Jaunākās ziņas

 • Eiropas Veterināro Izglītības iestāžu asociācija atzinīgi novērtē LLU Veterinārmedicīnas programmu!

  Eiropas Veterināro Izglītības iestāžu asociācija atzinīgi novērtē LLU Veterinārmedicīnas programmu!

  EAEVE (European Association of Establishments for Veterinary Education) ekspertu komanda VMF darbojās no 7.-11. novembrim. Vizītes mērķis bija pārbaudīt LLU VMF realizētās II līmeņa profesionālās studiju programmas  "Veterinārmedicīna" atbilstību ES regulai 2005/36 EK par reglamentētajām profesijām. 

  Kopumā eksperti pozitīvi novērtēja fakultātē paveikto - uzteica labo infrastruktūru, darba organizāciju un biodrošības normu ievērošanu.  Eksperti īpaši uzteica fakultātes kolektīva entuziasmu, degsmi un paveikto daudzu gadu garumā, neskatoties uz pārslodzi, samērā zemo atalgojumu, zemo finansējumu studijām un it īpaši zinātnei. 

  Ekspertu secinājums bija ieteikt  ECOVE (European   Committee on Veterinary  Education) atzīt LLU Veterinārmedicīnas fakultāti un tajā realizēto studiju programmu kā atbilstošu Eiropas regulai.  
    [vairāk]
 • VMF 6. kursa studentes A. Popokas aptauja par kaķu infekciozo peritonītu

  VMF 6. kursa studentes A. Popokas aptauja par kaķu infekciozo peritonītu

  VMF 6. kursa studente Anna Popoka ir izveidojusi aptauju par kaķu infekciozo peritonītu.  Dati paredzēti nobeiguma darba izstrādei. Aptaujas mērķi ir (1) noskaidrot kaķu infekciozā peritonīta (FIP) sastopamību veterinārajās klīnikās Latvijā, un (2) noskaidrot biežāk lietotās FIP diagnostikas, ārstēšanas un profilakses metodes Latvijā.
  Darba vadītājs: LLU, VMF asoc. profesors, Dr.med.vet. Kaspars Kovaļenko
  Saite uz aptauju šeit.
  Lūgums būt atsaucīgiem.  Anonimitāte garantēta. [vairāk]
 • Labdarības akcija rosina būt atbildīgākiem - gan suņu īpašniekus, gan valsts institūcijas

  Labdarības akcija rosina būt atbildīgākiem - gan suņu īpašniekus, gan valsts institūcijas

  Oktobrī atjaunojusies suņu īpašnieku aktivitāte suņu reģistrācijā. Kopā pagājušā mēnesī  reģistrēti 2363 suņu.

  „4Finance fonda Labie darbi” rīkotajā akcijā novembrī brīvprātīgie - praktizējoši veterinārārsti - kopā ar akcijas organizētājiem devās uz četriem Latvijas novadiem. Akcijā iesaistījās 7 veterinārārsti un pēc organizētāja sniegtajām ziņām viņi apzīmējušii 1215 suņus.
    [vairāk]
 • “Dr. Larsona pastu teļu atragošanai” turpmāk nevarēs nopirkt bez veterinārās receptes

  “Dr. Larsona pastu teļu atragošanai” turpmāk nevarēs nopirkt bez veterinārās receptes

  Veterināro produktu “Dr. Larsona pasta teļu atragošanai”, kas līdz šim bija brīvi pieejams tirdzniecības vietās, turpmāk drīkstēs iegādāties ar veterinārārsta izrakstītu recepti, un lietot tikai stingrā veterinārārsta uzraudzībā, jo pasta, nepareizi lietota, apdraud gan dzīvnieku, gan cilvēku veselību, informē PVD.

  "Dr. Larsona pasta" šajā brīdī nav pieejama kā veterinārās zāles, kā arī PVD nav saņēmis iesniegumu veterināro zāļu reģistrācijai. Veterinārās zāles reģistrē persona, kura veterinārās zāles ir izstrādājusi, vai tās pilnvarotais pārstāvis. 
   
