrāciju un atbalstītu suņu īpašniekus, kam MK apstiprinātie noteikumi pieprasa LĪDZ 2017. gada 1. janvārim visus suņus reģistrēt Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. [vairāk]
 • MK noraida LVB ieteikumus patversmes dzīvnieku reģistrēšanai bez maksas

  MK noraida LVB ieteikumus patversmes dzīvnieku reģistrēšanai bez maksas

  Ministru kabinets ignorē Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšlikumu, tāpēc patversmēm, lai reģistrētu savus suņus būs jāšķiras no prāvām summām. Tikmēr vismaz daži tūkstoši suņu dzīvos patversmēs nereģistrēti.

  Veterinārārstu kā profesionāļu, kuri vislabāk izprot suņu reģistrācijas sistēmas nepilnības un tās pilnveidošanas iespējas Latvijā, viedoklis kārtējo reizi tika ignorēts, nožēlu pauž LVB priekšsēdētāja Māra Viduža. [vairāk]
 • LVB konference 2017' -- Mālpilī, 3.-4. martā

  LVB konference 2017' -- Mālpilī, 3.-4. martā

  Uzsākam aktīvu LVB konferences 2017' plānošanu! 
  Rezervējiet 3.-4. martu jau tagad, lai piedalītos lielākajā Veterinārās jomas gada pasākumā!
   
  13.oktobrī uz tikšanos laipni aicināti visi, kas vēlās piedalīties konferences organizēšanā. Lūdzam sūtīt savu pieteikumu uz e-pastu lvbkonference@gmail.com un mēs Jums nosūtīsim tikšanās vietu un precīzu laiku! 
   
  LVB esam mēs paši - Latvijas veterinārārsti!
   
  ar sveicieniem, 
  LVB konferences 2017' organizācijas komiteja!
  [vairāk]
 • Zinātniska konference un diskusija par suņu megaesophagus / polineiropātiju 20.09.16.

  Zinātniska konference un diskusija par suņu megaesophagus / polineiropātiju 20.09.16.

  Ir noslēdzies pētījums „Suņu megaesophagus / polineiropātijas uzliesmojuma cēloņu izpēte”.  Kādi ir pētījuma rezultāti, secinājumi?  Vai ir zinātniski pierādīts slimības avots un tā cēlonis?  Kāda ir slimības dinamika šajos 2 gados, kopš Latvijā neparasti bieži tiek diagnosticēta pirms 2014. gada suņiem Latvijā reti sastopama slimība – megaesophagus / polineiropātija?
  Lai atbildētu uz šiem jautājumiem 20.09.16. LVB rīko zinātnisko konferenci, kurā LVB izveidotā pētnieku grupa kopā ar ārzemju sadarbības partneriem iepazīstinās ar suņu slimības megaesophagus / polineiropātijas uzliesmojuma izpētes rezultātiem un secinājumiem.    
    [vairāk]
 • Viedoklis par gaļas kvalitāti -- domas dalās: veterinārārsta Āra Žentiņa vēstule mājas lapas redakcijai

  Viedoklis par gaļas kvalitāti -- domas dalās: veterinārārsta Āra Žentiņa vēstule mājas lapas redakcijai

  Pēc PHS vadītāja viedokļa publicēšanas, LVB mājas lapas redakcija saņēma vēstuli no veterinārārsta Āra Žentiņa.  Viņš nepiekrīt PHS vadītāja viedoklim (visu vēstuli skatīt šeit).  Mājas lapas redaktors ir vēstuli pārsūtījis V. Šmēliņam aicinot abus veterinārārstus uz diskusiju klātienē par konkrētiem pasākumiem, kas varētu uzlabot gaļas kvalitāti tūlīt un tagad.   [vairāk]
 • Par gaļas kvalitāti Latvijā -- LVB PHS viedoklis

  Par gaļas kvalitāti Latvijā -- LVB PHS viedoklis

  LVB PHS vadītājs Valdis Šmēliņš pauž viedokli saistībā ar Latvijas Radio 1 22.augusta raidījumā „Kā labāk dzīvot!” izskanējušo diskusiju par cilvēku patēriņam domātās gaļas kvalitāti Latvijā. LVB Pārtikas un higiēnas sekcija var apliecināt, ka Latvijā strādājošie  veterinārārsti-eksperti savas zināšanas un profesionālās iemaņas papildina ne tikai Latvijā, bet iespēju robežās arī citviet Eiropā, un savus darba pienākumus pilda augstā profesionālā līmenī.  [vairāk]
 • LVB aicina suņu īpašniekus neatlikt suņu reģistrāciju uz gada pēdējo dienu

  LVB aicina suņu īpašniekus neatlikt suņu reģistrāciju uz gada pēdējo dienu

  LVB atgādina, ka visiem Latvijā mītošiem 6 mēnešus vecumu sasniegušiem kucēniem un pieaugušiem suņiem saskaņā ar MK noteikumiem Nr.491 ir jābūt reģistrētiem valsts vienotajā reģistrā līdz 2017.gada 1. janvārim. 
   
