Jaunākās ziņas

 • LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

  LVB pieprasa pašvaldībām un valsts dienestiem pārtraukt patvaļu dzīvnieku patversmēs

  Lai gan LR likumdošana nosaka, ka kopš šā gada 1. janvāra visiem Latvijā dzīvojošiem suņiem - gan šķirnes, gan bezšķirnes dzīvniekiem pēc 6 mēnešu vecuma ir jābūt apzīmētiem ar mikročipu un reģistrētiem vienotajā valsts reģistrā - Lauksaimniecības datu centrā (LDC), tomēr visās Latvijas 29 patversmēs kopā uz 10. martu bija reģistrēti tikai 140 suņi, pie tam 47 no tiem reģistrēti vienā patversmē – “Labās mājas”. Šāda statistika rada pamatu bažām, ka dzīvnieku patversmes ignorē likumā noteikto, obligāto suņu čipēšanas nosacījumu.

    [vairāk]
 • Aptauja par LVB konferences norisi

  Aptauja par LVB konferences norisi

  LVB konferences orgkomiteja saka paldies Jums visiem un ik katram par dalību LVB KONFERENCĒ 2017!!!
   
  Lai uzlabotu Konferences organizēšanu, lūdzam Jūs novērtēt šo Konferenci, aizpildot nelielu anonīmu aptauju (apm. 5min)!
  Mums ir svarīgs Jūsu viedoklis! ANKETU ATVĒRT ŠEIT!
   
  [vairāk]
 • Uzmanību - putnu gripa Lietuvā!

  Uzmanību - putnu gripa Lietuvā!

  Šīs nedēļas sākumā, 27.02. 17. Lietuvas PVD paziņoja par apstiprinātu putnu gripas infekciju 6 mirušiem savvaļas gulbjiem Nemunas upē, pie Kauņas.  Latvijā no 1. marta līdz 1. jūnijam, t. i. savvaļas putnu migrācijas laikā, ieviests noteikums mājputnus (vistas, pīles, zosis) turēt slēgtās telpās.  Lietuvā konstatētais putnu gripas vīrusa celms ir augstas patogenitātes vīruss H5N8. Šis vīruss nav infekciozs cilvēkiem, bet ir ļoti lipīgs putniem, izraisot augstu mirstību.  PVD aicina dzīvnieku īpašniekus un veterinārārstus ziņot par gadījumiem, ja atrasti vairāki (vairāk par 3-5 putniem) vienkopus nobeigušies savvaļas putni.  

  Foto: Ivo Dinsbergs

    [vairāk]
 • Daži jautājumi LVB valdes priekšsēdētaja amata kandidātiem

  Daži jautājumi LVB valdes priekšsēdētaja amata kandidātiem

  Izvirzītie kandidāti uz valdes priekšsēdētāja amatu - Māra Viduža, LVB priekšsēdētāja kopš 2008. gada, produktīvo dzīvnieku veterinārārste un Dr. Gundega Mičule, LLU VMF docente.  Vēlēšanas notiks LVB konferences plenārsēdes laikā, 3. martā, Mālpils Kultūras centrā. 

  Lai iepazītos ar kandidātu uzskatiem un redzējumu par LVB mērķiem un uzdevumiem nākošajos 3 gados, lasiet kandidātu atbildes uz LVB mājas lapas redakcijas jautājumiem!

  Ja vēlaties paši uzdot jautājumu kandidātiem, rakstiet to mūsu mājas lapā pie atsauksmēm (saite šeit).  Konferences organizētāji iekļaus Jūsu jautājumu kandidātu debašu laikā plenārsēdē. [vairāk]
 • LVB Goda biedra nosaukuma saņemšanai izvirzīti Lija Sirmā un Juris Tolpežņikovs

  LVB Goda biedra nosaukuma saņemšanai izvirzīti Lija Sirmā un Juris Tolpežņikovs

  LVB Goda biedra nosaukuma piešķiršanai šogad izvirzīti 2 Latvijas veterinārārsti -- Lija Sirmā (izvirza MDzVS) un Juris Tolpežņikovs (izvirza LVB valde).  Esam pateicīgi par enerģiju, laiku un darbu, ko viņi ieguldījuši LVB darbībā. Sumināsim viņus! [vairāk]
 • LVB priekšsēdētāja Māra Viduža paraksta NVO un MK sadarbības memorandu

