Jaunākās ziņas

 • LVB valdes locekļu video aicinājums uz konferenci

  LVB valde aicina jūs uz  LVB gadskārtējo konferenci 18. maijā Smiltenē!    [vairāk]
 • LVB konferences programma un reģistrācija

  LVB konferences programma un reģistrācija

  Cienījamie, kolēģi!
   
  Aicinu Jūs uz tikšanos ikgadējā LVB konferencē, kas šogad norisināsies skaistajā Vidzemes pilsētā Smiltenē, 18.martā.

  Sīkāka informācija šeit, kā arī LVB mājas lapā pie pasākumiem.

  Konferences programma atrodama šeit!

  ar laba vēlējumiem,

  Māra Viduža
  LVB valdes priekšsēdētāja
  [vairāk]
 • Turpinās jaunu megaesophagus gadījumu reģistrācija

  Turpinās jaunu megaesophagus gadījumu reģistrācija

  Lūgums visiem veterinārārstiem un suņu īpašniekiem reģistrēt ikkatru gadījumu, kad sunim uzstādīta diagnoze megaesophagus.  To jūs varat izdarīt aizpildot anketu (saite uz anketu šeit).  Anketas aizpildīšanai nepieciešamas ne vairāk kā 10 min.  Jau iepriekš pateicamies par sadarbību!


    [vairāk]
 • Megaesophagus izpētes apspriešana -- LVB un A/S Tukuma Straumes tikšanās 28.01.16.

  Megaesophagus izpētes apspriešana -- LVB un A/S Tukuma Straumes tikšanās 28.01.16.

  28.01.16. LVB birojā Skolas ielā 4 notika tikšanās starp LVB pārstāvjiem un suņu barības Dogo ražotāju Tukuma Straumi, lai pārrunātu suņu megaesopohagus (ME) gadījumu skaita palielināšanās izpēti.    

  Ar pētījuma rezultātiem, kas iegūti līdz šim, iepazīstināja pētnieku grupas vadītāja Dr. Ilze Matīse-VanHoutana.  Sarunu rezultātā abas puses vienojās par nepieciešamību pabeigt pētījumu, lai veiktu atlikušos izmeklējumus un izdarītu secinājumus attiecībā uz slimības izcelsmi. Skat. vienoto preses relīzi. 

  Lūgums sekot informācijai LVB mājas lapā attiecībā uz turpmāko ME gadījumu reģistrāciju.   [vairāk]
 • Suņu megaesophagus programmā paraugus no jauniem gadījumiem pieņems līdz 31. decembrim

  Suņu megaesophagus programmā paraugus no jauniem gadījumiem pieņems līdz 31. decembrim

  Tuvojas beigām suņu megaesophagus (ME) izpētei paredzētais laiks.  Kopumā no maija līdz novembra beigām reģistrēti 60 jauni ME gadījumi.  No šiem 11 suņi ir miruši vai eitanizēti.  Pēdējā pusotra gada laikā ME apstiprināts 130 suņiem.  Dati liecina, ka slimība nesamazinās; mēnesī vidēji tiek reģistrēti 8 jauni gadījumi. Paraugu vākšana turpināsies līdz šī gada beigām, bet pēc 31. decembra ZI BIOR vairs nepieņems paraugus no suņiem, kuriem diagnosticēts ME.  Liels paldies visiem veterinārārstiem un klīnikām, kuri bija atsaucīgi un veltīja savu laiku paraugu vākšanai un anketu aizpildīšanai! Jūsu iesniegtie paraugi ir ļoti vērtīgi slimības cēloņa noskaidrošanā!  Kopsavilkums tiks publicēts pēc rezultātu apkopošanas.  Daļa no izmeklējumiem vēl turpinās.  

    [vairāk]
 • Turpinās gatavošanās LVB konferencei

  Turpinās gatavošanās LVB konferencei

  LVB konference notiks 2016. gada 18. martā Smiltenē.  Vieta izvēlēta, lai iepazīstinātu ar jaunumiem Smiltenes tehnikumā -- tur atvērts jauns veterinārmedicīnas apmācības bloks un pavisam jauna mazo dzīvnieku klīnika.

  Šī gada konferencē izglītojošās veterinārmedicīnas tēmas tiks piedāvātas blokos, lai ikkatrs veterinārārsts varētu atrast interesantu lekciju vai diskusiju.  Būs interesanti gan veciem, gan jauniem, gan veterinārārstiem, gan asistentiem.  

  Biedrības kopsapulces lemjošā daļa būs bezmaksas un notiks pēcpusdienā.  Balsošana notiks pēc delegātu principa.  

    [vairāk]
 • Latvijas veterinārārsti FECAVA kongresā Barselonā

  Latvijas veterinārārsti FECAVA kongresā Barselonā

  Oktobra vidū, no 15.-17. oktobrim notika FECAVA (Eiropas Mīļdzīvnieku Veterinārārstu asociāciju federācija) kongress Barselonā (Spānija).  Turp devās kupls bariņš Latvijas mazo dzīvnieku veterinārārstu.  Ar savām atsauksmēm no kongresa dalās veterinārārsti Sandra Skara-Sirmā (CAPS veterinārā ambulance, VIC),  Dita Stalte  (Dzīvnieku Veselības centrs) un Mārtiņš Bauģis (Ogres Veterinārā ambulance).  [Informācija papildināta 23.11.15.] [vairāk]
 • 18. novembris – Eiropas Antibiotiku diena

  18. novembris – Eiropas Antibiotiku diena

  Eiropas Antibiotiku diena ir iniciatīva, kuru ikgadēji rīko, lai informētu sabiedrību par piesardzīgu antibiotiku lietošanu un veselības apdraudējumu, ko izraisa rezistence pret antibiotikām (European Medical Agency pdf angliski).
   
