Jaunākās ziņas

 • LVB aptauja par suņu čipēšanas, reģistrēšanas un vakcinācijas akcijas rīkošanu

  LVB aptauja par suņu čipēšanas, reģistrēšanas un vakcinācijas akcijas rīkošanu

  Latvijas Veterinārārstu biedrība  aicina  atsaukties  pašvaldības, veterinārārstus un aktīvos iedzīvotājus, kuri  savās teritorijās vēlas organizētas suņu apzīmēšanas un trakumsērgas vakcinācijas akcijas.

  Aptaujas anketa pieejama ŠEIT. [vairāk]
 • Ērču slimību noteikšanas iespējas suņiem un kaķiem

  Ērču slimību noteikšanas iespējas suņiem un kaķiem

  Latvijas veterinārārstiem ir iespēja iesaistīties pētījumā par ērču pārnēsatajām slimībām un pētījuma ietvaros saņemt rezultātus par ērču pārnēsātajiem patogēniem klientu suņiem un kaķiem!  Pētījumu veic Latvijas Biomedicīnas centrs sadarbībā ar veterinārārstiem.  

  Lai saņemtu BMC piedāvātos izmeklējumus, nepieciešams pieteikties pētījumā rakstot uz e-pastu babeziju.izpete@gmail.com.

    [vairāk]
 • Kardioloģijas seminārs pieejams tiešraidē!

  Kardioloģijas seminārs pieejams tiešraidē!

  Izmantojiet iespēju vērot Kardioloģijas semināra TIEŠRAIDI 28.aprīlī no savām mājām vai darba vietām.

  Veterinārmedicīnas Izglītības centrs piedāvā šo iespēju, lai atbalstītu tos kolēģus, kas atrodas tālākos mūsu valsts novados un kuriem ierašanās klātienē ir apgrūtinoša. Reģistrācija ŠEIT.   [vairāk]
 • LVB Konferences' 2017 materiāli mājas lapā!

  LVB Konferences' 2017 materiāli mājas lapā!

  Mājas lapā ievietots atskats uz LVB konferenci' 2017 Mālpilī!  Šajā materiālā atradīsiet lektoru prezentācijas, iemūžinātos foto mirķļus un konferences vērtējumu!   [vairāk]
 • Krievijā plosās trakumsērga. LVB brīdina -- vakcinējiet savus dzīvniekus!

  Krievijā plosās trakumsērga. LVB brīdina -- vakcinējiet savus dzīvniekus!

  Maskavas un Smoļenskas apgabalos 12 dienu laikā reģistrēti jau 60 saslimšanas gadījumi, turpinās jaunu slimo un mirušo dzīvnieku reģistrācija (informācija šeit).

  Pēc Latvijai piešķirtā no trakumsērgas brīvas valsts statusa daudzi dzīvnieku īpašnieki ignorē LR likumā noteikto normu par obligāto vakcināciju pret trakumsērgu, uzskatot ka vakcinēt dzīvnieku vairs nav nozīmes.

  Cilvēki nav informēti, ka lielais klaiņojošo un pret trakumsērgu nevakcinēto kaķu skaits ir reāls apdraudējums. Infekcijas slimībām nav robežu, tās ienāk tur, kur ir uzņēmīgi dzīvnieki un cilvēki. 

  (Karte - trakumsērgas gadījumi Baltijas valstīs, Krievijā, Baltkrievijā un Polijā 2016. gadā; Rabies-Bulletin-Europe)  [vairāk]
 • LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

  LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

  Lai gan LR likumdošana nosaka, ka kopš šā gada 1. janvāra visiem Latvijā dzīvojošiem suņiem - gan šķirnes, gan bezšķirnes dzīvniekiem pēc 6 mēnešu vecuma ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā - Lauksaimniecības datu centrā (LDC), tomēr visās Latvijas 29 patversmēs kopā uz 10. martu bija reģistrēti tikai 140 suņi, pie tam 47 no tiem reģistrēti vienā patversmē – “Labās mājas”. Šāda statistika rada pamatu bažām, ka dzīvnieku patversmes ignorē likumā noteikto, obligāto suņu čipēšanas nosacījumu.

    [vairāk]
 • Aptauja par LVB konferences norisi

  Aptauja par LVB konferences norisi

  LVB konferences orgkomiteja saka paldies Jums visiem un ik katram par dalību LVB KONFERENCĒ 2017!!!
   
  Lai uzlabotu Konferences organizēšanu, lūdzam Jūs novērtēt šo Konferenci, aizpildot nelielu anonīmu aptauju (apm. 5min)!
  Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis! ANKETU ATVĒRT ŠEIT!
   
  [vairāk]
 • Uzmanību - putnu gripa Lietuvā!

  Uzmanību - putnu gripa Lietuvā!

  Šīs nedēļas sākumā, 27.02. 17. Lietuvas PVD paziņoja par apstiprinātu putnu gripas infekciju 6 mirušiem savvaļas gulbjiem Nemunas upē, pie Kauņas.  Latvijā no 1. marta līdz 1. jūnijam, t. i. savvaļas putnu migrācijas laikā, ieviests noteikums mājputnus (vistas, pīles, zosis) turēt slēgtās telpās.  Lietuvā konstatētais putnu gripas vīrusa celms ir augstas patogenitātes vīruss H5N8. Šis vīruss nav infekciozs cilvēkiem, bet ir ļoti lipīgs putniem, izraisot augstu mirstību.  PVD aicina dzīvnieku īpašniekus un veterinārārstus ziņot par gadījumiem, ja atrasti vairāki (vairāk par 3-5 putniem) vienkopus nobeigušies savvaļas putni.  

