Jaunākās ziņas

 • Latvijas veterinārārsti FECAVA kongresā Barselonā

  Latvijas veterinārārsti FECAVA kongresā Barselonā

  Oktobra vidū, no 15.-17. oktobrim notika FECAVA (Eiropas Mīļdzīvnieku Veterinārārstu asociāciju federācija) kongress Barselonā (Spānija).  Turp devās kupls bariņš Latvijas mazo dzīvnieku veterinārārstu.  Ar savām atsauksmēm no kongresa dalās veterinārārsti Sandra Skara-Sirmā (CAPS veterinārā ambulance, VIC),  Dita Stalte  (Dzīvnieku Veselības centrs) un Mārtiņš Bauģis (Ogres Veterinārā ambulance).  [Informācija papildināta 23.11.15.] [vairāk]
 • 18. novembris – Eiropas Antibiotiku diena

  18. novembris – Eiropas Antibiotiku diena

  Eiropas Antibiotiku diena ir iniciatīva, kuru ikgadēji rīko, lai informētu sabiedrību par piesardzīgu antibiotiku lietošanu un veselības apdraudējumu, ko izraisa rezistence pret antibiotikām (European Medical Agency pdf angliski).
   
  1928. gadā Jans Flemings atklāja penicilīnu, bet jau 1945. gadā tika konstatēti pret penicilīnu rezistenti stafilokoki.
   
  Rezistence veidojas arvien ātrāk. Piemēram, 80-tajos gados apmēram 5% Streptococcus pneumoniae celmu bija rezistenti pret penicilīnu, bet 1997. gadā tādu bija jau 44% no izdalītajiem.  [vairāk]
 • Piezīmes par praksi Vīnes veterinārās augstskolas klīnikā -- 2. daļa

  Piezīmes par praksi Vīnes veterinārās augstskolas klīnikā -- 2. daļa

  Turpinam sekot Sandras Lapsiņas, VMF 6. kursa studentes pieredzei Vīnes Veterinārās universitātes veterinārajā klīnikā.  Šajā reizē -- par spļaujošiem atgremotājiem un acekņa kontrakciju izjušanu no "iekšpuses".

  Sandra raksta: "Esmu uzsākusi savu prakses mēnesi atgremotāju klīnikā Vīnē. Braucot praksē uz Austriju, cerēju redzēt ko jaunu, neparastu un atšķirīgu no Latvijas. Jāteic, neesmu vīlusies."
    [vairāk]
 • Savainotu plēsīgo putnu rehabilitācija un ārstēšana

  Savainotu plēsīgo putnu rehabilitācija un ārstēšana

  Ko darīt, ja pie veterinārārsta nonāk savainots plēsīgais putns?  Ārstēt pašam vai griezties pie kāda speciālista?  Signe Gorbāne, veterinārārste no Alūksnes veterinārās klīnikas "Labākie draugi" stāsta par sadarbību ar Uģi Bergmani, Latvijas ornitologu, kas izveidojis plēsīgo putnu rehabilitācijas centru Madonā.   [vairāk]
 • Ar savu balsojumu atbalsti grāmatu iegādi VMF studentiem!

  Ar savu balsojumu atbalsti grāmatu iegādi VMF studentiem!

  VMF ir iesniegusi projektu www.labiedarbi.lv mācību grāmatu iegādei.

  Labas grāmatas nozīmē gudrus studentus, gudri studenti nozīmē labus kolēģus nākotnē un labāku aprūpi dzīvniekiem.  
  Viss, kas ir jāizdara, ir bez maksas jānobalso www.labiedarbi.lv.

  http://labiedarbi.lv/lv/balso-par-projektu

  Atbalstīsim savējos!          [vairāk]
 • Lasiet internetā! Iznākuši VŽ un EJCAP žurnāla rudens numuri
 • Jaunais studiju gads VMF -- rotāciju prakse, ārzemju studenti un jaunas telpas patoloģijai

  Jaunais studiju gads VMF -- rotāciju prakse, ārzemju studenti un jaunas telpas patoloģijai

  Ar jauno studiju gadu vairākas lielas un pozitīvas izmaiņas ir notikušas LLU VMF.  Šajā studiju gadā pirmo reizi mācības uzsākuši 7 ārzemju studenti.  VMF mācībspēkiem tas nozīmē izaicinājumu pasniegt savus mācību kursus gan latviešu, gan angļu valodā.  Latviešu valodas plūsmā pamatstudijās uzņemti 67 studenti.  Darbu uzsākuši 3 jauni mācībspēki -- Jevgēnija Kondratjeva, Dace Stankēviča un Rihards Čerņavskis, lai mācītu studeniem histoloģiju, patoloģiju un farmakoloģiju. Studentiem lietošanā jau nodots jaunais patoloģijas bloks, bet darbi pie mikrobiologijas mācību un pētniecības laboratorijas ierīkošanas vēl turpinās. [vairāk]
 • Piezīmes par praksi Vīnes veterinārās augstskolas klīnikā -- 1. daļa

  Piezīmes par praksi Vīnes veterinārās augstskolas klīnikā -- 1. daļa

  Ar savu pieredzi Vīnes Veterinārās universitātes veterinārajā klīnikā dalās VMF 6. kursa studente Sandra Lapsiņa, kas tur atrodas Erasmus programmas ietvaros.  Šo materiālu pilnā apjomā drīzumā varēsit lasīt Veterinārā žurnāla rudens numurā.  Sandra 5 mēnešus garo praksi uzsāka jūlijā.

