Jaunākās ziņas

 • LVB aicina suņu īpašniekus neatlikt suņu reģistrāciju uz gada pēdējo dienu

  LVB aicina suņu īpašniekus neatlikt suņu reģistrāciju uz gada pēdējo dienu

  LVB atgādina, ka visiem Latvijā mītošiem 6 mēnešus vecumu sasniegušiem kucēniem un pieaugušiem suņiem saskaņā ar MK noteikumiem Nr.491 ir jābūt reģistrētiem valsts vienotajā reģistrā līdz 2017.gada 1. janvārim. 
   
  Tas nozīmē, ka pēc norādītā termiņa suņa īpašniekam valsts kontrolējošās iestādes piemēros sodu par suņa nereģistrēšanu saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 107. pantu.  Piemērojamais sods fiziskai personai ir no 7 – 210 eiro (atkārtoti 210 – 350 eiro), savukārt juridiskai personai no 15 – 350 eiro (atkārtoti 350 – 700 eiro).  Protams, veterinārārsti strādās arī gada nogalē, tomēr LVB aicina neatstāt suņu reģistrāciju uz decembri.  [vairāk]
 • Viedoklis par LDC elektroniskās reģistrēšanas sistēmas uzlabošanu

  LVB Pārtikas un Higiēnas sekcijas vadītājs Valdis Šmēliņš lūdz visus veterinārārstus, kas strādā kautuvēs, sniegt viedokli par to, kādas izmaiņas nepieciešamas LDC elektroniskās reģistrēšanas sistēmā, lai šī sistēma atvieglotu ikdienas darbu.  

  Septembra vai oktobra mēnesī LVB Pārtikas un higiēnas sekcijas valde plāno tikties ar LDC speciālistiem, lai pārrunātu elektroniskās reģistrēšanas sistēmas darba pilnveidošanu. Informāciju sūtīt līdz 5.septembrim e-pastā valdissmelins@gmail.com
    [vairāk]
 • Aptauja par pirmās izvēles antibiotikām suņiem abscesa gadījumā -- lūgums piedalīties!

  Aptauja par pirmās izvēles antibiotikām suņiem abscesa gadījumā -- lūgums piedalīties!

  VMF studente Madara Nikolajenko, veic pētniecības darbu par antimikrobiālo līdzekļu rezistences izplatību Latvijā dzīvojošiem suņiem. Viņas lūgums Latvijas veterinārārstiem -- aizpildīt anketu par pirmās izvēles antibiotikām suņiem abscesa gadījumā. Darba vadītājs Dr.med.vet. Kaspars Kovaļenko, pārtikas un vides higiēnas institūta direktors. Saite uz elektronisko anektu šeit. Paldies par atsaucību!
  [vairāk]
 • Iespēja izmeklēt kaķus uz mikoplazmām!

  Iespēja izmeklēt kaķus uz mikoplazmām!

  Dr. Inese Bērziņa veic pētījumu par mikoplazmu izplatību kaķiem Latvijā.  Mikoplazmas ir sīki mikroorganismi, kas parazitē uz eritrocītu virsmas un izraisa smagas līdz vidēji smagas anēmijas.

  Latvijā IR atrasti pozitīvi kaķi!  Pētījuma ietvaros asins paraugi tiks izmeklēti ar polimerāzes ķēdes reakciju. Izmeklējums ir bezmaksas. Pētījumam kvalificējas kaķi, kam ir anēmija (Hct <20%).  

  Kas jādara jums?
  Atsūtiet EDTA asiņu paraugu kopā ar aizpildītu pavadrakstu.  Sīkāka informācija par sūtīšanu + pavadraksts šeit. [vairāk]
 • LVB kategoriski noraida ZM pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

  LVB kategoriski noraida ZM pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību

  Latvijas Veterinārarstu biedrība kategoriski noraida Zemkopības ministrijas pārmetumus veterinārārstiem par suņu reģistrācijas maksas dārdzību, jo suņa reģistrēšanas maksu saņem Lauksaimniecības datu centrs, nevis veterinārārsts.

  Reģistrācijas maksa pilda pašas ministrijas pakļautības iestādes – Lauksaimniecības datu centra kasi. Iekasētā summa pie valstī reģistrētā suņu skaita šobrīd varētu būt pārsniegusi 300 000 EUR  robežu, informē LVB.
    [vairāk]
 • Eiropas Zāļu aģentūra iesaka atsaukt no tirgus veterinārās zāles Velactis

  Eiropas Zāļu aģentūra iesaka atsaukt no tirgus veterinārās zāles Velactis

  Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis informāciju no Eiropas Zāļu aģentūras par to, ka ir novērotas nopietnas blakusparādības pēc veterināro zāļu Velactis lietošanas.

  Vairumā gadījumu ziņots par grūsnu govju piespiedu gulēšanu un citām piena triekai raksturīgām klīniskajām pazīmēm, kas novērotas 8 līdz 24 stundas pēc zāļu ievadīšanas. Atsevišķos gadījumos grūsnās govis pēc zāļu lietošanas ir nobeigušās.