  Foto: Ivo Dinsbergs

    [vairāk]
 • Daži jautājumi LVB valdes priekšsēdētaja amata kandidātiem

  Daži jautājumi LVB valdes priekšsēdētaja amata kandidātiem

  Izvirzītie kandidāti uz valdes priekšsēdētāja amatu - Māra Viduža, LVB priekšsēdētāja kopš 2008. gada, produktīvo dzīvnieku veterinārārste un Dr. Gundega Mičule, LLU VMF docente.  Vēlēšanas notiks LVB konferences plenārsēdes laikā, 3. martā, Mālpils Kultūras centrā. 

  Lai iepazītos ar kandidātu uzskatiem un redzējumu par LVB mērķiem un uzdevumiem nākošajos 3 gados, lasiet kandidātu atbildes uz LVB mājas lapas redakcijas jautājumiem!

  Ja vēlaties paši uzdot jautājumu kandidātiem, rakstiet to mūsu mājas lapā pie atsauksmēm (saite šeit).  Konferences organizētāji iekļaus Jūsu jautājumu kandidātu debašu laikā plenārsēdē. [vairāk]
 • LVB Goda biedra nosaukuma saņemšanai izvirzīti Lija Sirmā un Juris Tolpežņikovs

  LVB Goda biedra nosaukuma saņemšanai izvirzīti Lija Sirmā un Juris Tolpežņikovs

  LVB Goda biedra nosaukuma piešķiršanai šogad izvirzīti 2 Latvijas veterinārārsti -- Lija Sirmā (izvirza MDzVS) un Juris Tolpežņikovs (izvirza LVB valde).  Esam pateicīgi par enerģiju, laiku un darbu, ko viņi ieguldījuši LVB darbībā. Sumināsim viņus! [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • Kardioloģija mazo dzīvnieku praksei. Praktiskie darbi.

  Kardioloģija mazo dzīvnieku praksei. Praktiskie darbi. [vairāk]

 • Slaucamo govju nemeklēšanās, to cēloņi un ārstēšanas stratēģijas. Ultrasonogrāfijas izmantošanas iespējas govju ginekoloģijā. [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Kāds ir Jūsu viedoklis par LVB mītnes optimālo atrašanās vietu?


Sludinājumi

 • Smiltenes tehnikums piedāvā darbu Veterinārārsta- klīnikas vadītāja amatā
  Nepieciešamas prasmes un vēlme strādāt ar topošajiem veterinārārsta asistentiem jaunā un modernā mazo dzīvnieku klīnikā. 
  Pieteikumus un CV sūtīt uz e-pastu: smiltenestehnikums@gmail.com
  Info tālrunis : +371 20250228
   
  [Apskatīt]

 • PVD piedāvā darbu Ziemeļkurzemes pārvaldes inspektoram veterinārās uzraudzības jomā
  LR PVD izsludina konkursu uz Ziemeļkurzemes pārvaldes inspektors/-e veterinārās uzraudzības jomā. Darba vieta: Sarkanmuižas dambis 25b, Ventspils. Pieteikšanās līdz 2017. gada 27. aprīlim. Vairāk informācijas šeit
  [Apskatīt]

 • SIA "Vet Line" vajadzīgs klientu menedžeris
  „Vet Line”SIA izsludina konkursu uz klientu menedžera vakanci. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2016

2016. gada ziema (#4)   (6.83 MB) 
Šajā žurnālā iepazīsieties ar antimikrobiālās rezistences ierobežošanas plānu veterinārmedicīnā Latvijā, atskatu uz FVE Ģenerālo asambleju Briselē, ZĀS izglītojošajiem pasākumiem 2016. gadā.  Lasiet aktuālu informāciju par Āfrikas cūku mēri un uzziniet par internu apmācību vienā no vadošajām Vācijas mazo dzīvnieku klīnikām.
2016. gada rudens (#3)   (17.30 MB) 
Šajā VŽ varat iepazīties ar suņu megaesophagus / polineiropātijas pētījuma rezultātu apkopojumu.  Varat arī smelties pieredzi no klīniskajiem gadījumiem dažādām dzīvnieku sugām -- leikēmiju sunim, jaunu plaušu slimību zirgam, retu iedzimtu sirds slimību tīģerim, reproduktīvās problēmas govīm.
2016. gada vasara (#2)   (15.33 MB) 
Cik antibiotiku kg gadā tiek izlietoti Latvijas produktīvajiem dzīvniekiem? Kā antibiotiku izlietošanas apmēri Latvijā salīdzinās ar citām Eiropas valstīm? Par šo informē Dr. Mičules raksts.  Lasiet arī par piena dziedzera hiperplāziju kaķiem, atopijas ārstēšanu suņiem un intranazālās aspergillozes infekciju sunim.
2016. gada pavasaris (#1)   (11.83 MB) 
VŽ publicē suņu megaesophagus / polineiropātijas pētījuma rezultātus -- suņi vēl joprojām mirst; epidemioloģiskie dati skaidri norāda uz riska faktoru - Latvijā ražotu sauso suņu barību.  Dr. Žentiņš raksta par nepieciešamājām ētiskajām un likumīgajām izmaiņām fermu apkalpošanā.  

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2017