  1928. gadā Jans Flemings atklāja penicilīnu, bet jau 1945. gadā tika konstatēti pret penicilīnu rezistenti stafilokoki.
   
  Rezistence veidojas arvien ātrāk. Piemēram, 80-tajos gados apmēram 5% Streptococcus pneumoniae celmu bija rezistenti pret penicilīnu, bet 1997. gadā tādu bija jau 44% no izdalītajiem.  [vairāk]
 • Piezīmes par praksi Vīnes veterinārās augstskolas klīnikā -- 2. daļa

  Piezīmes par praksi Vīnes veterinārās augstskolas klīnikā -- 2. daļa

  Turpinam sekot Sandras Lapsiņas, VMF 6. kursa studentes pieredzei Vīnes Veterinārās universitātes veterinārajā klīnikā.  Šajā reizē -- par spļaujošiem atgremotājiem un acekņa kontrakciju izjušanu no "iekšpuses".

  Sandra raksta: "Esmu uzsākusi savu prakses mēnesi atgremotāju klīnikā Vīnē. Braucot praksē uz Austriju, cerēju redzēt ko jaunu, neparastu un atšķirīgu no Latvijas. Jāteic, neesmu vīlusies."
    [vairāk]
 • Savainotu plēsīgo putnu rehabilitācija un ārstēšana

  Savainotu plēsīgo putnu rehabilitācija un ārstēšana

  Ko darīt, ja pie veterinārārsta nonāk savainots plēsīgais putns?  Ārstēt pašam vai griezties pie kāda speciālista?  Signe Gorbāne, veterinārārste no Alūksnes veterinārās klīnikas "Labākie draugi" stāsta par sadarbību ar Uģi Bergmani, Latvijas ornitologu, kas izveidojis plēsīgo putnu rehabilitācijas centru Madonā.   [vairāk]
Lasīt vairāk

Pasākumi, notikumi

 • Konsultācijas sertifikācijas eksāmenam

  Konsultācijas sertifikācijas eksāmenam [vairāk]
 • LVB Padomes sēde

  LVB Padomes sēde [vairāk]
 • Profesionālais eksāmens veterinārmedicīniskā sertifikāta saņemšanai

  Profesionālais eksāmens veterinārmedicīniskā sertifikāta saņemšanai [vairāk]
Lasīt vairāk

Aptauja

Vai piedalīsieties LVB konferencē?


Sludinājumi

 • Preiļu un Līvānu novadā vajadzīgs veterinārārsts
  PVD izsludina konkursu uz vakanto veterinārārsta amatu Dienvidlatgales pārvaldē. Pieteikšanās līdz 2016. gada 20. februārim pa e-pastu: personals@pvd.gov.lv  Sīkāka informācija.
  [Apskatīt]

 • Pārdod veterināro klīniku Carnikavā
  Pārdošanā veterinārā klīnika Carnikavā ar iespēju saglabāt struktūrvienības vietu, vai pārcelt to uz citu adresi. Klīnika darbojusies gadu. Apvienota ar zooveikalu.
  Tiek pārdota par bilances vērtību ar parādiem, vai par bilances un parādu summu.
  Pārdošanā uzņēmums, aprīkojums, prece. Iespējams dalīt.
  Tālr.29365315
  
  [Apskatīt]

 • PVD Dienvidkurzemes pārvalde aicina darbā veterinārārstu
  Dienvidkurzemes pārvaldes inspektoram veterinārās uzraudzības jomā tiek piedāvāts darbs Liepājā. Sīkāka informācija
  [Apskatīt]

Lasīt vairāk

Veterinārais Žurnāls 2015

2015. gada rudens (#3)   (10.05 MB) 
Žurnāls piedāvā FVE ieteikumus saprātīgai antibiotiku lietošanai un diskusijas pārstāstu par ķēvi Maira.  Izglītojošajā sadaļā iepazīsieties ar Latvijas zušu žaunu patoloģijām, pārtikas infekcijām un listeriozi.  Klīniskajā sadaļā -- par locītavu displāziju sunim un persistējošu labās aortas loku sunim.
2015. gada vasara (#2)   (8.46 MB) 
Šajā žurnālā atradīsiet Āfrikas cūku mēra situācijas analīzi,  detalizētu informāciju par megaesophagus uzliesmojumu suņiem un suņu alternatīvo ēdināšanu.  Turpinam arī klīnisko gadījumu rakstu sēriju - šoreiz lasiet par auss hematomas medikamentozu ārstēšanu. 
2015. gada pavasaris (#1)   (7.24 MB) 
Zinātnes un prakses sadaļā atradīsiet informāciju par mastītu ierosinātājiem govīm Latvijā pēdējos gados, vizuālu materiālu par govju respiratorajām patoloģijām, kā arī divu klīnisko gadījumu aprakstus kaķiem.  Uzzināsiet par kaķu infekciozo peritonītu un tromboembolismu.

Arhīvs

CMS © RixtelLab 2014 - 2016