  Līdz brīdim, kamēr Latvijā tiks reģistrētas veterinārās zāles teļu atragošanai, tās drīkst ievest no citas ES dalībvalsts, kur zāles ir reģistrētas. Nereģistrētu veterināro zāļu ievešanas kārtība ir noteikta ministru kabineta 2016.gada 31.maija noteikumos nr. 326 “Veterināro zāļu izplatīšanas un kontroles noteikumi”.

    [vairāk]
 • LDC lūgums veterinārārstiem par reģistrēto istabas dzīvnieku datu ievadīšanu

  LDC lūgums veterinārārstiem par reģistrēto istabas dzīvnieku datu ievadīšanu

  Lauksaimniecības datu centrs lūdz veterinārārstus un veterinārās klīnikas, kas reģistrē mājas dzīvniekus LDC, pievērst uzmanību ievadītās informācijas precizitātei un pilnīgumam.

  Vēstule praktizējošiem veterinārārstiem no LDC šeit. [vairāk]
 • Veterinārās klīnikas piedāvā suņa apzīmēšanu ar mikročipu ne dārgāk kā 10 EUR (bez PVN)

  Veterinārās klīnikas piedāvā suņa apzīmēšanu ar mikročipu ne dārgāk kā 10 EUR (bez PVN)

  Veterinārās klīnikas piedāvā suņa apzīmēšanu ar mikročipu ne dārgāk kā 10 EUR (bez PVN). Saraksts (šeit) pieejams LVB mājas lapā.  Sekojiet sarakstam, jo tas tiek regulāri papildināts.

  Veterinārārstu iniciatīva uzsākta, lai atbalstītu suņu īpašniekus, kam MK apstiprinātie noteikumi pieprasa līdz 2017. gada 1. janvārim visus suņus reģistrēt LDC datu bāzē.  Aicinājumam jau atsaukušās vairāk nekā 100 veterinārās klīnikas. Klīniku skaits turpina pieaugt.  

  Līdz pat 1. decembrim klīnikās, kuru saraksts (šeit) būs pieejams LVB mājaslapā,  mikročipēšanas cena būs būtiski samazināta. 

  Suņu īpašniekus lauku teritorijās,  mēs aicinām savstarpēji sadarboties, lai salīgtu ar konkrēto veterinārārstu izdevīgākos mājas izbraukuma vizītes nosacījumus. [vairāk]
 • Veterinārajās klīnikās par īpašu cenu var veikt suņu apzīmēšanu ar mikročipu

  Veterinārajās klīnikās par īpašu cenu var veikt suņu apzīmēšanu ar mikročipu

  Līdz 1. decembrim vismaz 50 klīnikas mikročipēšanas cenu samazinājušas par 20 – 40%.

  Veterinārārsti šādu lēmumu pieņēmuši, lai veicinātu suņu reģistrāciju un atbalstītu suņu īpašniekus, kam MK apstiprinātie noteikumi pieprasa LĪDZ 2017. gada 1. janvārim visus suņus reģistrēt Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. [vairāk]
 • MK noraida LVB ieteikumus patversmes dzīvnieku reģistrēšanai bez maksas

  MK noraida LVB ieteikumus patversmes dzīvnieku reģistrēšanai bez maksas

  Ministru kabinets ignorē Latvijas Veterinārārstu biedrības priekšlikumu, tāpēc patversmēm, lai reģistrētu savus suņus būs jāšķiras no prāvām summām. Tikmēr vismaz daži tūkstoši suņu dzīvos patversmēs nereģistrēti.

  Veterinārārstu kā profesionāļu, kuri vislabāk izprot suņu reģistrācijas sistēmas nepilnības un tās pilnveidošanas iespējas Latvijā, viedoklis kārtējo reizi tika ignorēts, nožēlu pauž LVB priekšsēdētāja Māra Viduža. [vairāk]
 • LVB konference 2017' -- Mālpilī, 3.-4. martā

  LVB konference 2017' -- Mālpilī, 3.-4. martā

  Uzsākam aktīvu LVB konferences 2017' plānošanu! 
  Rezervējiet 3.-4. martu jau tagad, lai piedalītos lielākajā Veterinārās jomas gada pasākumā!
   
  13.oktobrī uz tikšanos laipni aicināti visi, kas vēlās piedalīties konferences organizēšanā. Lūdzam sūtīt savu pieteikumu uz e-pastu lvbkonference@gmail.com un mēs Jums nosūtīsim tikšanās vietu un precīzu laiku! 
   