  "Tikko uzsāku savu trešo prakses mēnesi kopumā. Jau otro mēnesi esmu pie zirgiem. Sākumā biju ļoti pārsteigta, cik daudz studentiem ir atļauts darīt - katram studentam iedala 1-3 pacientus, par kuru aprūpi viņš ir atbildīgs. Studenti ne tikai izmeklē savus zirgus un visu atzīmē datorsistēmā, bet arī paši piedalās izmeklējumos - dod sedāciju, ņem asinis, liek intravenozos katetrus, maina apsējus, tur zirgu, vada endoskopu vai intragastrālo zondi, skalo mutes dobumu zobu raušanas laikā un pat piedalās operācijās, fiziski palīdzot ķirurgam...." [vairāk]
 • Rezervējiet datumu! LVB 2016. gada konference -- 18. martā, Smiltenē

  Rezervējiet datumu! LVB 2016. gada konference -- 18. martā, Smiltenē

  LVB 2016. gada konferences plānošana ir uzsākta!  Konference notiks 18.03.16. Smiltenē -- Smiltenes tehnikuma telpās.  

  8. oktobrī notika konferences orgkomitejas un LVB valdes izbraukums, lai apskatītu vietu un pārrunātu organizatoriskos jautājumus ar Smiltenes tehnikuma direktoru Miezīša kungu.  

  2016. gada konferencē sagaidāmas jaunas vēsmas -- izglītojošās veterinārmedicīnas tēmas tiks piedāvātas blokos, lai ikkatrs veterinārārsts varētu atrast interesantu lekciju vai diskusiju.  Šogad varēsiet ņemt līdzi veterināros asistentus -- viens bloks plānots arī viņiem.  Biedrības kopsapulces lemjošā daļa būs pēcpusdienā un būs atvērta arī tiem, kas izglītojošajā daļā nepiedalīsies. Šī būs bezmaksas daļa.    [vairāk]
 • LVB un PVD aicina veterinārārstus piedalīties FVE aptaujā par zāļu blakusparādību ziņošanu

  LVB un PVD aicina veterinārārstus piedalīties FVE aptaujā par zāļu blakusparādību ziņošanu

  Aptaujas mērķis ir noskaidrot efektīvākas un praktizējošiem veterinārārstiem draudzīgākas metodes blakusparādību ziņošanai un uzlabot atgriezenisko saiti ar veterinārārstiem. Tā ir latviešu valodā, anonīma un aizņem vidēji 5 minūtes.  Aptaujas iesniegšanas termiņš 30.11.15.

  Aptauja pieejama tīmekļa vietnē (saite šeit).

  Aptauju ir izveidojusi Eiropas Veterinārārstu Federācija (FVE) sadarbībā ar Eiropas Zāļu Aģentūru (EMA).   [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • Eksotisko mīļdzīvnieku veterinārmedicīna

  Eksotisko mīļdzīvnieku veterinārmedicīna [vairāk]

 • BaltVetHom 2015. gada konference [vairāk]
 • Govju ēdināšana un vielmaiņas slimības

  Govju ēdināšana un vielmaiņas slimības [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Vai esat aizpildījuši anketu par zāļu blakņu ziņošanu?


Sludinājumi

 • SIA "Vet Line" vajadzīgs klientu menedžeris
  „Vet Line”SIA izsludina konkursu uz klientu menedžera vakanci. Vairāk informācijas šeit.
  [Apskatīt]

 • Vakance PVD Austrumvidzemes pārvaldē Gulbenē
  PVD izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa vietu Austrumvidzemes pārvaldē -- inspektors pārtikas uzraudzības jomā.  Darba vieta - Gulbene.  Pieteikšanās līdz 6. decembrim. Sīkāka informācija.
  [Apskatīt]

 • Kornvolas reksa šķirnes kaķēns ar mikročipa Nr. 900164001159222
  Ja jūsu klīnikā uz vizīti ierodas Kornvolas reksa šķirnes kaķēns, 3 mēn. vecs, reti sastopamā zilā krāsā ar mikročipa num. 900164001159222, lūdzu sazinieties ar saimnieci - Marinu Zaharovu; zaharova.marina@inbox.lv; tel. 25528163.  Šis kaķēns pēkšņi pazuda Mežciema Jaunbiķeru ciematā 22.10.15.
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2015

2015. gada vasara (#2)   (8.46 MB) 
Šajā žurnālā atradīsiet Āfrikas cūku mēra situācijas analīzi,  detalizētu informāciju par megaesophagus uzliesmojumu suņiem un suņu alternatīvo ēdināšanu.  Turpinam arī klīnisko gadījumu rakstu sēriju - šoreiz lasiet par auss hematomas medikamentozu ārstēšanu. 
2015. gada pavasaris (#1)   (7.24 MB) 
Zinātnes un prakses sadaļā atradīsiet informāciju par mastītu ierosinātājiem govīm Latvijā pēdējos gados, vizuālu materiālu par govju respiratorajām patoloģijām, kā arī divu klīnisko gadījumu aprakstus kaķiem.  Uzzināsiet par kaķu infekciozo peritonītu un tromboembolismu.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2015