  LVB priekšsēdētāja Māra Viduža paraksta NVO un MK sadarbības memorandu

  22.02.17. notika konference "Līdzdalību = Partnerība?", ko organizēja Nevalstisko organizāciju (NVO) un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padome.  Konferences ietvaros LVB priekšsēdētāja Māra Viduža parakstīja NVO un MK sadarbības memorandu.  Pirmoreizi Memorands parakstīts 2005. gada 15. jūnijā (57 organizācijas); pašlaik parakstītāju skaits ir ap 400.

  Vairāk informācija par konferenci šeit.  Iespējams arī noskatīties konferences video ierakstu šeit.   [vairāk]
 • ĀCM -- LVB jautā; PVD atbild

  ĀCM -- LVB jautā; PVD atbild

  Āfrikas cūku mēris šī gada pirmajos mēnešos ir devis milzu triecienu Latvijas cūkkopības nozarei -- tas ir konstatēts uzņēmumam "Ancers" piederošiem cūku kompleksos Krimuldā un Salaspilī kopumā skarot gandrīz 15 000 cūku.  Divarpus gados kopš ĀCM ienākšanas Latvijā no Baltkrievijas puses, tas ir izplatījies līdz Latvijas ziemeļu robežai un "soļo" uz priekšu rietumu virzienā.  Jauni gadījumi reģistrēti Dundagā, Stendē un ap Mērsragu (interaktīva ĀCM izplatības karte atrodama šeit).  Aktuālajai informācijai līdzi var sekot PVDun ZM mājas lapās (saite šeit).  

  "Kādas pārbaudes notiek ĀCM uzraudzībai mājas cūkām ĀCM endēmiskos reģionos -- fermās un kautuvēs? Cik lielā mērā Latvijas cūku turētāji ievēro biodrošības noteikumus? Kādi epidemioloģiskie pētījumi pašreiz notiek Latvijā attiecībā uz ĀCM?" -- šie ir jautājumi, ko LVB uzdeva PVD.   [vairāk]
 • Reģistrācija LVB konferencei 2017 - pagarināta līdz 15.02.17.

  Reģistrācija LVB konferencei 2017 - pagarināta līdz 15.02.17.

  Lai LVB konferenci varētu apmeklēt pēc iespējas plašāks Latvijas veterinārārstu pulks, līdz 15.01.17. pagarināta reģistrācija par pamatmaksu! Dalības maksa studentiem tikai 25 eiro par abām konferences dienām!
   
  Šī gada konferences pirmās dienas galvenais notikums -- valdes priekšsēdētāja pārvēlēšanas.  Izvirzītie kandidāti uz valdes priekšsēdētāja amatu - Māra Viduža, LVB priekšsēdētāja kopš 2008. gada, produktīvo dzīvnieku veterinārārste un Dr. Gundega Mičule, LLU VMF docente.  Reģistrējaties, lai piedalītos LVB valdes priekšsēdētāja vēlēšanās! [vairāk]
 • Kaķu urīnceļu slimību diagnostika un ārstēšana - lekcijas LVB konferencē!

  Kaķu urīnceļu slimību diagnostika un ārstēšana - lekcijas LVB konferencē!

  Kaķu urīnceļu problēmas ir vienas no visbiežākajām saslimšanām, ar ko saskarās katrs veterinārārsts.  Kā noteikt problēmu cēloni, diagnozi un veikt atbilstošu ārstēšanu? Kādi izmeklējumi ir nepieciešam un kā tos veikt?  Kādi ir biežākie uroloģiskā sindroma iemesli? Kas ir idiopātisks cistīts kaķiem, kā to atpazīt un rīkoties?
   