  LVB esam mēs paši - Latvijas veterinārārsti!
   
  ar sveicieniem, 
  LVB konferences 2017' organizācijas komiteja!
  [vairāk]
 • Zinātniska konference un diskusija par suņu megaesophagus / polineiropātiju 20.09.16.

  Zinātniska konference un diskusija par suņu megaesophagus / polineiropātiju 20.09.16.

  Ir noslēdzies pētījums „Suņu megaesophagus / polineiropātijas uzliesmojuma cēloņu izpēte”.  Kādi ir pētījuma rezultāti, secinājumi?  Vai ir zinātniski pierādīts slimības avots un tā cēlonis?  Kāda ir slimības dinamika šajos 2 gados, kopš Latvijā neparasti bieži tiek diagnosticēta pirms 2014. gada suņiem Latvijā reti sastopama slimība – megaesophagus / polineiropātija?
  Lai atbildētu uz šiem jautājumiem 20.09.16. LVB rīko zinātnisko konferenci, kurā LVB izveidotā pētnieku grupa kopā ar ārzemju sadarbības partneriem iepazīstinās ar suņu slimības megaesophagus / polineiropātijas uzliesmojuma izpētes rezultātiem un secinājumiem.    
    [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • LVB valdes sēde

  LVB valdes sēde [vairāk]
 • LVB Padomes sēde

  LVB Padomes sēde [vairāk]
 • Piena periods teļa mūžā. Saslimšanas, to profilakse un ārstēšana. Praktisks teļu slimību audits saimniecībā.

  Piena periods teļa mūžā. Saslimšanas, to profilakse un ārstēšana. Praktisks teļu slimību audits saimniecībā. [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Vai šogad esat diagnosticējuši babeziozi suņiem?


Sludinājumi

 • PVD aicina darbā Austrumvidzemes pārvaldes inspektoru
  PVD aicina pieteikties uz amata vakanci — Austrumvidzemespārvaldes inspektors veterinārās uzraudzības jomā. Darba vieta: Lauku iela 5, Gulbene. Pieteikties līdz 2016. gada 10. decembrim. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

 • PVD aicina darbā Dienvidlatgales pārvaldes inspektoru
  PVD izsludina konkursu uz vakanto amatu — Dienvidlatgales pārvaldes inspektors veterinārās uzraudzības jomā. Darba vieta: Varšavas iela 24, Daugavpils. Pieteikties līdz 2016. gada 10. decembrim. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

 • PVD aicina darbā Austrumzemgales pārvaldes inspektors
  PVD izsludina konkursu uz vakanto amatu — Austrumzemgales pārvaldes inspektors veterinārās uzraudzības jomā. Darba vieta: Brīvības iela 88, Jēkabpils. Pieteikties līdz 2016. gada 10. decembrim. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2015

2015. gada rudens (#3)   (10.05 MB) 
Žurnāls piedāvā FVE ieteikumus saprātīgai antibiotiku lietošanai un diskusijas pārstāstu par ķēvi Maira.  Izglītojošajā sadaļā iepazīsieties ar Latvijas zušu žaunu patoloģijām, pārtikas infekcijām un listeriozi.  Klīniskajā sadaļā -- par locītavu displāziju sunim un persistējošu labās aortas loku sunim.
2015. gada vasara (#2)   (8.46 MB) 
Šajā žurnālā atradīsiet Āfrikas cūku mēra situācijas analīzi,  detalizētu informāciju par megaesophagus uzliesmojumu suņiem un suņu alternatīvo ēdināšanu.  Turpinam arī klīnisko gadījumu rakstu sēriju - šoreiz lasiet par auss hematomas medikamentozu ārstēšanu. 
2015. gada pavasaris (#1)   (7.24 MB) 
Zinātnes un prakses sadaļā atradīsiet informāciju par mastītu ierosinātājiem govīm Latvijā pēdējos gados, vizuālu materiālu par govju respiratorajām patoloģijām, kā arī divu klīnisko gadījumu aprakstus kaķiem.  Uzzināsiet par kaķu infekciozo peritonītu un tromboembolismu.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2016