  Tas nozīmē, ka pēc norādītā termiņa suņa īpašniekam valsts kontrolējošās iestādes piemēros sodu par suņa nereģistrēšanu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 107. pantu.  Piemērojamais sods fiziskai personai ir no 7 – 210 eiro (atkārtoti 210 – 350 eiro), savukārt juridiskai personai no 15 – 350 eiro (atkārtoti 350 – 700 eiro).  Protams, veterinārārsti strādās arī gada nogalē, tomēr LVB aicina neatstāt suņu reģistrāciju uz decembri.  [vairāk]
 • Viedoklis par LDC elektroniskās reģistrēšanas sistēmas uzlabošanu

  LVB Pārtikas un Higiēnas sekcijas vadītājs Valdis Šmēliņš lūdz visus veterinārārstus, kas strādā kautuvēs, sniegt viedokli par to, kādas izmaiņas nepieciešamas LDC elektroniskās reģistrēšanas sistēmā, lai šī sistēma atvieglotu ikdienas darbu.  

  Septembra vai oktobra mēnesī LVB Pārtikas un higiēnas sekcijas valde plāno tikties ar LDC speciālistiem, lai pārrunātu elektroniskās reģistrēšanas sistēmas darba pilnveidošanu. Informāciju sūtīt līdz 5.septembrim e-pastā valdissmelins@gmail.com
    [vairāk]
 • Aptauja par pirmās izvēles antibiotikām suņiem abscesa gadījumā -- lūgums piedalīties!

  Aptauja par pirmās izvēles antibiotikām suņiem abscesa gadījumā -- lūgums piedalīties!

  VMF studente Madara Nikolajenko, veic pētniecības darbu par antimikrobiālo līdzekļu rezistences izplatību Latvijā dzīvojošiem suņiem. Viņas lūgums Latvijas veterinārārstiem -- aizpildīt anketu par pirmās izvēles antibiotikām suņiem abscesa gadījumā. Darba vadītājs Dr.med.vet. Kaspars Kovaļenko, pārtikas un vides higiēnas institūta direktors. Saite uz elektronisko anektu šeit. Paldies par atsaucību!
  [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • Apmācības pretendentiem uz dzīvnieku ķērāju apliecības saņemšanu

  Apmācības pretendentiem uz dzīvnieku ķērāju apliecības saņemšanu [vairāk]
 • Grūsno aitu ēdināšana optimālai rentabilitātei un veselībai

  Grūsno aitu ēdināšana optimālai rentabilitātei un veselībai [vairāk]
 • SIA Vetimpex aicina uz semināru

  SIA Vetimpex aicina uz semināru [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Vai šogad esat diagnosticējuši babeziozi suņiem?


Sludinājumi

 • PVD aicina darbā Ziemeļlatgales pārvaldes inspektoru
  PVD aicina pieteikties uz amata vakanci — Ziemeļlatgales pārvaldes inspektoru veterinārās uzraudzības jomā. Darba vieta: Liepu iela 33, Rēzekne. Pieteikties līdz 2016. gada 12. novembrim. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

 • PVD piedāvā darbu inspektoram veterinārās uzraudzības jomā
  PVD Rietumpierīgas pārvalde aicina pieteikties amatam — inspektors veterinārās uzraudzības jomā. Darba vieta: “Krīvi”, Tukums. Pieteikties līdz 2016. gada 12. novembrim. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

 • PAZUDIS garspalvainais vācu aitu suns
  PAZUDIS garspalvainais vācu aitu suns BRABUS Meinardberg, dzimis 06.01.2012. Mikročipa numurs: 968000010105759 (kreisais plecs). Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2015

2015. gada rudens (#3)   (10.05 MB) 
Žurnāls piedāvā FVE ieteikumus saprātīgai antibiotiku lietošanai un diskusijas pārstāstu par ķēvi Maira.  Izglītojošajā sadaļā iepazīsieties ar Latvijas zušu žaunu patoloģijām, pārtikas infekcijām un listeriozi.  Klīniskajā sadaļā -- par locītavu displāziju sunim un persistējošu labās aortas loku sunim.
2015. gada vasara (#2)   (8.46 MB) 
Šajā žurnālā atradīsiet Āfrikas cūku mēra situācijas analīzi,  detalizētu informāciju par megaesophagus uzliesmojumu suņiem un suņu alternatīvo ēdināšanu.  Turpinam arī klīnisko gadījumu rakstu sēriju - šoreiz lasiet par auss hematomas medikamentozu ārstēšanu. 
2015. gada pavasaris (#1)   (7.24 MB) 
Zinātnes un prakses sadaļā atradīsiet informāciju par mastītu ierosinātājiem govīm Latvijā pēdējos gados, vizuālu materiālu par govju respiratorajām patoloģijām, kā arī divu klīnisko gadījumu aprakstus kaķiem.  Uzzināsiet par kaķu infekciozo peritonītu un tromboembolismu.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2016