  PVD aicina veterinārārstus, kuri lietojuši Velactis, ziņot dienestam par novērotajām blakusparādībām un neizlietotās zāles atgriezt piegādātājam.
    [vairāk]
 • Eiropas veterinārie neirologi piedāvā palīdzību Latvijas suņu megaesophagus / polineiropātijas izpētē

  Eiropas veterinārie neirologi piedāvā palīdzību Latvijas suņu megaesophagus / polineiropātijas izpētē

  Iepazīstoties ar informāciju par megaesophagus - polineiropātijas uzliesmojumu suņiem Latvijā un līdzšinējiem pētnieku darba rezultātiem, vairāki Eiropas veterinārie neirologi piedāvājuši Latvijas kolēģiem bezmaksas palīdzību mūsdienīgas diagnostikas- elektromiogrāfijas izmantošanu suņu nervu un muskuļu darbības padziļinātai izmeklēšanai. [vairāk]
 • VMF izlaidums 20.06.16.

  VMF izlaidums 20.06.16.

  20.06. LLU Veterinārmedicīnas fakultāti absolvēs 36 studenti.  Izlaidums -- LLU Aulā, plkst. 14:00.  Palīdzēsim nosvinēt VMF un tās studentiem, nule jau mūsu jaunajiem kolēģiem, šo skaisto dienu ar sveicieniem klātienē un neklātienē!  Absolventiem šī diena ir gan gals, gan sākums!  Tikai tas nav ne gals, ne sākums mācībām, briedumam un viedumam!  


    [vairāk]
 • Latvijas veterinārmedicīnas darbinieku 51. sporta un atpūtas svētki -- atcelti

  Latvijas veterinārmedicīnas darbinieku 51. sporta un atpūtas svētki -- atcelti

  Latvijas veterinārmedicīnas darbinieku 51. sporta un atpūtas svētki ATCELTI

  Latvijas veterinārmedicīnas darbinieku sporta un atpūtas svētki, kuriem bija jānotiek  2016. gada 22.-24. jūlijā, atpūtas kompleksā „Mežrozes”, Liepas pagastā, Priekuļu novadā  tiek atcelti.

  Lēmums par spēļu atcelšānu LVB valdei nebija viegls solis. [vairāk]
 • Uz ASV laboratoriju nosūtīti pirmie suņu asins un audu paraugi bīstamās slimības izraisītāju noskaidrošanai

  Uz ASV laboratoriju nosūtīti pirmie suņu asins un audu paraugi bīstamās slimības izraisītāju noskaidrošanai

  Latvijas Veterinārārstu biedrības neatkarīgā pētnieku grupa suņu megaesophagus / polineiropātijas izraisītāja noskaidrošanai šonedēļ nosūtījusi uz laboratoriju Amerikas Savienotajās Valstīs pirmos cietušo un mirušo suņu sasaldētu audu un cita bioloģiskā materiāla paraugus.

  To
  izpēte ASV visticamāk sāksies jau nākamajā nedēļā, informē suņu polineiropātijas uzliesmojuma izpētes darba grupas vadītāja profesore Ilze Matīse-VanHoutana.

  Paraugu nosūtīšana un izmeklējumi tiek finansēti no portālā Ziedot.lv saziedotajiem līdzekļiem.
  [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • Kamanu suņu veselība

  Kamanu suņu veselība [vairāk]
 • Hormonālo medikamentu lietošana mazo dzīvnieku praksē

  Hormonālo medikamentu lietošana mazo dzīvnieku praksē [vairāk]
 • Veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāta saņemšana

  Veterināro zāļu izplatīšanas sertifikāta saņemšana [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Vai šogad esat diagnosticējuši babeziozi suņiem?


Sludinājumi

 • Darbs veterinārārstam Limbažos
  SIA "Lādes Piens" jaunā, modernā liellopu komleksā  vajadzīgs veterinārārsts un veterinārārsta  palīgs. Komplekss atrodas Limbažu pagasta "Gravās". Sīkāka informācija pa tālruni: 22008823
  [Apskatīt]

 • Piedāvā darbu veterinārārstam Tukumā
  Veterinārā klīnika Tukumā meklē atbildīgu veterinārārstu darbam ar mazajiem dzīvniekiem. Vēlama iepriekšēja darba pieredze. Vairāk informācijas, zvanot uz mob.tel. 27808308
  [Apskatīt]

 • PVD meklē inspektoru
  Pārtikas un veterinārais dienests izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Robežkontroles departamenta kontroles punkta “Pāternieki” inspektors/-re veterinārās uzraudzības jomā. Pieteikšanās līdz 2016. gada 6. septembrim. Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2015

2015. gada rudens (#3)   (10.05 MB) 
Žurnāls piedāvā FVE ieteikumus saprātīgai antibiotiku lietošanai un diskusijas pārstāstu par ķēvi Maira.  Izglītojošajā sadaļā iepazīsieties ar Latvijas zušu žaunu patoloģijām, pārtikas infekcijām un listeriozi.  Klīniskajā sadaļā -- par locītavu displāziju sunim un persistējošu labās aortas loku sunim.
2015. gada vasara (#2)   (8.46 MB) 
Šajā žurnālā atradīsiet Āfrikas cūku mēra situācijas analīzi,  detalizētu informāciju par megaesophagus uzliesmojumu suņiem un suņu alternatīvo ēdināšanu.  Turpinam arī klīnisko gadījumu rakstu sēriju - šoreiz lasiet par auss hematomas medikamentozu ārstēšanu. 
2015. gada pavasaris (#1)   (7.24 MB) 
Zinātnes un prakses sadaļā atradīsiet informāciju par mastītu ierosinātājiem govīm Latvijā pēdējos gados, vizuālu materiālu par govju respiratorajām patoloģijām, kā arī divu klīnisko gadījumu aprakstus kaķiem.  Uzzināsiet par kaķu infekciozo peritonītu un tromboembolismu.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2016