  Šī ir lieliska iespēja klātienē dzirdēt un redzēt ļoti labu lektori, Dr. Olgu Sjatkovskuju -- speciālisti kaķu slimībās no Igaunijas! [vairāk]
 • Reģistrēti jau 83 000 suņu - Latvijai Baltijā lielākais suņu reģistrs

  Reģistrēti jau 83 000 suņu - Latvijai Baltijā lielākais suņu reģistrs

  Latvijā ir ieviesta progresīvākā reģistrācijas sistēma un pastāv viena datu bāze, kas padara būtiski  efektīvāku darbu personām, kam jāstrādā ar ziņām par reģistrētajiem suņiem.   [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • Mazo dzīvnieku prakses menedžments

  Mazo dzīvnieku prakses menedžments [vairāk]
 • Efektīvas slaucamo govju ēdināšanas pieredze mūsdienu apstākļos

  Efektīvas slaucamo govju ēdināšanas pieredze mūsdienu apstākļos [vairāk]
 • Oftalmoloģijas seminārs

  Oftalmoloģijas seminārs [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Ja būtu izvēle, kuram LVB Veterinārā Žurnāla formātam Jūs dotu priekšroku?


Sludinājumi

 • Smiltenes tehnikums piedāvā darbu Veterinārārsta- klīnikas vadītāja amatam
  Nepieciešamas prasmes un vēlme strādāt ar topošajiem veterinārārsta asistentiem jaunā un modernā mazo dzīvnieku klīnikā. 
  Pieteikumus un CV sūtīt uz e-pastu: smiltenestehnikums@gmail.com
  Info tālrunis : +371 20250228
   
  [Apskatīt]

 • Aicina darbā pārdošanas speciālistu/klientu konsultantu
  Veterināro zāļu un preču lieltirgotava SIA „Bertas Nams” aicina darbā:
  PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTU/-I / KLIENTU KONSULTANTU/-I
  Darbam ar veterināro zāļu un preču izplatīšanu Latvijas tirgū mazo dzīvnieku sektorā
  Lūgums sūtīt CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: mail@bertasnams.lv
  Pilns sludinājuma teksts.
  [Apskatīt]

 • Aicina darbā aptiekas vadītājus
  SIA “VET-VIP”  aicina darbā aptiekas vadītājus veterinārajās aptiekās Saldū, Cēsīs un Tukumā. Pilns sludinājuma teksts. 
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2016

2016. gada ziema (#4)   (6.83 MB) 
Šajā žurnālā iepazīsieties ar antimikrobiālās rezistences ierobežošanas plānu veterinārmedicīnā Latvijā, atskatu uz FVE Ģenerālo asambleju Briselē, ZĀS izglītojošajiem pasākumiem 2016. gadā.  Lasiet aktuālu informāciju par Āfrikas cūku mēri un uzziniet par internu apmācību vienā no vadošajām Vācijas mazo dzīvnieku klīnikām.
2016. gada rudens (#3)   (17.30 MB) 
Šajā VŽ varat iepazīties ar suņu megaesophagus / polineiropātijas pētījuma rezultātu apkopojumu.  Varat arī smelties pieredzi no klīniskajiem gadījumiem dažādām dzīvnieku sugām -- leikēmiju sunim, jaunu plaušu slimību zirgam, retu iedzimtu sirds slimību tīģerim, reproduktīvās problēmas govīm.
2016. gada vasara (#2)   (15.33 MB) 
Cik antibiotiku kg gadā tiek izlietoti Latvijas produktīvajiem dzīvniekiem? Kā antibiotiku izlietošanas apmēri Latvijā salīdzinās ar citām Eiropas valstīm? Par šo informē Dr. Mičules raksts.  Lasiet arī par piena dziedzera hiperplāziju kaķiem, atopijas ārstēšanu suņiem un intranazālās aspergillozes infekciju sunim.
2016. gada pavasaris (#1)   (11.83 MB) 
VŽ publicē suņu megaesophagus / polineiropātijas pētījuma rezultātus -- suņi vēl joprojām mirst; epidemioloģiskie dati skaidri norāda uz riska faktoru - Latvijā ražotu sauso suņu barību.  Dr. Žentiņš raksta par nepieciešamājām ētiskajām un likumīgajām izmaiņām fermu apkalpošanā.  

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2017